KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
Çelik Baþarý Koleji Hatýra Ormaný Oluþturdu
Anasayfaya Dn Tm Çevre Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çelik Baþarý Koleji Hatýra Ormaný Oluþturdu
2017-05-13 - 22:22
GAZÝ KARS
Facebook'ta Paylas

 Çelik Baþarý Koleji Hatýra Ormaný Oluþturdu

KAFKAS HABER AJANSI / BEDÝR ALTUNOK

Twitter sayfamýzý takip için bu linke týklayýnýz: @kafkasajans

Facebook sayfamýzý takip için bu linke týklayýnýz: https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/

Kars Özel Çelik Baþarý Koleji “Her çocuk bir fidandýr“ sloganýyla Hatýra Ormaný Oluþturdu ve öðrencilerle birlikte aðaç dikme etkinliði yaptý.

Kars Özel Çelik Baþarý Koleji eðitim alanýnda olduðu kadar sosyal projeler ve çevre duyarlýlýðýnda da farkýný gösterdi. Kolej öðrencileri gelecek nesillere tertemiz hava solumalarý için itinayla aðaç dikimi yaptýlar. “Her çocuk bir fidandýr“ sloganýyla yola koyulan öðrenciler, öðretmen ve idarecilerle birlikte sabah erken saatte yola koyuldular. Heyecanlýydýlar çünkü bir süre sonra çok önemli bir çalýþmaya imza atacaklarýný biliyordular. Heyecanlarý adeta doruk noktasýna çýktý. Nasýl yolculuk yaptýklarýný, zamanýn nasýl geçtiðini bile anlayamadýlar. Fidan dikimlerinin gerçekleþtirileceði Ardahan Yolu üzeri Açýk Cezaevi karþýsýndaki aðaçlandýrma alanýnda buldular kendilerini. Hepsi birer fidan alýp alana geçtiler ve elleriyle kazdýklarý topraklara, elleriyle fidan dikip yine elleriyle suladýlar. Her aþamasýnda özel gayretleri olduðu için büyük mutluluk yaþadýlar. Öðrecilerin bu mutluluklarýna velileri, öðretmenleri ve okul idarecileri de ortak oldu. El ele, gönül gönüle doðaya izet etmenin haklý gururunu yaþadýlar.

Özel Çelik Baþarý Koleji ðrencileri “Her Çocuk Bir Fidandýr” sloganýyla yapmýþ olduklarý aðaç dikme kampanyasýný Kars-Ardahan yolu üzerinde bulunan, Orman Þube Müdürlüðüne ait arazide çam fidanlarýný toprakla buluþturdular. Yaklaþýk 500 öðrenci bu mutluluklarýný aileleriyle de paylaþtýlar. Diktikleri aðaçlarýn etrafýnda toplanýp hatýra fotoðraflarý çektirdiler.

(BA-BA-S) GAZÝ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI


KHA

Haberin tamamini okuyabilmek iin abone olmaniz gerekmektedir. Abone olmak iin TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Facebook'ta Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
Bu Haber 511 Defa Okundu

YORUMLAR

Çevre Kategorisine Ait Diğer Haberler

Tarihî Akçakale Adasý Çöp Adasý Oldu! Kars Çayý pis kokular yayýyor Kars’ý Çiçekler Ýle Bezetiyorlar 5 Haziran Dünya Çevre Günü Altý Ülkeden Doðasever, Sarýkamýþ’ta Dünya Çevre Gününü Kutladý Okullar Aðaçlandýrýlýyor Iðdýr Aras Nehri Kuþ Cenneti’nde Dünya Biyoçeþitlilik Günü Kutlandý Çelik Baþarý Koleji Hatýra Ormaný Oluþturdu Çýldýr Gölü Kütük Ev’de son durum 15 Temmuz Þehitleri anýsýna hatýra ormaný oluþturuldu Kars’ta aðaçlar budanýyor! Bozayýlarýn korumasý için Ýtalya-Türkiye arasý iþbirliði

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VDEO HABERLER
Ciritte heyecanl anlar
Ciritte heyecanl anlar
Anketler
OK OKUNANLAR
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...

Referandum Sonular, Kars Referandum Sonular, 2010 Referandum Sonular, Referandum Oy Sonular, Trkiye Referandum Sonular, izmir haber, canl referandum sonular

RSS 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır