KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
2. Uluslararasý Harakani Sempozyumu verimli geçti
Anasayfaya Dn Tm Harakani Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2. Uluslararasý Harakani Sempozyumu verimli geçti
2014-10-19 - 16:33
GAZÝ KARS
Facebook'ta Paylas

2. Uluslararasý Harakani Sempozyumu verimli geçti

Harakani Vakfý Baþkaný Yavuz Uzgur; Kafkas Üniversitesi (KAÜ) ve Harakani Vakfý tarafýndan, “Fütüvvet Medeniyetimizin Manevi Mimarlarýndan Ebu’l Hasan Harakani ve Horasan Erenleri” Konulu 2. Uluslararasý Harakani Sempozyumu’nun verimli geçtiðini söyledi.

Yavuz Uzgur, “2. Uluslararasý Harakani Sempozyumunu düzenledik. Bu çok önemli ve güzel bir gün bizim için ve buraya gelen misafirlerimiz ve Anadolu’muz için. Medeniyetimizin kültür ve irfanýmýzýn temellerinin atýldýðý bu serhat Kars þehrimize dünyanýn 30 ülkesinden yabancý misafirlerimiz ve yurt içinden ve yurt dýþýndan bine yakýn misafirimiz teþrif ettiler. Çok güzel bir çalýþma yaptýk. Fütüvvet, gençlik, peygamberlerin mirasý ve Harakani fütüvvetinin ahilikle devam etmesi ve bugün Selçuklu fütüvveti, Osmanlý ahiliði ve cumhuriyet hamiliðinde medeniyetimizin temellerinin atýldýðý Kars þehrinde çok önemli bir konuydu. Ýlim adamlarýmýz, gönül dostlarý ve bilgelerle tartýþtýlar, konuþtular. Çok mutluyuz ve sevinçliyiz.” dedi.

Programýn 3 gün sürdüðünü ifade eden Uzgur, “Medine-i-Münevere’den, Baðdat’tan, Þam’dan Bosna-Hersek’ten dünyanýn birçok yerinden geldiler. Deðiþik faaliyetler ve programlar icra edildi. Ýlim adamlarýmýz 100’den fazla üniversiteden buraya teþrif ettiler. Onlarýn sunumlarýný, sohbetlerini,  konuþmalarýný takip etik. Hep beraber bu programý izledik.” diye konuþtu.

Uzgður ayrýca program süresince; Harakani’nin insan sevgisi, aþký, muhabbeti, Allah’a olan kulluðu, fütüvvet, medeniyet, civanmertlik, ihsan, ihzar gibi birçok konularýn iþlendiðini ve sonuç bildirgesinin de yayýnlanacaðýný belirterek, “Ýlim adamlarýmýz, medeniyetimize önemli katkýlarda bulunan dostlarýmýz sohbetlerini sonuç olarak bize bildirecekler.” Ýfadesini kullandý.

(BA-BA-S) GAZÝ KARS (KHA) – BEDÝR ALTUNOK

 KHA

Haberin tamamini okuyabilmek iin abone olmaniz gerekmektedir. Abone olmak iin TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Facebook'ta Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
Bu Haber 3953 Defa Okundu

YORUMLAR

Harakani Kategorisine Ait Diğer Haberler

Aziz Milletimizin Ehlibeyt Sevgisi KARPAT Baþkan ve Üyeleri Harakani Vakfý’ný ziyaret etti Ýnsan ve Mücadelesi Harakani Türbesine Ziyaretçi Akýný Sancaklarý kim çaldý? Uzgur: Kadýn ve Aile Harakani Türbesine Ziyaretçi Akýný Baþbakan Davutoðlu’nun Harakani Türbesi ve Evliya Camii ziyareti Baþbakan Davutoðlu, Harakani Hazretlerini ziyaret etti Ruhi Ayangil: Harakani gönülleri aydýnlatýyor Fransýz Manijeh Nouri: Harakani’yi baþka din mensuplarýna da aktarmak gerek Bekir Karlýaða: Harakani þemsiyesi altýnda toplandýk

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VDEO HABERLER
Ciritte heyecanl anlar
Ciritte heyecanl anlar
Anketler
OK OKUNANLAR
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...

Referandum Sonular, Kars Referandum Sonular, 2010 Referandum Sonular, Referandum Oy Sonular, Trkiye Referandum Sonular, izmir haber, canl referandum sonular

RSS 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır