KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Kars Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencilerinden Öğretmen okullarının kuruluş etkinliği
Anasayfaya Dön Tüm Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kars Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencilerinden Öğretmen okullarının kuruluş etkinliği
2012-03-17 - 15:55
KARS
Facebook'ta Paylaş

Kars Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencilerinden Öğretmen okullarının kuruluş etkinliği 

Öğretmen Okullarının kuruluşunun 165. yıldönümü nedeniyle, Kars Anadolu Öğretmen Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından kutlama programı düzenlendi.
 
Halk Eğitim Merkezi Çok Amaçlı Salonu’ndaki programa Vali yardımcısı Ünal Coşkun, Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Alkış, Okul Müdürü M. Kaan İlgar, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
 
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bir konuşma yapan Okul Müdürü M. Kaan İlgar, güçlü bir devlet, müreffeh ve huzurlu bir geleceğin ancak çocukların ve gençlerin iyi eğitilmesiyle mümkün olabileceğini ifade etti.
 
İlgar daha sonra şunları söyledi:
“Bunu bilen ecdadımız öğretmenleri hep baş tacı yapmıştır. Bizim tarihimizdeki önemli zatların kendileri kadar hocaları da bilinir ve tanınır. Ancak bugünkü anlamda öğretmen yetiştiren ilk kurum, 16 Mart 1848 günü yani bundan 164 yıl evvel Darülmuallim adıyla kurulmuştur. Milli Eğitim Bakanlığı’mızca bugünün anısına 16 Mart, Öğretmen Okullarının kuruluşu olarak kutlanmaktadır. Bu vesileyle öğretmenliğin öneminin hatırlandığı, öğretmen adaylarının mesleki heyecanlarının tazelendiği, öğretmen yetiştirmede yeni yaklaşım ve anlayışların tartışmaya açıldığı önemli bir gün haline gelmiştir. Öğretmen okulları halkasının bir parçası olarak bizde ilk defa bugünü sizlerle birlikte kutlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Malumunuz olduğu üzere okulumun henüz ikinci yılı bu programın ilkini geçen yıl okulumuzda gerçekleştirmiştik. Bu yıl sizlerin huzuruna çıkalım istedik. Bu programlar öğrencilerimizin özgüven kazanmaları, topluluk önünde kendilerini ifade etmeleri açısından da olsa son derece önemli, mümkün olduğunca çok öğrencimizin görev almasını sağlamaya çalıştık. Öğrencilerimizin yarıya yakını bu programda sizlerin huzuruna çıkacaklar. Ben hepsini kutluyorum.”
 
Konuşmanın ardından programa geçildi. Yaklaşık 2 saat süren programda slayt gösterimi, oratoryo, rap şarkıları, Teyo Emi skeci, İngilizce Türkçe Skeç, Veli toplantısı skeci, dans gösterisi ve İngilizce Türkçe şarkılar yer aldı.
 
Programın sonunda öğrenciler; Edebiyat Öğretmeni Gülçin Erdağı, İngilizce Öğretmeni Buğra Mazlum, Meslek dersi öğretmeni Gülşen Şahin, İngilizce öğretmeni Orhan Köksal ve Okul Müdürü M. Kaan İlgar’a programda verdikleri destek ve emekten dolayı teşekkür ettiler.
(BA-BA-S) KARS (KHA) – BEDİR ALTUNOK
 
 
 
 
 


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 7838 Defa Okundu

YORUMLAR

Ali Aytaç Mehmetoğlu 2012-03-17
Susus KKAÖL
bizde susuz kkaöl olarak bir program düzenledik ve cok güzel oldu kafkas ekibide vardı bence tek kelimeyle muhteşemdi özellikle tiyatroda başrol oyuncusu çok iyiydi(bendim)...:)keske gelseydiniz:(

Kategorisine Ait Diğer Haberler

Kar Korsanları Berlin Yolunda Kars Belediyesi tanıtım atağında “Takdiri Aşk” Kitapçılarda Olgunlu: Saat kulemizin altında görüşmek üzere… Kars Müzesi ve Ani Ören Yeri ziyaretleri 19. EMİTT Fuarında ARÜ Tanıtıldı Milletvekillerinden Müjde! Tarihimize Sahip Çıkıyoruz Özgen Beşli, Kars’ın kış ve yaz fotoğraflarını sergide buluşturacak Arpaçay´da Kadın Olmak, Ödüllü Fotoğraf Yarışması Kars’ın tarihi dokusu korunacak EMİTT Fuarının ardından… Kars Belediyesi EMİTT Standına yoğun ilgi

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?




















VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Tan Ofset San.Tic.'nin Kurulusudur. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır