KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Halk Eğitimi Merkezi’nde Yıl Sonu Sergisi açıldı
Anasayfaya Dön Tüm Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sarıkamış Halk Eğitim Merkezi’nde, kursiyerlerin bir yıl çalışarak hazırladıkları el emeği göz nuru ürünler sergilendi.
2012-05-28 - 12:21
KARS
Facebook'ta Paylaş
Halk Eğitimi Merkezi’nde Yıl Sonu Sergisi açıldı
 
Sarıkamış Halk Eğitim Merkezi’nde, kursiyerlerin bir yıl çalışarak hazırladıkları el emeği göz nuru ürünler sergilendi.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Sergi açılışına Sarıkamış Kaymakam vekili Selim Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Belediye Başkanı İlhan Özbilen, Kars Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Alkış, Milli Eğitim Müdür yardımcısı Harun Yenice, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Dağdelen, Şube Müdürleri Yener Kamiloğlu, Süleyman Ömeroğulları, İlçe Emniyet Müdür vekili Cem Boçkay, İl Daimi Encümeni Hanali Çetinkaya, Halk Eğitim Müdür vekili Nurettin Gül, daire amirleri, usta öğreticiler, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.
 
Açılış öncesi Halk Eğitim Merkezi Müdür vekili Nurettin Gül, bir konuşma yaptı.
 
Milli Eğitim faaliyetleri içerisinde Halk Eğitim Merkezlerinin büyük bir yeri ve öneminin bulunduğunu belirten Gül, “‘Beşikten Mezara kadar eğitim’ ilkesine göre hareket eden Halk Eğitimi Merkezlerinde; iyi insan, iyi vatandaş ve nitelikli insan gücü yetiştirilmesi amaçlanmaktadır. Bu amaçlar doğrultusunda; Halk Eğitimi Merkezlerinde; örgün eğitim sistemine hiç girmemiş, ya da herhangi bir kademesinde bulunan veya herhangi bir kademesinden ayrılmış vatandaşlarımıza hiçbir yaş sınırlaması olmaksızın; mesleki, teknik, sosyal ve kültürel kurslar açılarak bilgi ve beceriler kazanma imkanı sağlanmaktadır” dedi.
 
Sarıkamış Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce 2011-2012 Eğitim-Öğretim yılında 29 ayrı dalda 179 kurs açılmış olup bu kurslara 2575 kadın, 2819 erkek toplam 5394 kursiyerin katıldığını ifade eden Gül, “Biten 167 kurstan 2320 kadın, 2566 erkek toplam 4886 kursiyer kurslarını tamamlamışlardır.
 
Biz istiyoruz ki ev hanımları tüketici olmaktan ziyade üretici olsunlar. Sarıkamış’ın insanları artık Sarıkamış’a gelen insanlara turistik eşyaları üretip satar hale gelsinler.
 
Kursların düzenlenmesinde bizlere büyük destek veren sayın Kaymakamımız Erdoğan Turan Ermiş’e, Milli Eğitim Müdürümüz sayın Bülent Dağdelen’e, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Personeline, kursiyerlerimize ve kursiyer ailelerine teşekkür ediyorum.
 
Yaklaşık 7 aylık bir çalışmanın ürünü olan el emeği ve göz nuru ile yapılan işlerin sergilendiği sergimizi misafirlerimizin görüşlerine açmak üzere davet ediyorum” diye konuştu.
 
Halk Eğitim Merkezinin açtığı kursların yöredeki gençlerin, bayanların yeteneklerini geliştirmek, becerilerini artırmak için önemli bir fırsat olduğunu belirten Kaymakam Mehmet Nebi Kaya da, “Kursiyerlerimizin yıl boyunca el emeği, göz nuru eserlerini sergilemek için bugün burada bir araya geldik. Bizim sevincimize, bizim haklı ve gururlu günümüze ortak olduğunuz ve bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum. Değerli veliler, değerli anneler ve babalar; sevgili kursiyerlerimiz şüphesiz buradan bir sanat sahibi olarak çıkıyorlar ama, bizlerin, Halk Eğitim Merkezlerinin önemsediği en önemli noktalardan birisi; Halk Eğitim Merkezlerimizin sadece birer kurs vermekten öte, kursiyerlerimize vakitlerini daha değerli kılabilmeleri için ve bir araya gelip dertleşebilmeleri, kaynaşabilmeleri ve diyalog ortamı kurabilmeleri için onlara imkan sağlamaktır. O yüzden biz Halk Eğitim Merkezlerimizi çok önemsiyoruz. Bundan sonraki dönemde de bu çalışmalarımızı tüm il genelinde olduğu gibi, bütün ilçelerimizde hızlı bir şekilde ve hakkıyla yerine getireceğiz. Ancak buradan kursiyerlerimizden, değerli anne ve babalarından bir istirhamımız var, lütfen bizleri bu yönde teşvik edin. Bizlerden kurs istemek sizlerin hakkı, onu yerine getirmek bizim görevimiz. Hangi kursu isterseniz isteyin, yeter ki biz onu açabilelim. Sizlerin istediği kursları açmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bunu boynumuzun borcu olarak biliyoruz. Sizlerden arzumuz bizleri yönlendirin, bizleri teşvik edin. Ben kursiyerlerimizin buraya katılması, derslerine devam etmesi ve bu belgeleri alması seviyesine gelene kadar, onlara bu zamanı sağlayan değerli aileleri başta olmak üzere onlara bu fırsatı tanıyan bütün herkese şükranlarımı sunuyorum. İnşallah bir sonraki seneye daha geniş, daha çok kursla, daha çok öğrencimizi mezun vermiş bir şekilde burada yine sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde bir arada olup açılışımızı gerçekleştirmeyi canı gönülden arzuluyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum” diye konuştu.
 
Ardından Kaymakam Kaya, Kurs Bitirme Belgelerini kursiyerlere dağıtılması için Kurs öğretmenine teslim etti.
 
Serginin açılış kurdelesini Kaymakam Mehmet Nebi Kaya, Belediye Başkanı İlhan Özbilen, Kars İl Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Alkış ve Müdür yardımcısı Harun Yenice birlikte kestiler.
 
Ardından protokol üyeleri ve davetliler sergiyi gezdiler. Sergide el sanatları, ahşap boyama, çini, Opsidyen takı tasarım reyonu ile Osmanlı Saray Kilimleri davetlilerin büyük beğenisini topladı.
 
Serginin bir hafta süreyle vatandaşların ziyaretine açık olacağı bildirildi.
(SD-BA-S) KARS / SARIKAMIŞ (KHA) – SEVGİ DAŞDELEN
 

KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 5042 Defa Okundu

YORUMLAR

Kategorisine Ait Diğer Haberler

Kar Korsanları Berlin Yolunda Kars Belediyesi tanıtım atağında “Takdiri Aşk” Kitapçılarda Olgunlu: Saat kulemizin altında görüşmek üzere… Kars Müzesi ve Ani Ören Yeri ziyaretleri 19. EMİTT Fuarında ARÜ Tanıtıldı Milletvekillerinden Müjde! Tarihimize Sahip Çıkıyoruz Özgen Beşli, Kars’ın kış ve yaz fotoğraflarını sergide buluşturacak Arpaçay´da Kadın Olmak, Ödüllü Fotoğraf Yarışması Kars’ın tarihi dokusu korunacak EMİTT Fuarının ardından… Kars Belediyesi EMİTT Standına yoğun ilgi

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Tan Ofset San.Tic.'nin Kurulusudur. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır