KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Dünya Şampiyonuna adına yakışır karşılama
Anasayfaya Dön Tüm Spor Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dünya Şampiyonuna adına yakışır karşılama - Dünya Kickboks Şampiyonu Gökhan Saki, baba ocağı Selim İlçesi’nin Gelinalan Köyü’nde akrabaları tarafından davul-zurna ve kurbanlarla karşılandı. Köyünün havasını soluyan Saki, Kars’ta bir maç için her teklife “
2010-07-11 - 17:25
KARS
Facebook'ta Paylaş

Dünya Şampiyonuna adına yakışır karşılama

Dünya Kickboks Şampiyonu Gökhan Saki, baba ocağı Selim İlçesi’nin Gelinalan Köyü’nde akrabaları tarafından davul-zurna ve kurbanlarla karşılandı. Köyünün havasını soluyan Saki, Kars’ta bir maç için her teklife “Evet” diyeceğini belirtti. “Kars’ta hiç kimse beni yıkamaz” diyen Saki, meydan okudu.
Köy girişinde kurbanlarla karşılanan Kickboks Şampiyonu Saki’yi akrabaları isminin yazılı bulunduğu tişörtlerle karşıladılar. Konvoy eşliğinde köyegiren Saki, arabadan iner inmez sporcu selamıyla akrabalarını selamladı ardından da dakikalarca yüzlerce akrabasıyla kucaklaşıp hasret giderdi. Karslı olan Menejer Hülya Aydın’ın da eşlik ettiği ziyarette renkli görüntüler yaşandı.
Kickboks Şampiyonu Gökhan Saki ilk olarak kurbanlık koyunun yanına yaklaştı, eliyle koyunu sıvazladı sonra da koyunun kurban edilişini izledi. Akrabaları dualar eşliğinde Saki’nin alnına kurbanlık kanı sürerek daha güçlü olması dileğinde bulundular.
Saki daha sonra kendisini hayranlıkla izleyen köylülerin gururlu bakışları eşliğinde köy çeşmesine gitti. Çeşmenin buz gibi soğuk suyuyla elini-yüzünü yıkadı, ardından da kol ve bacaklarını suyla sıvazlayarak köyün temiz havasını bolca soludu.
Akrabalarıyla hasret gideren Saki, daha sonra araziye çıkarak tüfekle atış denemesi yaptı. Tüfek atışında pek de usta olmadığı gözlenen Saki’ye köylüler yardım etti. Her attığı adımda farklı bir yaşam tarzıyla karşılaşan ve hepsinden de keyif alan Saki, daha sonra ata bindi. Ata da ilk bindiği görülen Saki, kısa sürede tecrübe edindi ve bolca atla köy turu yaptı.
Sık sık da kamera objektiflerine boks hareketleri yapan Saki, esprileri ve neşeli tavırlarıyla herkesin gönlünde taht kurdu.
Köylülerde K-1 şampiyonuyla hatıra fotoğrafı çektirebilmek için birbirleriyle adeta yarıştılar. Köylüler, “Kickboks Şampiyonu Gökhan Saki gibi ünlü sporcularımıza Karslılar olarak hep birlikte sahip çıkmalıyız. Kars’ın yanı sıra ülkemizi de temsil ediyor. Karslı işadamlarımıza sesleniyoruz: hep birlikte sahip çıkalım ve Kars’ta da maç yapmasını sağlayalım.” dediler. 
Baba ocağında olmanın mutluluğunu yaşayan Kickboks Şampiyonu Gökhan Saki, “Yıllar sonra memleketim olan Kars’a gelmenin heyecanı ve mutluluğu içerisindeyim. Memleketimde antrenman yaptım ayrıca Karslı kardeşlerimle olsun, yakın akrabalarımla olsun bir araya gelme şansım oldu. Baba ocağında olmak büyük mutluluk.” dedi.
KARS’TA HİÇ KİMSE BENİ YIKAMAZ
Kars’ta maç yapmak için her teklife açık olduğunu söyleyerek meydan okuyan Saki, “Türkiye’ye geldik. Menejerim Hülya Aydın, maç öncesi bizlere “bir yere gitmek ister misiniz?” diye sordu. Bende memleketim Kars’a gelmek istedim. Böylece ata ocağım Kars’a geldik. Şuan Kars’ın havasını soluyoruz. Kars’ı çok özledim. 14-15 senedir gelmemiştim. Kars’ta olduğum için çok mutluyum. Kars’ta maç yapmak için teklif aldık. Şuan tarih söyleyemem ama en kısa zamanda Kars’ta dövüşeceğim. Kars’ta dövüşmeyi çok istiyorum. Kars’ı temsil ettiğim içinde çok mutluyum. Dövüşeceğim insan kim olursa olsun Kars’ta da kimse beni yıkamaz. Her teklife de “evet” derim.” diye konuştu. 
K-1 KEMERİ KAZANMIŞ GİBİYİM
Saki ayrıca, “Şuan köyümüz olan Selim’in Gelinalan köyündeyiz. Burası baba tarafımızın köyü. Babam burada doğdu. Amcalarım burada, dedelerimiz burada. Tüm köy bizimdir yani. Kendimi burada çok iyi hissediyorum. Kendimi K-1 Kemeri kazanmış gibi hissediyorum. Kendimi büyük bir şampiyon olarak hissediyorum.” şeklinde konuştu.
Saki, daha sonra annesinin köyü Koyunyurdu ve dedesinin köyü olan Ağadeve köylerini de ziyaret ettikten sonra Kars İl Emniyet Müdür Yardımcısı Oktay Cengiz Ateş’in kendileri için Polisevinde düzenlemiş olduğu yemeğe katıldılar.
Saki burada da polis memurlarıyla hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Kars’tan ayrıldı.
(SE-BA-S) KARS (KHA) – SERHAT ERYOLCU - ÖZEL HABER
 


 Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 5777 Defa Okundu

YORUMLAR

Spor Kategorisine Ait Diğer Haberler

Haydi Kafkasya Turizm ile Lokomotiv Moskova- Beşiktaş Maçına! Kars’ın 15 bin kişilik stadyuma ihtiyacı var Susuz Gençlik Spor’a Standart Saha Boks Şampiyonu belediyede Genç Kafkars, Hatay Büyükşehir Belediyespor’u konuk ediyor ‘Gülen Adam’ Güreş İzlerse… Muharrem Yıldız: Sözümün arkasındayım Dünya Şampiyonuna coşkulu karşılama Tugrulhan Erdemir dünya şampiyonu oldu Sarıkamış Belediyespor hedef büyüttü Boksun demir yumruğu Rusya’da destan yazıyor Boks’ta Gururlandık

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?


VİDEO HABERLER
Ankara’daki patlamada ölen Karslı genç toprağa ve
Ankara’daki patlamada ölen Karslı genç toprağa verildi
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Kars’a da Ateş Düştü
Kars’a da Ateş Düştü, Özver Gökhan Arpaçay,

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Tan Ofset San.Tic.'nin Kurulusudur. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır