KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
DAGC 35 yaþýna girdi
Anasayfaya Dn Tm Medya Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DAGC 35 yaþýna girdi
2014-11-23 - 19:37
GAZÝ KARS
Facebook'ta Paylas

 DAGC 35 yaþýna girdi

Doðu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti(DAGC) 35 yaþýna girdi.

Yeni yaþ günü sebebiyle DAGC Yönetim kurulu bir açýklama yaptý.

Açýklamada, 24 Kasým 1979 tarihinde kurulan DAGC’nin, otuz beþ yýlda büyüyerek Doðu Anadolu Bölgesi’nde yerel ve yaygýn basýnda görev yapan basýn çalýþanlarýný bünyesinde topladýðý belirtildi.

DAGC’nin, mesleki sorunlarý yerel ve ulusal platformlara taþýdýðý belirtilen açýklamada, þu görüþleri yer verildi:

DAGC, Türkiye’deki meslek örgütleri, Basýn Yayýn Enformasyon Genel Müdürlüðü, Basýn Ýlan Kurumu Genel Müdürlüðü, yaygýn medyanýn genel müdürlükleri ve  Gazeteciler Konfederasyonu  ile yakýn  iliþkilerini sürdürmektedir. Bu anlamda Türkiye’deki ve bölgedeki gazeteciler cemiyletleri ve DAGC sýcak iliþki içerisindedir. Bugün gelinen noktada DAGC önderliði ve genel baþkanlýðýnda Bitlis’ten Iðdýr’a kadar Doðu Anadolu Bölgesi’ndeki 14 il Doðu Anadolu Gazeteciler Federasyonu çatýsý altýnda birlikte hareket etmektedirler. Türkiye’de önemli bir saygýnlýða sahip olan DAGC,  1 yýlýný dolduran  Türkiye’deki 81 il cemiyeti ve 8 Gazeteciler Federasyonu’nu çatýsý altýnda toplayan  Gazeteciler Konfederesyonu’nun  baþkan vekilliði görevini de büyük bir saygnlýkla yürütmektedir. Erzurum ve bölgenin diðer sorunlarýna da kayýtsýz kalmayan DAGC, kentinde ve bölgesinde dinlenen, dikkate alýnan, etkili bir sivil toplum olma  hüviyetindedir. DAGC bu anlamda Türkiye’deki üç ilde gerçekleþtirilecek olan Basýn Ýþ Kanunu Çalýþtayý’nýn Ankara’dan sonra ikincisini Erzurum’da toplayarak basýn camiasýnda önemli bir saygýnlaða daha imza atmýþtýr.”

Açýklamada, daha sonra þunlar kaydedildi:

“Geçen bu süre içerisinde özveri ile görev yapan bütün meslektaþlarýmýz cemiytimizin gelmemizde önemli çaba harcadý. Bu çabayý yürekten ortaya koyanlar her türlü saygý ve takdiri hak etmektedirler.

DAGC’nin daha nice yýllara ulaþmasýný, kuruluþumuzun 35. yýlýnýn camiamýza ve üyelerimize hayýrlý olmasýný diliyoruz. Bu vesileyle kuruluþumuzdan günümüze kadar geçen sürede görev yapan baþkanlarýmýzdan ebediyete kavuþan Celal Kaçtýoðlu, Durdemir Bilirdönmez ile üye ve meslektaþlarýmýz, meslek büyüklerimiz Kemal Alyanak, Seracettin Avar, Sadýk Engin, Kamil Koþapýnar, Mustafa Atalay, Ömer Erturgut, Bahadýr Bayram Deðerli, Tevfik Akan ve Sebahattin Yýlmaz’ý rahmet ve minnetle anýyoruz. Tüm üyelerimize saðlýk ve esenlikler diliyoruz.”

ÖÐRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI

Açýklamada ayrýca kuruluþ yýldönümüne denk gelen Öðretmenler Günü de kutlandý: “Gazetecilik de týpký öðretmenlik gibi önemli iþlev ortaya koymaktadýr. Toplumumuzun haber alma ve iyiye yönlendirilmesinde kutlu bir görev üstlenmektedir. Eli öpülesi öðretmenlerimizin de günlerini kutluyoruz.”

(BA-BA-S) GAZÝ KARS (KHA)KHA

Haberin tamamini okuyabilmek iin abone olmaniz gerekmektedir. Abone olmak iin TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Facebook'ta Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
Bu Haber 1557 Defa Okundu

YORUMLAR

Medya Kategorisine Ait Diğer Haberler

Son Ýstasyon Haber ÇOK YAKINDA YAYINDA! Ýçerde 9.Bölüm izle full tek parça Kaçýn Kurasý 2. bölüm izle full yeni atv Familya dizisi 4. bölüm fragmaný izle Foxtv Serhat TV’nin kablolarý kesildi Ýstanbul Sokaklarý 3. Bölüm izle - Show TV Canlý izle Dünya Basýn Özgürlüðü Günü Kutlu Olsun Steve Jobs 2015 Türkçe Dublaj izle full tek parça seyret Kaptan Amerika: Kahramanlarýn Savaþý Fragman izle full tek parça Kiralýk aþk 40.bölüm izle full Eve Dönüþ 21.Bölüm izle full Tek Parça 4 Mart 2016 atv bölümleri Criminal Minds - 11. Sezon 16. Bölüm Türkçe Altyazýlý izle full tek parça dizi

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VDEO HABERLER
Ciritte heyecanl anlar
Ciritte heyecanl anlar
Anketler
OK OKUNANLAR
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...

Referandum Sonular, Kars Referandum Sonular, 2010 Referandum Sonular, Referandum Oy Sonular, Trkiye Referandum Sonular, izmir haber, canl referandum sonular

RSS 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır