KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
Irak-Türkiye iliþkilerine deðindi - Ýstanbul Üniversitesi haberleri
Anasayfaya Dn Tm Dünya Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Irak-Türkiye iliþkilerine deðindi - YÖK Üyesi ve Ýstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet, Irak Baðdat Üniversitesi Senatosu’nda bir konuþma yaptý ve Baðdat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mousa Jawad Azeez Al-Musawi ile görüþtü
2010-12-31 - 22:48
IRAK
Facebook'ta Paylas

Irak-Türkiye iliþkilerine deðindi 

YÖK Üyesi ve Ýstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet, Irak Baðdat Üniversitesi Senatosu’nda bir konuþma yaptý ve Baðdat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mousa Jawad Azeez Al-Musawi ile görüþtü.
 
Söylet konuþmasýnda Irak ile Türkiye arasýndaki iliþkilere deðinerek, Ýstanbul Üniversitesi’nin üzerine düþen görevi yerine getireceðini ifade etti: 
 
Söylet, “Irak ile bir dönem kesilen iyi iliþkilerin yeniden canlanmasý ve istenilen düzeye gelmesi için üniversite olarak eðitim ve saðlýk konusunda elimizden geleni yapacaðýz. Ülkemizin siyasi politikalarýna paralel olarak eðitim konusunda Iraklý yetkililerle görüþmelerde bulunuyoruz. Üniversiteler arasý iþ birliði her iki ülke açýsýndan da olumlu sonuçlar doðuracaktýr. Ýstanbul Üniversitesi'nin bilgi birikimi ile Baðdat Üniversitesi’nin enerjisini birleþtireceðiz.” dedi.
 
YÖK Üyesi ve ÝÜ Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet konuþmasýnýn ardýndan Ýstanbul Üniversitesi’ni tanýtan bir sunum yaptý. Sunumda Ýstanbul Üniversitesi'nin dünya bilimsel sýralamasýndaki önemini, dünya bilimine yaptýðý katkýlarý ve yurt dýþý çalýþmalarýný anlattý.
 
Irak’ta projelendirilen her türlü ikili iliþkiye hazýr olduklarýný söyleyen YÖK Üyesi ve ÝÜ Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet, senato üyelerinin sorularýný tek tek cevaplandýrarak araþtýrma ve çalýþma isteklerini de not etti.
 
YÖK Üyesi ve ÝÜ Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet’in ziyaretinden duyduðu mutluluðu dile getiren Baðdat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mousa Jawad Azeez Al-Musawi, Ýstanbul Üniversitesi Rektörünü aðýrlamaktan büyük bir onur duyduklarýnýn söyleyerek Ýstanbul Üniversitesi’nin geleneklerinden, deneyimlerinden ve bilimsel çalýþmalarýndan yararlanmak istediklerini, bunun için bütün alanlarda çalýþmayý arzuladýklarýný belirtti.
 
Ýki ülke ve üniversite arasýnda yýllardýr kurulamayan iliþkilerin kurulmasý ve iyi iliþkilerin yeniden canlandýrýlmasý için gösterdiði üstün çabalardan dolayý Baðdat Üniversitesi Senatosu, YÖK Üyesi ve ÝÜ Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet’e onur madalyasý verdi.
 
Baðdat Üniversitesi Senato toplantýsýna YÖK Üyesi ve ÝÜ Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet ile birlikte katýlan ÝÜ Rektör Danýþmaný ve Basýn ve Halkla Ýliþkiler Müdürü Doç. Dr. Ergün Yolcu da, Baðdat Üniversitesi Sanat Fakültesi ve ÝÜ Ýletiþim Fakültesi arasýnda iþ birliðini baþlatmak için Baðdat Üniversitesi Sanat Fakültesi Dekaný ile görüþmelerde bulundu.
(BA-BA-S) ÝSTANBUL (KHA)Haberin tamamini okuyabilmek iin abone olmaniz gerekmektedir. Abone olmak iin TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Facebook'ta Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
Bu Haber 3851 Defa Okundu

YORUMLAR

Dünya Kategorisine Ait Diğer Haberler

Düðün dernek full izle kahkaha tufanýna boðuyor Muhteþem Yüzyýl son Bölüm izle full 26 Mart Çarþamba akþamý Irak’ta Yükseköðrenim görüþmeleri - Ýstanbul Üniversitesi haberleri Irak-Türkiye iliþkilerine deðindi - Ýstanbul Üniversitesi haberleri Taliban’dan Amerikalý askerlere Noel süprizi Saddamý’ýn gelini Ýstanbul’da öldü Hollanda Beþiktaþlýlar Gecesi coþkulu geçti - Beþiktaþ haberleri ZZTK Kuzey Irak-Erbil’deki fuara, zeytin ve zeytinyaðý ürünlerimizin ýrak pazarýndaki yerlerini saðlamlaþtýrmak için katýldý - Irak haberleri Turgut Torunogullarý’nýn Avrupa’daki gücü artýyor - Torunoðullarý haberleri Baþarýlý temsilciler ödüllendirildi - Torunoðullarý haberleri Kirli çamaþýrlar ortalýða döküldü - Wikileaks haberleri “Wikileaks terör örgütü sayýlmalý” - Wikileaks haberleri

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VDEO HABERLER
Ciritte heyecanl anlar
Ciritte heyecanl anlar
Anketler
OK OKUNANLAR
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...

Referandum Sonular, Kars Referandum Sonular, 2010 Referandum Sonular, Referandum Oy Sonular, Trkiye Referandum Sonular, izmir haber, canl referandum sonular

RSS 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır