KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
MHP Iğdır Adayı Sinan Ogan 1500 araçlık konvoyla karşıland - MHP Iğdır haberleriı
Anasayfaya Dön Tüm Politika Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MHP Iğdır Adayı Sinan Ogan 1500 araçlık konvoyla karşılandı - Iğdır’a 10 kilometre uzaklıkta bulunan Merkeze bağlı Yaycı köyü girişinde Sinan Oğan’ı bekleyen partililer araçlarıyla uzun kuyruk oluşturdu. Yaklaşık 1500 aracın katıldığı konvoy 10 km yolu 3
2011-04-24 - 21:03
IĞDIR
Facebook'ta Paylaş

MHP Iğdır Adayı Sinan Ogan 1500 araçlık konvoyla karşılandı 

Iğdır’a 10 kilometre uzaklıkta bulunan Merkeze bağlı Yaycı köyü girişinde Sinan Oğan’ı bekleyen partililer araçlarıyla uzun kuyruk oluşturdu. Yaklaşık 1500 aracın katıldığı konvoy 10 km yolu 3 saatte kat etti.
 
MHP’nin 12 Haziran seçimlerinde Iğdır 1. sıradan milletvekili adayı olan Sinan Ogan ve İkinci Sıra Adayı Gündüz Güneş Iğdır’a gelişinde 1500 araçlık konvoyla büyük coşkuyla karşılandı.
 
Ankara’dan Kars’a uçakla, buradan da karayolu ile Iğdır’a gelen Ogan, Tuzluca ilçesinde partililer ve vatandaşlar tarafından karşılandı. Tuzluca ilçesinden yüzlerce aracın eşlik ettiği konvoy ile Iğdır’a gelen, kurban kesilerek karşılanan Ogan, MHP il Binasının önünde seçim otobüsünden vatandaşlara hitap etti.
 
Atatürk Caddesi Zübeyde Hanım bulvarında yaklaşık 5 bin kişi Kurban keserek adaylarını karşıladı. Coşkulu kalabalığa seslenen MHP Milletvekili Adayı Ogan,” Iğdır Yıllardır bir olmamanın diri olmamanın acısını çekti fakat Iğdır bu kalabalık bu coşku karşısında küllerinden yeniden doğdu. Bu gün 23 Nisan Coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz. Sayın Başbakan Bayburt’ta. “Bayburt olalı böyle bir miting görmedi” Bende buradan diyorum ki Türkiye böyle bir konvoyla karşılama görmedi. Biz ev ev gezerek projelerimizi herkese anlatacağız. Ama buradan projelerimizden birisini söylüyorum bu projemiz Bu bizim birlik projemizdir. Bu birlik projesidir. Bir olma projesidir. Bazıları diyor ki ben kesemin ağzını açtım bazıları da diyor ki ben hükümet imkanlarını kullanacağım. Kimisi de diyor ki illegal örgütlerin imkanlarını kullanacağım. Bizde diyoruz ki Iğdır halkının vicdanını onurunu şerefini haysiyetini kullanacağız. Biz bu gün onurumuzun mücadelesini veriyoruz. Allah’ın izniyle sizlerle beraber. İnşallah Iğdır yeniden külleriyle yükselecektir. Biz ikinci sıra adayımız Hakim Gündüz Güneşle bu yola çıktık. İnşallah sizlerin oyuyla meclise gideceğiz.” diye konuştu.
 
“Biz Malazgirt’te Sultan Alparslan’ın yareni biz Kerbela çölünde İmam Hüseyin’in yareniyiz.” diyen Ogan, “Bu birlik ve beraberlik içinde Iğdırlı gelecekte yerel yöneticisini de seçecektir. Biz aslımızın da, özümüzün de, inancımızın da savunucusu olacağız. Bir olacağız diri olacağız. Birlik olacağız. Türkiye’de yaşayan 3 milyon Azeri Türkü’nün Iğdırlının sesi olacağız. Iğdırlının her alanda hakkını savunacağız.” şeklinde konuştu. 
 
MHP İkinci sıra adayı Gündüz Güneş de, “Ben bir Bozkurtum. Birinci sıra adayımız Sinan Oganın yanındayım, Iğdırlının yanındayım, Partimin yanındayım. Sonuna kadar da olacağım. Bu seçimde Allah’ın izniyle başarıyla çıkacağız” dedi.
 
MHP İl Başkanı Cahit Erol ise, “Bu karşılama ve kalabalık gösterdi ki Iğdır halkı birlik ve beraberliğe susamıştır. Birlik ve beraberliğini bugün gösterdi.” dedi.
(SÜ-BA-S) IĞDIR (KHA)Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 5898 Defa Okundu

YORUMLAR

oktay 2011-05-10
helal
helal olsun azeri ogula ben azeri olarak gurur duydum.umarım bu secimde alnının akıyla cıkarsın.
oğuzhan 2011-05-05
allahına kurban
allahına kurban senin canını yeyim :D

Politika Kategorisine Ait Diğer Haberler

Özgen Beşli Bayramınızı kutlar Kars’ta AK Parti Selim İlçe Kongresi Yapıldı Yaver Özcan güven tazeledi 1915 Çanakkale Köprüsü`nün temeli atıldı Reis, Yaş Haddinden Görevi Bıraktı Tuncer Başkan İlk Toplantısını yaptı CHP heyeti Kars’tan destek istedi AK Parti Digor İlçe Başkanı teşkilatıyla birlikte istifa etti MHP’den Cumhuriyet ve Kurtuluş Şöleni Arslan’ın Bakan yolculuğu Ümit Özdağ Kars’a Geliyor Sertel: Kars tarım, hayvancılık ve turizmde çekim merkezi olmalı

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır