24 Haziran Adayları

24 Haziran Adayları

Sabah Gazetesi Yazarı Mahmut Övür’ın “24 Haziran Adayları” yazısı:

24 Haziran Adayları


24 Haziran Adayları

KAFKAS HABER AJANSI

Sabah Gazetesi Yazarı Mahmut Övür’ın “24 Haziran Adayları” yazısı:

Heyecanlı bir seçim süreci başlıyor. İlk kez cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle seçime gidiyoruz. Yürütme ve yasama için ayrı seçim yapılacak. İkisi de güçleneceği için yarış da bir o kadar zorlu geçecek.

Söylenenlerin aksine Meclis'e ilgi ise hayli fazla. AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun şöyle diyor: "Toplamda 7 bin 329 başvuru oldu. Bunun 5 bin 997'si erkek, bin 332'si bayan. 498'i engelli, 468'i 18-25 yaş arası genç." Ve ekliyor: "AK Parti kendi rekorunu kırdı. Siyaset tarihimizde rekor bu.

Mukayese ettiğimizde 1 Kasım seçimlerinde müracaat sayısı 3 bin 702, 7 Haziran'da ise 6 bin 239 idi." Bu ilgi doğal olarak sandığa da yansıyacak. Bu sürecin en güzel yanı ise adayların demokrasi şöleni içinde yarışmaları. Bu yarış da, diğer seçimlere göre daha farklı olacak.

Tabii tanıtımları da...

Buna da bir ilk adım olarak memleketim Kars'tan başlamak istiyorum. Kars'ın 3 milletvekili var. İki AK Partili, bir HDP'li. AK Parti'ye başvuruların 40'a yaklaşması üç çıkarma ihtimalini artırıyor. Bunun bir nedeni de uzun yıllar sonra ilk kez Kars milletvekili Ahmet Arslan'ın Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olması.

Adaylar arasında da ilginç isimler var.

Girişimciliği ve sosyal ilişkileriyle göz dolduran işadamı Erdoğan Yıldırım, etkili sosyal çalışmalarıyla bilinen Yeşilay Genel Müdürü Savaş Yılmaz ve Kafkas Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Vekili Prof.

Dr. Ömür Deveci dikkat çeken isimler

(BA-BA-S) ANKARA (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI
Bu Haberin Manşeti :

24 Haziran Adayları
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :  

24 Haziran Adayları

DMCA.com Protection Status

24 Haziran Adayları

  Yukleme: 0.060437