KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Harakani Gençlik Buluşması
Anasayfaya Dön Tüm Harakani Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Harakani Gençlik Buluşması
2014-04-03 - 17:10
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Harakani Gençlik Buluşması

Harakani Tasavvuf Müziği Konseri

“Harakani Gençlik Buluşması” programı kapsamında düzenlenecek olan “Harakani Tasavvuf Müziği Konseri” 10 bine yakın vatandaşı buluşturacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklediği Harakani Gençlik Buluşması Harakani Tasavvuf Müziği Konseri yarın (04 Nisan 2014) Cuma günü saat: 18.00’de İsmail Aytemiz Kapalıspor Salonunda icra edilecek.

Programla ilgili açıklama yapan Harakani Vakfı Başkanı Yavuz Uzgur, “Fütüvvet ahlakının özelliklerini tüm dünyaya ulaştıran Ebu-l Hasan Harakani, bin yıl önce serhat şehrimiz Kars’ta başlatmış olduğu hizmet alanını suya atılan bir taş gibi ve bu taşın çıkartmış olduğu dalgalar gibi Kars’tan Anadolu’ya, Anadolu’dan tüm dünyaya ulaştırdı. Ebul Hasan Harakani’nin torunlarına yani bizlere bırakmış olduğu mirasa biz sahip çıkarak Allah’a hamd olsun bugün yine aynı hizmetleri yürütmekteyiz. Ebul Hasan Harakani Vakfı olarak 1995 yılından beri yapmış olduğumuz hizmetleri daha da genişleterek yürütmekteyiz. Nasip olursa bu hafta içerisinde Evliya Camisi bahçesinde başlayarak Kültür Merkezimizde ve İsmail Aytemiz Kapalıspor salonlarımızda yürütülecek olan Gençlik Harakani’nin izinde programını Gençlik Spor Bakanlığımız, Kars Valiliğimiz ve Harakani Vakfımızın tüzel kişileriyle beraber yürüteceğiz.” dedi.

Uzgur daha sonra şunları söyledi:

“Yurt içinden ve yurt dışından misafirlerimiz olacak. Takiben 500’e yakın bir misafir topluluğu, üniversitelerden ve liselerden gelecek. Bölge illerinden ve Türkiye’nin içerisinden 2 binin üzerinde ilden, ilçelerden ve il merkezinden gelecek olan talebeler Evliya Camisinin bahçesinde kültür bahçesinde konferanslarla, ikram edilecek yemeklerle beraber en son kültür salonunda Harakani tasavvuf topluluğunun vereceği konserle son bulacak. İnşallah çok büyük bir yoğunluk olacak. Çok büyük bir teveccüh var. Harakani irfanını gençliğimizin gönlüne ulaştırmak için bu çalışmaları yürütüyoruz. Basınımıza, medyamıza özelikle sizlere teşekkür ediyorum. Bakanlığımıza, valiliğimize, Harakani gençlik faaliyetlerinden sorumlu başkanlığımıza, üniversitelerimize, il müftülüğümüze ve bütün destek veren kurum ve kuruluşlarımıza, milli eğitim müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Allah herkesten razı olsun.”

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA)

 


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 6539 Defa Okundu

YORUMLAR

Harakani Kategorisine Ait Diğer Haberler

Aziz Milletimizin Ehlibeyt Sevgisi KARPAT Başkan ve Üyeleri Harakani Vakfı’nı ziyaret etti İnsan ve Mücadelesi Harakani Türbesine Ziyaretçi Akını Sancakları kim çaldı? Uzgur: Kadın ve Aile Harakani Türbesine Ziyaretçi Akını Başbakan Davutoğlu’nun Harakani Türbesi ve Evliya Camii ziyareti Başbakan Davutoğlu, Harakani Hazretlerini ziyaret etti Ruhi Ayangil: Harakani gönülleri aydınlatıyor Fransız Manijeh Nouri: Harakani’yi başka din mensuplarına da aktarmak gerek Bekir Karlıağa: Harakani şemsiyesi altında toplandık

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır