954 Yıl Önce Kars’ta Doğan Türk’ün Güneşi

954 Yıl Önce Kars’ta Doğan Türk’ün Güneşi

MHP Eski İl Başkanı Oktay Aktaş’ın “954 Yıl Önce Kars’ta Doğan Türk’ün Güneşi” yazısı:

954 Yıl Önce Kars’ta Doğan Türk’ün Güneşi


954 Yıl Önce Kars’ta Doğan Türk’ün Güneşi

MHP Eski İl Başkanı Oktay Aktaş’ın “954 Yıl Önce Kars’ta Doğan Türk’ün Güneşi” yazısı:

 Ağustos ayı, Türk Milleti’nin kutlu ve zafer ayıdır. 16 Ağustos 1064 günü Anı şehrinin alınması ile Anadolu’nun kapılarının Türklere açılmasını sağlayan, Türklere Anadolu’yu alarak ebedi Türk’ün yurdu haline getiren ve Malazgirt Zaferinin müjdecisi olarak görülen Büyük Türk komutanı Sultan ALPARSLAN ve Selçuklular tarafından fetih günüdür. Bu nedenle Türk Tarihi içerisinde önemli yer almakta ve Türk Tarihini aydınlatarak ışık tutmaktadır. Hıristiyan dünyası Türk Milleti’ne o tarihten bugüne kadar düşmanlığı devam etmekte ve Türkleri Anadolu’dan atıp tekrar Orta Asya’ya göndermek için her türlü kirli ve hileli savaş yolunu denemektedir. 

 Kars Anı da doğan güneş 954 yıldır sönmeyen bir meşale ve Türk tarihini aydınlatan ve ebediyete kadar sönmeyen bir güneştir. 

 Ağustos ayı her zaman Türk milletinin  ve devletinin gururla hatırlayacağı şanlı günlerin olduğu kutlu bir aydır. 

 Anadolu’daki tarihimiz, bize en önemli zaferlerimizin bu ayda kazanıldığını gösteriyor. 16 Ağustos 1064 tarihinde Kars Anı şehri alınarak Türklerin Anadolu’ya girmesi ile beraber yaklaşık 7 yıl bu bölgede yerleşmesi ile Bizans ordularının en güçlü yerleşim yeri olan Malazgirt ovasında yapılacak savaşın hazırlıklarını yapmaya başladılar.

 16 Ağustos 1064, Kars Anı şehri alınarak Anadolu'da ilk zafer adımı gerçekleşmiştir.

  26 Ağustas 1071’de; Türk milletinin Anadolu Türklüğü’ne tescil ediliş tarihi olarak yazılmıştır... 

 26 Ağustos 1922’de ise, Türk Devleti Anadolu'da yeniden kurulmuş ve vatanın bütünlüğü ebediyen parçalanmayacak şekilde sağlanmıştır.

 Hazırlıklar tamamlanır tamamlanmaz Malazgirt Meydan Savaşı ile kesin olarak Anadolu Türk’ün yurdu yapıldı ve Bizans ordusu Anadolu’dan ebediyen temizlendi. Dolaysıyla 16 Ağustos 1064 tarihinde Kars’ta doğan güneş önce Anadolu’yu aydınlattı. Sonra Söğüt’e ışık oldu ve Söğüt’den bir cihan imparatorluğu doğdu.

Kars’ta doğan güneş, Ortadoğu’yu parlattı. Kars’ta doğan güneş, Afrika’yı Aydınlattı. Kars’ta doğan güneş, Balkanlara ışık saçtı. Kars’ta doğan güneş, bu üç kıtaya tam 5OO Yıl huzur ve güven getirdi.

 16 Ağustos 1064 tarihinde Anadolu’ya Büyük Selçuklu Türklerinin girişi ile başlayan aydınlık hareketi, Selçukluların tarih sahnesinden çekilmesinden sonra tarih sahnesine çıkan Osmanlı İmparatorluğu ile devam etti.

 Osmanlı İmparatorluğu, üç kıtaya hükmeden ve 22 milyon kilometre kareye yayılan büyük bir coğrafyaya 622 yıl hükmeden bir imparatorluk oldu. 

 Osmanlı İmparatorluğundan sonra maalesef 22 milyon kilometre kareden bugün 776 bin kilometre karelik bir vatanda yaşıyoruz. Ve bugün bu vatan toprağını bile biz Türk milletinin elinden almak için her türlü entrikalar yapılmaktadır. Bugün bu topraklarımızı bile bize çok görüyorlar. Onlara en güzel cevabı yine Kars’tan doğacak güneş verecektir. Türk Milleti bir çok sinsi planı nasıl tarihin derinliklerine attı ise dün Kars’tan doğan bu güneşle birleşerek, güvenerek ve dayanışma içinde bugün de tarihteki gibi şanlı ve kahramanca direnen yüce Türk Milletinin titreyip ve kendine dönmesi zamanı gelmiştir.

 Türk Milleti tarihin hiçbir döneminde teslimiyetçiliği asla kabullenmeyen bir millettir. Türk Tarihinin şan, şeref ve kahramanlık ayında olduğumuz bu günlerde Türk Milleti’ni teslimiyetçi bir zihniyet içerisinde yenmeye çalışma düşüncesi içerisinde olanlar şunu bilsinler ki, Türk’ün ayranı kabardı mı önüne kim çıkarsa çıksın ezer geçer. Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet Türkiye’sinin değerlerini yok görmek, karalamak ve aşağılamak hiçbir kimsenin haddi değildir. Türk tarihiyle alay edenler karalayan, yok sayan ve bu asil milletin değerleriyle kavga edenler de unutmasın ki bir gün gelecek kendi kendilerini yok edeceklerdir.

 İşte Türk Milleti, Türkiye Cumhuriyeti’ni bu ahval ve şeraitte 7’den 77’e kadar “ Ya istiklal, ya ölüm” demiş ve hürriyetinin sonsuzluk meşalesini yakan Mustafa Kemal ATATÜRK ve kurucu iradesi ile birlikte ebediyete kadar yakmıştır.

Anadolu'nun Selçuklu Türkleri tarafından fethi kutlu olsun.

NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE. 

 (BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI
Bu Haberin Manşeti :

954 Yıl Önce Kars’ta Doğan Türk’ün Güneşi
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :   954 Yıl Önce Kars’ta Doğan Türk’ün Güneşi   
<< Önceki Haber 954 Yıl Önce Kars’ta Doğan Türk’ün Güneşi Sonraki Haber >>
  • Dolar : 5,25011
  • Euro : 5,9534
  • Altın : 221,333
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ

954 Yıl Önce Kars’ta Doğan Türk’ün Güneşi

DMCA.com Protection Status

954 Yıl Önce Kars’ta Doğan Türk’ün Güneşi

  Yukleme: 0.061131