KARS Haber Girişi : 20 Nisan 2021 23:28

15-22 Nisan TURİZM Haftası

15-22 Nisan TURİZM Haftası KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

15-22 Nisan TURİZM Haftası

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

KARSOD Turizm Birliği Başkanı Halit Özer’in Turizm Haftası mesajı:

Her yıl Tüm Türkiye de Çoşku ile kutlanan Turizm Haftası yaklaşık 15 yıldır ilimiz Kars ta da çeşitli etkinlik be programlar ile kutlanırdı. Ancak Dünya’yı etkisi altına alan Kovit-19 hastalığı nedeni ile 2 yıldır Tüm Türkiye de olduğu gibi ilimizde de Kutlanmamakta. Ancak tüm heyecan ve özverili çalışmalarımız ile Umut ediyoruz ki Salgın hastalığı sonrası Hayatın normalleşmesi ile birlikte Tekrardan tüm coşku ile kutlayacağımızı ayrıca belirtir. Bu sebeple Başta Kars turizmine Emek veren Gerçek Kahramanlar, öz verili esnaflarımız, sektör çalışanları ve temsilcilerimiz Oda Başkanlarımız Ayrıca İdari ve Mülki amirlerimizin, turizm haftasını kutlar

Tüm halkımıza esenlikler dilerim.

( TURİZM GÜLEN YÜZ VE İÇTENLİK İLE BÜYÜR.SAMİMİYET İLE GELİŞİR)

HAFTANIN TARİHÇESİ

“Turizm Haftası” Etkinlik Programı 26.07.1976 tarih ve 1893 Sayılı Milli Eğitim Bakanlığı Tebliğler Dergisinde yayımlanarak yürürlüğe girmiş, 1977 yılından itibaren Mart ayının ikinci Pazartesi günü olarak kutlanmıştır. 1983 yılından itibaren olumsuz hava şartları ve turizm sezonunun açılışı gerekçesiyle 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanmasına karar verilmiştir.

Ancak; Önceleri turizm sezonunun açılışı olarak kutlanılan hafta, günümüzde anlamını da değiştirmiştir. Turizmin bütün bir yıla yaygınlaştırılması, alternatif turizm türleri ile bu konuda Bakanlık ve turizm sektörü tarafından yapılan çalışmalar, projeler hafta boyunca çeşitli etkinliklerle gençlere ve halka anlatılmakta, turizmden en yüksek geliri sağlamada yapılması gerekenler ve elimizdeki değerlere sahip çıkma konusunda halkımız bilinçlendirilmektedir.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) - KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.