KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
Çýldýr Gölü Kütük Ev’de son durum
Anasayfaya Dn Tm Çevre Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çýldýr Gölü Kütük Ev’de son durum
2017-05-07 - 01:59
GAZÝ KARS
Facebook'ta Paylas

 Çýldýr Gölü Kütük Ev’de son durum

KAFKAS HABER AJANSI / BEDÝR ALTUNOK

Twitter sayfamýzý takip için bu linke týklayýnýz: 

Facebook sayfamýzý takip için bu linke týklayýnýz: https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/   

Kars Valisi Rahmi Doðan, Ardahan Kars sýnýrlarý arasýnda bulunan Çýldýr Gölü kenarýnda yapýmý devam eden Kütük Ev'de incelemelerde bulundu.

Vali Rahmi Doðan, “Bulunduðumuz mekanda buraya iskele yapýyoruz. Ulaþtýrma Bakanýmýz Ahmet Bey sað olsun buraya 150 metrekarelik bir platform kurulacak ve platforma buradan da merdivenle geçilecek bir alan yapýyoruz. Platformlar gelmeye baþladý bizde bu alaný düzenledik, Suyun 4 dereceye gelmesini bekliyoruz, çünkü kuracaðýmýz iskele yüzer iskele olacak, dolayýsýyla burasý kýþýnda donduðu için suyun 4 derece olduðu zaman bizim çalýþmalarýmýz hemen baþlayarak iskeleyi kuracaðýz. 11 tane platform var ve bunlar birbirlerine tutturularak burada iskeleyi kuracaðýz. Ayný zamanda buraya bir gezi teknesi gelmiþ olacak, burasýný kütük evle mesire alanýyla birleþtireceðiz. Burasý 84 dönümlük bir alan, geçen ay Orman ve Su Ýþleri Bakanýmýz Kars'a geldiðinde bu alaný Ýl Özel idaresine kiralayan protokolü imzaladý. Biz yýllýk olarak burayý kiraladýk, sonuç olarak ta buraya bir rakam ödeyeceðiz. Alaný düzenliyoruz, alana 20 tanede kamelya yaptýrýyoruz ve kamelyalar bu ayýn 15'inde bitmiþ olacak. Burasýný Kars halkýna ve misafirlerimize açmýþ olacaðýz. Hem kütük ev hemde mesire alanýný Karslýlarýn hizmetine sunacaðýz. Yine sosyal tesis olarak iþleteceðiz, Ýl Özel Ýdaresi Sosyal Ýþler Müdürlüðümüz tarafýndan iþletilecek bu alan hem Sarýkamýþ'ta ki hemde Çýldýr'da ki sosyal tesislerimizi halkýmýzýn hizmetine sunmuþ olacaðýz. Bu doðal güzelliðin bugüne kadar kullanýlamamýþ olmasý , buralarda bu tür tesislerin yapýlamamýþ olmasý ayrýca üzüntü verici. Biz bu tesislerle birlikte bu bölgenin canlanacaðýný düþünüyoruz." dedi.

Vali Doðan ayrýca, “Kütük evimiz hýzlý bir þekilde devam ediyor, çatýsýný  yaptýk, Yirmi gün içerisinde bitirmeyi planlýyoruz. Ramazan ayýnda açarýz diye ümit ediyorum. hem alt tarafta hem üst tarafta çalýþmalarýmýz hýzlý bir þekilde devam ediyor, bizi engelleyen tek þey coðrafi þartlar. Kar yaðýyor yaðmur yaðýyor, aþýrý rüzgar çýkýyor dolayýsýyla iþçilerimiz ustalarýmýz çalýþamýyor. o engellemeler olmasaydý biz þimdiye kadar burayý çoktan açmýþ olurduk. ama yine þükür yazýn baþýnda tesisimizi açmayý düþünüyoruz ve güzel bir tesis oldu." diye konuþtu.

(BA-BA-S) GAZÝ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI - MERVE ÇELÝK - SEDA ERKMEN - BURCU BOZKURT

 

 


KHA

Haberin tamamini okuyabilmek iin abone olmaniz gerekmektedir. Abone olmak iin TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Facebook'ta Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
Bu Haber 1638 Defa Okundu

YORUMLAR

Çevre Kategorisine Ait Diğer Haberler

Tarihî Akçakale Adasý Çöp Adasý Oldu! Kars Çayý pis kokular yayýyor Kars’ý Çiçekler Ýle Bezetiyorlar 5 Haziran Dünya Çevre Günü Altý Ülkeden Doðasever, Sarýkamýþ’ta Dünya Çevre Gününü Kutladý Okullar Aðaçlandýrýlýyor Iðdýr Aras Nehri Kuþ Cenneti’nde Dünya Biyoçeþitlilik Günü Kutlandý Çelik Baþarý Koleji Hatýra Ormaný Oluþturdu Çýldýr Gölü Kütük Ev’de son durum 15 Temmuz Þehitleri anýsýna hatýra ormaný oluþturuldu Kars’ta aðaçlar budanýyor! Bozayýlarýn korumasý için Ýtalya-Türkiye arasý iþbirliði

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VDEO HABERLER
Ciritte heyecanl anlar
Ciritte heyecanl anlar
Anketler
OK OKUNANLAR
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...

Referandum Sonular, Kars Referandum Sonular, 2010 Referandum Sonular, Referandum Oy Sonular, Trkiye Referandum Sonular, izmir haber, canl referandum sonular

RSS 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır