KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Huzurlu Okul Huzurlu Toplum Projesi Otomasyon Sistemi Eğitimi Gerçekleştirildi
Anasayfaya Dön Tüm Eğitim Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Huzurlu Okul Huzurlu Toplum Projesi Otomasyon Sistemi Eğitimi Gerçekleştirildi
2016-05-05 - 16:45
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Huzurlu Okul Huzurlu Toplum Projesi Otomasyon Sistemi Eğitimi Gerçekleştirildi

Kars Valiliği koordinasyonunda, Kars Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Huzurlu Okul Huzurlu Toplum Projesi için Serhat Kalkınma Ajansı tarafından TRA2/DFD/0028 referans nolu Doğrudan Faaliyet Programı kapsamında finanse edilen “Huzurlu Okul Huzurlu Toplum Projesi Otomasyon Sistemi”  ile ilgili tanıtım toplantısı ve sistem eğitimi İl Kültür Turizm Müdürlüğü konferans salonunda, yaklaşık 200 kişinin katılımıyla düzenlendi.

Toplantıya çoğunluğu öğretmenlerden oluşmak üzere tüm kurumlardan temsilcilerin katıldığı gözlendi. İl Milli Eğitim Müdür Vekili Osman Urunç’un açılış konuşması ile başlayan toplantıda proje tanıtımını Proje Koordinatörü Ali Kasım Bulut gerçekleştirdi. Projenin teknik ekibinden Erkan Günerhan ve Baycan Selçuk tarafından otomasyon sistemi hakkında eğitim verildikten sonra soru cevap bölümü de gerçekleştirilerek toplantı sonlandırıldı.

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Osman Urlunç proje hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Projemiz 2014 yılının haziran ayından beri uygulanmakta. Amacımız bu proje ile il genelinde 0-17 yaş aralığında yer alan yaklaşık 110000 çocuk ve gencimizin problemlerini tüm kamu kurumlarının işbirliği ile çözüme ulaştırmaktır. Böylece proje aracılığıyla çocuklarımızın problemleri için 3T tekniğini kullanıyoruz, yani önce tespit, sonra teşhis ve son olarak da tedaviyi gerçekleştirmiş oluyoruz. Bu proje kapsamında şimdiye kadar 4600’ü öğretmen yaklaşık 10000 devlet personeline eğitimler verdik. Serhat Kalkınma Ajansının destekleri neticesinde de bu projenin amaçlarına daha rahat ulaşabilmesi için bir online otomasyon sistemi oluşturduk. Sistemimizin adı Kars Bilgi Sistemi (KABİS). Biz bu projenin çok hayırlı sonuçlara vesile olacağına, hatta zamanla Türkiye genelinde uygulanabileceğine inanıyoruz.”

(UA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI

 


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 1799 Defa Okundu

YORUMLAR

Eğitim Kategorisine Ait Diğer Haberler

Okuma Alışkanlığımızı Yitirdik KAKÜV’de Eğitim Öğretim Heyecanı başladı Kağızman Fen Lisesi Hazır Yeni Öğrencilerini Bekliyor Kafkas Üniversitesi’nden Öğretmen Eğitimi için DörtKare projeleri LYS’ye girecekleri DİKKAT! Özel Çelik Başarı’da mezuniyet heyecanı KAKÜV’de mezuniyet heyecanı Digor’da Tek Odalı Evden Türkiye İkinciliğine Açılan Pencere Digor’un TEOG Şampiyonlarından Abdullah Yakışır’ın eğitim aşkı Digor’un TEOG Şampiyonu Ziya Gökalp Ortaokulu Dönem Sonunu Sosyal Etkinliklerle Tamamlıyor Öğretmen ve Öğrencilerden Muallim Klibi

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır