KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
Gazeteci Öner Daþdelen anýldý
Anasayfaya Dn Tm Medya Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gazeteci Öner Daþdelen anýldý
2015-03-11 - 15:55
GAZÝ KARS
Facebook'ta Paylas

 Gazeteci Öner Daþdelen anýldý

Uzun yýllar Kars’ta Zabýta Müdürlüðü, Valilik Basýn Halkla Ýliþkiler ve Protokol Müdürlüðü, Anadolu Ajansý (AA) muhabirliði, Kars Kuzeydoðu Gazeteciler Cemiyetinin kuruculuðunu ve Önder Gazetesinin kurucu Yazý Ýþleri Müdürlüðünü yapan gazeteci merhum Öner Daþdelen ölümünün 7’nci yýldönümünde mezarý baþýnda dualarla anýldý.

Yeni Mahalle Asri Mezarlýðýnda düzenlenen anma törenine;  Kars Kuzeydoðu Gazeteciler Cemiyeti (KKDGC) Baþkaný Yücel Sezer, Cemiyet Genel Sekreteri Burhan Akyýldýrým, Kars Caferilerinin Dini Lideri Merkez Ehlibeyt Iþýklý Cami Alimi Seyyid Ahmet Erdem, Kars Valiliði Basýn ve Halkla Ýliþkiler Müdürü Seyyid Müçteba Erdem, Valilik Özel Kalem Müdürü Ebubekir Akbulak, Türkiye Yardým Sevenler Derneði (TYSD) Kars Þube Baþkaný Yasin Aþkýn Yýldýrým, AK Parti Kars Ýl SKM Baþkaný Sefer Özabay, Vatan Partisi Kars Ýl Baþkaný gazeteci Muharrem Yerli, Kars’ýn evladý Mert Aydýn’ýn amcasý Burhan Alibeyoðlu, gazeteci meslektaþlarý, akademisyenler ve akrabalarý katýldý.

KKDGC Baþkaný Sezer burada yaptýðý konuþmasýnda, merhum Daþdelen'in Kars'ta herkese katkýsý olan bir insan olduðunu söyledi.

Sezer, daha sonra þöyle konuþtu: "Öner beyin ölüm yýldönümü nedeniyle burada bulunmaktayýz. Rahmetli olan insanlarýn geride bir sürü aný hatýralarý vardýr. Ben kýsaca bir örnek vermek istiyorum. Týrtýr denilen canlýyý herkes bilir. Ama o týrtýr yerlerde aðaçlarda sürünürken, bir müddet sonra zamaný gelir ve bir kelebek olarak uçmaya baþlar. Bu insanlara binlerce örneðin bir numunesidir. Dünya bir handýr. Bir Oteldir. Bir gelip geçici yerde ikamet etme anlamýna gelir. Biz bunlarý bildikçe demek ki cenneti cehennemi idrak edip, bunlarý idrak ettikten sonra da çevremize yöremize yararlý bir insan olmanýn hedefini amacýný güderiz. Rahmetle yad ettiðim arkadaþým olan Öner bey geçmiþte çevresindeki insanlarý baðrýna bastý. Onlarla iyi dostluklar, iyi insanlýk münasebetleri kurdu. Þunu demek istiyorum yani yaþayan insan bir müddet sonra yolcu oluyor. Ama biz çevremizdeki insanlarla iyilik amacýyla yaþamaya devam edersek Allah'ýn huzurunda iyi bir kul oluruz"

Önder Gazetesi Sorumlu Yazý Ýþleri Müdürü ve Daþdelen'in oðlu Ercüment Daþdelen ise bu anlamlý günde kendilerini yalnýz býrakmayan meslektaþlarýna ve dostlarýna teþekkür ederek,

 “Yokluðunun býraktýðý derin izler üzerinden seni takip etmeye devam ediyoruz. Yokluðunu hatýralarýnla yaþatmaya devam ediyoruz. Devlete ve millete sadakati genç dimaðlarýmýza sen aþýladýn. O günden bu güne kurduðun Önder gazetesi devletine ve milletine sýký yürekle baðlýdýr. Biz senin gösterdiðin dürüstlük yolundan þaþmadýk. Sevdalýsý olduðun ve Kars halkýna hibe ettiðin bu gazeten, memleketine layýkýyla ve özveriyle hizmetine devam ediyor. Önder Gazetesi var olup, yaþadýðý müddetçe ideallerin idealimiz olacaktýr, buna asla þüphen olmasýn” diye konuþtu.

Kars Caferileri'nin dini lideri, Merkez Ehlibeyt Iþýklý Camii Alimi Seyyid Ahmet Erdem’in Kur'an-ý Kerim okumasýnýn ardýndan merhum Daþdelen’in mezarýna karanfiller býrakýldý.

(BA-BA-S) GAZÝ KARS (KHA) 

 


KHA

Haberin tamamini okuyabilmek iin abone olmaniz gerekmektedir. Abone olmak iin TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Facebook'ta Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
Bu Haber 7088 Defa Okundu

YORUMLAR

Medya Kategorisine Ait Diğer Haberler

Son Ýstasyon Haber ÇOK YAKINDA YAYINDA! Ýçerde 9.Bölüm izle full tek parça Kaçýn Kurasý 2. bölüm izle full yeni atv Familya dizisi 4. bölüm fragmaný izle Foxtv Serhat TV’nin kablolarý kesildi Ýstanbul Sokaklarý 3. Bölüm izle - Show TV Canlý izle Dünya Basýn Özgürlüðü Günü Kutlu Olsun Steve Jobs 2015 Türkçe Dublaj izle full tek parça seyret Kaptan Amerika: Kahramanlarýn Savaþý Fragman izle full tek parça Kiralýk aþk 40.bölüm izle full Eve Dönüþ 21.Bölüm izle full Tek Parça 4 Mart 2016 atv bölümleri Criminal Minds - 11. Sezon 16. Bölüm Türkçe Altyazýlý izle full tek parça dizi

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VDEO HABERLER
Ciritte heyecanl anlar
Ciritte heyecanl anlar
Anketler
OK OKUNANLAR
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...

Referandum Sonular, Kars Referandum Sonular, 2010 Referandum Sonular, Referandum Oy Sonular, Trkiye Referandum Sonular, izmir haber, canl referandum sonular

RSS 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır