KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
Ünlü TV yýldýzý Kardashian Karakaleli çýktý
Anasayfaya Dn Tm Magazin Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ünlü TV yýldýzý Kardashian Karakaleli çýktý
2011-12-03 - 19:33
KARS
Facebook'ta Paylas

Ünlü TV yýldýzý Kardashian Karakaleli çýktý 

Ünlü Televizyon yýldýzý Kim Kardashian’ýn Kars’ýn Karakale Köyü’nden göçen bir ailenin kýzý olduðu iddia edildi. Ýngiltere’nin The Sun gazetesi, Ermeni asýllý ABD’li televizyon yýldýzý Kim Kardashian’ýn atalarýnýn Kars’ýn Karakale Köyü’nden geldiðini duyurdu.
 
Ýngiltere’nin yüksek tirajlý tabloid gazetesi The Sun Kardashian’ýn hikâyesinin peþine düþtü. Gazeteye göre 20’nci yüzyýlýn baþlarýnda ABD’ye göç eden Kim Kardashian’ýn (31) atalarýnýn memleketi Kars Karakale eskiden Ermeni köyüydü. Gazete, Kim’in memleketi Karakale için “Ermenistan sýnýrýndaki köyde yaþam, Ortaçað’dan beri çok az bir deðiþikliðe uðramýþ görünüyor” yorumunu yaptý.
 
‘KÖYÜMÜZE GELSÝN’
Köydekilerle konuþan The Sun, Kardashian hakkýndaki fikirlerini sordu. Cengiz Kesikkol, “Adýný duymamýþtým; köyümüzün diðer kadýnlarý gibi çok güzelmiþ” dedi. Muhtar Atilla Gopur “Kardashian’ýn bizim köyden çýkmýþ olmasý büyük sürpriz, buraya gelmesini isteriz” dedi. Çiftçi Salman Gopur, “Eskiden Hýristiyanlar yaþardý” dedi. Salman’ýn evinin daha önce Kim’in dedesinin evi olabileceði öne sürüldü.
 
Gazeteye göre Kardashian ailesinin yolculuðu þöyle gerçekleþti: Kardashian ailesi, tarihin en b üyük trajedilerinden birinde 20’nci yüzyýlýn baþýnda göç etti. Karakale Rusya’daki 1917 devriminden sonra Ermenistan topraklarýndaydý, 1921’de ise Türkiye’ye baðlandý. Sam ve Harom Kardaschoff, oðullarý Tatos’la ve kardeþleriyle tehcirden önce 1913 yýlýnýn sonbaharýnda köyden kaçtýlar. ABD’de Tom ismini alan Tatos çöp toplama iþine girdi, Karakale’den kaçan Haman Shakarian’la evlendi. Aile et iþine girdiler. Çiftin oðullarý Arthur (94 yaþýnda hâlâ yaþýyor, Kim’in dedesi) ve eþi iþleri geliþtirdiler, bölgenin en büyük þirketlerinden birine sahip oldular. Arthur’un oðlu, (Kim’in babasý) Robert ise ünlü bir avukat oldu. ABD’li Kris’le (Kim’in annesi) evlenen Robert, 2003 yýlýnda kanserden öldü. Kim kardeþleriyle birlikte kýsa zamanda büyük üne kavuþtu.
(BA-BA-S) KARS (KHA)


 


KHA

Haberin tamamini okuyabilmek iin abone olmaniz gerekmektedir. Abone olmak iin TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Facebook'ta Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
Bu Haber 5799 Defa Okundu

YORUMLAR

Magazin Kategorisine Ait Diğer Haberler

Kýzým ve Ben Filminin Çekimleri Baþladý Paramparça 57. Bölüm Dilara’nýn Çýðlýðý Kördüðüm’de Feridun Düzaðaç Sürprizi Ebru Gündeþ – Gönlümün Efendisi Þarký Sözleri, Þarký Sözü Karslý Bülent Gülcemal, dizilerin vazgeçilmezi oldu Paramparça’da heyecan dorukta! Güliz Ayla ilk imza gününde sevenleriyle buluþuyor Yedigöller’de Sonbahar Aþký Harun’un Kirli Oyunu Ortaya Çýkýyor Paramparça’da Beklenen An EÝB Moda Tasarým Yarýþmasý “Varoluþ”u Sorguluyor Karslý Ünlü Oyuncu Tolga Yüce’den Ýki Yeni Film Birden

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VDEO HABERLER
Ciritte heyecanl anlar
Ciritte heyecanl anlar
Anketler
OK OKUNANLAR
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...

Referandum Sonular, Kars Referandum Sonular, 2010 Referandum Sonular, Referandum Oy Sonular, Trkiye Referandum Sonular, izmir haber, canl referandum sonular

RSS 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır