KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
Edremit’te Kýskaç Operasyonu 12 kiþi tutuklandý
Anasayfaya Dn Tm Asayiþ Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Balýkesir Emniyet Müdürlüðü KOM Þube Müdürlüðü ve Edremit KOM Grup Amirliðince Edremit Cumhuriyet Baþsavcýlýðý koordinesinde operasyon yürütüldü. Operasyon kapsamýnda gözaltýna 27 þüpheliden 12’si tutuklandý, diðer þüpheliler ise tutuksuz yargýlanmak üzer
2012-05-20 - 22:18
KARS
Facebook'ta Paylas
Edremit’te Kýskaç Operasyonu 12 kiþi tutuklandý
 
Balýkesir Emniyet Müdürlüðü KOM Þube Müdürlüðü ve Edremit KOM Grup Amirliðince Edremit Cumhuriyet Baþsavcýlýðý koordinesinde operasyon yürütüldü. Operasyon kapsamýnda gözaltýna 27 þüpheliden 12’si tutuklandý, diðer þüpheliler ise tutuksuz yargýlanmak üzere serbest býrakýldý.
 
“TCK-220 Suç Ýþlemek Amacýyla Çýkar Amaçlý Suç Örgüt Kurmak, Örgüte Üye olmak, Yaðma, Adam Öldürmeye Teþebbüs, Uyuþturucu Madde Ticareti Yapmak, Ýhaleye Fesat Karýþtýrmak, 6136 SKM, Fuhuþ Yaptýrmak-Fuhuþ Ýçin Yer Temin Etmek, Tefecilik, Darp-Tehdit, Rüþvet alma ve Verme, Ýrtikap” suçlarý kapsamýnda yürütülen operasyona “Kýskaç” kod adý verildi.
 
Operasyona planlý çalýþmaya baþlanýldý 17 Aðustos 2010 tarihinden bu güne kadar yapýlan çalýþmalar neticesinde, A.K. (58) liderliðinde kurulu bulunan suç örgütünün, Edremit ve Körfez bölgesinde baský ve korku oluþturmak suretiyle 66 ayrý eylemi (olayý) örgütlü bir þekilde iþledikleri tespit edildi. Bunun üzerine Adana, Ankara, Antalya, Çanakkale, Ýstanbul, Ýzmir, Kocaeli’de ve Balýresir Merkez, Kepsut, Bigadiç, Burhaniye, Havran Ve Edremit Ýlçelerinde 56 ayrý adreste eþ zamanlý operasyon yapýldý.
 
Yapýlan operasyonda 14 ü kamu görevlisi toplam 75 þüpheli hakkýnda iþlem yapýldý, 3’ü kamu görevlisi 27 þüpheli gözaltýna alýndý.
 
Operasyon süresince, þüphelilerin ikamet ve iþyerlerinde yapýlan aramalar neticesinde;  14 adet ruhsatsýz Tabanca, bu tabancalara ait 486 adet farklý çaplarda fiþek, 43 adet Ruhsatsýz-Faturasýz Av tüfeði ve bunlara ait çok sayýda kartuþ, 14 adet kurusýký tabanca, 516 gr esrar maddesi, 24 adet Senet, 3 adet Çek Koçaný, 1 adet Tapu, 11 adet Banka Dekontu
ele geçirilerek el konuldu.
 
Þüpheliler 19 Mayýs 2012 tarihinde Edremit Cumhuriyet Baþsavcýlýðýna sevk edildiler ve çýkarýldýklarý adli mercilerce Örgüt lideri A.K.(58) ile birlikte K.E.(39), Ý.Ö.(36), C.Ý.(28), S.K.(30), S.K.(49), A.A.(56), S.K.(25), K.H.Z.(28), E.T.(22), H.K.(25) ve M.K.(32) toplam 12 þüpheli tutuklandý. Diðer þüpheliler ise tutuksuz yargýlanmak üzere serbest kaldý.
 
Balýkesir Emniyetinden yapýlan açýklamada, “Ýlimiz genelinde suç örgütlerinin barýnmasýna (oluþumuna) müsaade edilmeyecek ve mücadeleye kararlýlýkla devam edilecektir.” denildi.
(MT-BA-S) BALIKESÝR (KHA) - MUSTAFA TETÝK


KHA

Haberin tamamini okuyabilmek iin abone olmaniz gerekmektedir. Abone olmak iin TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Facebook'ta Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
Bu Haber 4714 Defa Okundu

YORUMLAR

Asayiþ Kategorisine Ait Diğer Haberler

Kars’ta 8 kiþi tutuklandý Kars’ta 7 hýrsýzlýk olayý aydýnlatýldý Kars’ta 5 kiþi tutuklandý Kars’ta sokaklar uyuþturuculardan temizleniyor Kars’ta Firari Cinayet Sanýðý Tutuklandý Kars’ta kaçakçýlara göz açtýrýlmýyor Kars’ta park halindeki minibüsten madeni para hýrsýzlýðý Kars’ta uyuþturucu operasyonu Iðdýr’da Uyuþturucu ve kaçakcýlýða geçit yok Kars Emniyetinden Kaçak Sigara ve Ýçki Operasyonu Kars’ta Gazino Kavgasý 5 Yaralý Gelirli Köyü’nden hayvan hýrsýzlýðý

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VDEO HABERLER
Ciritte heyecanl anlar
Ciritte heyecanl anlar
Anketler
OK OKUNANLAR
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...

Referandum Sonular, Kars Referandum Sonular, 2010 Referandum Sonular, Referandum Oy Sonular, Trkiye Referandum Sonular, izmir haber, canl referandum sonular

RSS 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır