19 Mayıs 100. yılında

"19 Mayıs 100. yılında"

19 Mayıs 100. yılında Kars İl Milli Eğitim Müdürlüğünün etkinlikleri devam ediyor.

19 Mayıs 100. yılında

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

19 Mayıs 100. yılında Kars İl Milli Eğitim Müdürlüğünün etkinlikleri devam ediyor.

Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. Yılı münasebetiyle tüm ülke genelinde yapılan etkinliklere bir yenisi de Kars’ta eklendi.

15 Mayıs 2019 Salı günü İl Kültür Müdürlüğü Konferans Salonunda  gerçekleşen etkinliğe  Daire Amirleri, Okul Müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Gazi Kars Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Murat AYBİRDİ günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Alpaslan Anadolu Lisesi öğrencileri öğretmenlerinin yönetiminde Atatürk konulu bir oratoryo sahnelediler. Hüsnü Özyeğin Anadolu Lisesi Öğrencileri kurtuluş savaşından bir kesit sundukları tiyatro sahnelediler. Merkez İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi  Ayşe Irmak AKSU Atatürk konulu şiir okuduktan sonra, Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin tertip ettikleri   konserin ardından, 100. yıl etkinlikleri kapsamında il genelinde düzenlenen şiir yarışmasında birinci olan Fevzi Paşa Ortaokulu öğrencisi Muhammet Can GÜNDÜZ kendi şiirini seslendirdi. Program   100. yıl kutlamaları çerçevesinde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödül verilmesiyle sona erdi.  Kompozisyon dalında Cumhuriyet Anadolu Lisesinden Havanur KUSUV,  Slogan dalında; Hüsnü M. Özyeğin Anadolu Lisesinden Bahar Merve BOZ,  Resim dalında 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesinden Işıl KÜREŞ,  Şiir dalında Fevzi Paşa Ortaokulundan Muhammet Can GÜNDÜZ,  serbest konulu karikatür dalında ise birinci olan Gazi Kars Anadolu Lisesinden Şevval YURUL’a ödülleri takdim edildi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.383034