KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
Ýftar sonrasý kan baðýþý kampanyasý
Anasayfaya Dn Tm Saðlýk Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ýftar sonrasý kan baðýþý kampanyasý
2017-06-06 - 23:41
GAZÝ KARS
Facebook'ta Paylas

 Ýftar sonrasý kan baðýþý kampanyasý

KAFKAS HABER AJANSI / BEDÝR ALTUNOK

Twitter sayfamýzý takip için bu linke týklayýnýz: @kafkasajans

Facebook sayfamýzý takip için bu linke týklayýnýz: https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/

Erzurum Kýzýlay Kan Merkezi, Ramazan ayý münasebetiyle Kars’ýn en iþlek caddesi olan Faikbey Caddesi üzerine Kan Baðýþý Otobüsü kampanyasý baþlattý. Vatandaþlarýn yoðun ilgi gösterdiði kampanyada kan verenler mutlu olduklarýný çünkü kan verdikten sonra kendilerini huzurlu hissettiklerini söylediler.

Kars Kýzýlay Kan Alma Birimi’nden Dr. Enis Güllüdað’ýn öncülüðünde yürütülen ve 5 gün boyunca iftar sonrasý 21.00-24.00 saatleri arasýnda açýk kalan Kan Baðýþý Otobüsüne kan vermeye gelenler önce form dolduruyorlar. Tansiyon ve diðer kan deðerlerinin ölçülmesinden sonra Dr. Enis Güllüdað gönüllü kan vermek isteyenlerle sohbet edip kan vermelerinin saðlýklý olup olmadýðýný deðerlendiriyor. Bu deðerlendirmelerin ardýndan kan vermeye uygun olan gönüllü vatandaþlardan kan alýnýyor.

Dün 20 kiþinin kan baðýþýnda bulunduðu otobüse bugün de ilgi oldukça yoðundu. Bir yandan Kan Merkezi görevlileri yoldan geçen vatandaþlarý kan vermeye davet ederken diðer yandan da gönüllü kan vermek isteyenler duyduklarý anons ve aldýklarý bilgilerle direkt olarak otobüse gelip kan vermek istediklerini söylüyorlar. Kan veren vatandaþlar, bir hayat kurtarmak için kan vermek istediklerini ayný zamanda da kendilerini kan verdikten sonra daha mutlu ve huzurlu hissettiklerini söylüyorlar.

Kars Kýzýlay Kan Alma Birimi’nden Dr. Enis Güllüdað, “Erzurum Kýzýlay Kan Merkezi’nden bir otobüs gönderildi. Bu otobüste akþamlarý iftar sonrasýnda 5 gün boyunca kan alýmý yapýlacak. Merkezdeki Kan Alma Merkezimiz gündüzleri de 14.00-16.00 saatleri arasý, akþamlarý da iftar sonrasý 21.00-24.00 saatleri açýk. Bizde burada 5 gün boyunca gece saat: 24.00’e kadar kan alýmý yapacaðýz. Tüm Kars halkýný kan vermeye bekliyoruz. Dün bayaðý yoðundu bugün de vatandaþlar ilgiyle kan vermeye geliyor. Bu konuda halkýmýzda bilgilendirildi. Gündüzleri Belediyeden anonslarda yapýlýyor. Biz bu otobüsümüzü ayný zamanda kentin en iþlek caddesi olan Faikbey Caddesi üzerine kurduk. Kan vermek kalp krizi riskini yüksek oranda azaltýyor. Kanýn sulanmasý saðlandýðý için insanlar kendini daha aktif hissediyor. Çünkü metabolizma hýzlanýyor. Böylelikle bu bölge için çok yüksek olan kan deðerleri düþmeye baþlýyor. Sýk sýk kan verildiðinde o deðerler düþüyor. Bunun yanýnda insan kendini mutlu ve huzurlu hissediyor.” dedi.

(BA-BA-S) GAZÝ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI


KHA

Haberin tamamini okuyabilmek iin abone olmaniz gerekmektedir. Abone olmak iin TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Facebook'ta Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
Bu Haber 423 Defa Okundu

YORUMLAR

Saðlýk Kategorisine Ait Diğer Haberler

Kars’ta Dünya Yürüyüþ Günü Dünya Emzirme Haftasý Saðlýk Sen: Saðlýk Çalýþanýna Þiddet Uygulamak, Hastalýklý Bir Ruh Halidir Saglýk Sen’den kan baðýþý Ýftar sonrasý kan baðýþý kampanyasý Türkiye Saðlýk Araþtýrmasý Kars’ta 31 Mayýs Dünya Tütünsüz Günü Etkilikleri Türkiye Hane Halký Saðlýk Araþtýrmasý Hemþirelerimizin Günü Kutlu Olsun Saðlýk Ýçin Hareket Et Günü Dünya Aþý Haftasý Saðlýk -Sen’den yýlýn hekimine ziyaret

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VDEO HABERLER
Ciritte heyecanl anlar
Ciritte heyecanl anlar
Anketler
OK OKUNANLAR
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...

Referandum Sonular, Kars Referandum Sonular, 2010 Referandum Sonular, Referandum Oy Sonular, Trkiye Referandum Sonular, izmir haber, canl referandum sonular

RSS 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır