KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Kars’ta Engelliler Haftası Madalya Töreni
Anasayfaya Dön Tüm Spor Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kars’ta Engelliler Haftası Madalya Töreni
2017-05-16 - 15:51
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Kars’ta Engelliler Haftası Madalya Töreni

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Twitter sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: @kafkasajans

Facebook sayfamızı takip için bu linke tıklayınız: https://www.facebook.com/Kafkas-Haber-Ajans%C4%B1-109128249159175/

Kars’ta, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle düzenlenen bir dizi etkinliğin ardından Madalya Töreni düzenlindi. Törende madalyalarını alan öğrenciler sevince boğulurken kafkas Halk dansları topluluğunun muhteşem gösterisi ise izleyenleri adeta büyüledi.

Mesut Yılmaz Parkı’ndaki Anatolia Kafe’de düzenlenen etkinlikte konuşan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürü Ebru Aküzüm gecenin yıldızlarının özel sporcular olduğunu belirterek, “10-16 Mayıs kapsamında 14 Mayıs Pazar günü ilimizde düzenlenen Empati Oyunları ve Spor Müsabakalarından oluşan faaliyetimizin madalya töreni ve kapanış gecesindeyiz.” dedi.

Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta da, 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası kapsamında bu yıl Kars’ta düzenlenen Empati Oyunları, Spor Müsabakası ve kapanış gecesinde bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Başkan Karaçanta daha sonra şunları söyledi;

“Bilindiği üzere 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası nedeniyle her yıl düzenli anma programları düzenlenmektedir. Engellilerimiz için 3 Aralık veya 10-16 Mayıs tarihleri arasındaki birkaç günlük süreç yeterli mi? Kesinlikle değil. zaten bugünlerde bir arada olmamızın en büyük nedeni farkındalık yaratmaktır. Dolayısıyla 14 Mayıs günü Üniversitemizde düzenlenen Empati Oyunlarına Belediye Başkanı olarak bizzat kendimde katıldım. Orada empati kurmanın nasıl olduğunu özellikle tekerlekli arabaya binerekten denemek istedim. Tabi sondan birinci oldum. Çünkü gerçekten çok da kolay değil, hatta o arabayı kullandınız zemin çok daha böyle elverişli düz zemin olmasına rağmen ben o arabayı kullanırken zorlandım. Dolayısıyla empati kuraraktan engellilerimize sahip çıkmamız gerektiği ortaya çıkmaktadır. Bunu unutmamamız lazım ki her birimiz bugün sağlıklı olmuş olsak dahi yarın birer engelli adayıyız. Bu vesile ile engellilerimizi bir gün değil, 10-16 Mayıs tarihleri arasında değil, her gün her an onlarla birlikte olduğumuzu mutlaka göstermeliyiz. Bizler yerel yöneticiler olaraktan, Kars Belediyesi olaraktan kendimi eleştirmek istiyorum. Çünkü ilimizdeki engellilerimiz için halen daha engellilerimizin yürüyeceği, gideceği rampaların olmadığı, cadde ve sokaklarda onlara has yürüyüş alanlarının olmadığı gerçeği vardır. Tabi ki Allah bize fırsat verdiği süreç içerisinde bu gördüğünüz eksiklikleri sizlerle birlikte gidermeye çalışacağız. Ben Kars Belediye Başkanı olarak her zaman sizlerin yanınızda olacağımı bilmenizi istiyorum. Hepinizi Allaha emanet ediyorum.”

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu As Başkanı Metin Toraman ise, Federasyonun gerek ülke genelinde gerekse Kars’taki çalışmaları hakkında bilgi verdi ve Federasyonun başkanı Birol Aydın’a teşekkürlerini sundu.

Konuşmaların ardından madalya törenine geçildi. Madalya töreninde dereceye giren sporculara Tugay Komutanı Tuğgeneral Turan İnan, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Aydın Acay ve Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu As Başkanı Metin Toraman madalyalarını takdim etti.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın adına Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu As Başkanı Metin Toraman tarafından ise bu etkinliğe sağlamış oldukları desteklerinden dolayı protokol üyelerine plaket taktim etti.

Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen gecede Dolunay Derneği’nden bir engelli vatandaş bağlamasıyla gönülleri feth ederken, Kafkas Halk Danslarının Topluluğu ise geceye gösterilerini yaptı. Düzenlenen gece hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

EMPATİ OYUNLARI VE SPOR MÜSABAKALARINDA MADALYA ALAN SPORCULARIN İSİMLERİ ŞÖYLE:

ATLETİZİM:

Yıldız Erkekler 10 mt.

Mertcan Karabağ (Ayçare)

Polat Aygün (Ayçare)

Yusuf Keskinsin (Ayçare)

Minik Erkekler 100 mt.

Serkan Kızgın (Ayçare)

Muhammed Şafak (Ayçare)

Yusuf Mutlu (Ayçare)

Samet Kaya (Ayçare)

Büyük bayanlar 100 mt.

Beşire Pirbudak (Engelsiz)

Hazal Gönen (Engelsiz)

Gülizar Özlü (Engelsiz)

Emnie Ertaş (Engelsiz)

Fatma Uslu (Engelsiz)

Leyla Eyice (Engelsiz)

Tülay Bozyay (Engelsiz)

Gizem Durgun (Engelsiz)

Meryem Özkan (Engelsiz)

Büyük Bayanlar 800 mt.

Fatma Aslan

Behiye Şen

Ümmügülsüm Şen

Minik Bayanlar 100 mt.

Tansu Bay (Ayçare)

Neslihan Çelik (Ayçare)

Ece Ayşe Uruç (Ayçare)

DART

Büyük Erkekler:

Ramazan Ilgar (75. Yıl)

Polat Aygün (Ayçare)

Mertcan Karabağ (Ayçare)

Doğancan Kızılkaya (75. Yıl)

Küçük Erkekler:

Yusuf Keskinsin (Ayçare)

Serkan Kızgın (Ayçare)

Mustafa Taş (75. Yıl)

Berke Yıldız (75. Yıl)

Bayanlar:

Behiye Şen (Engelsiz)

Hazal Gönen (Engelsiz)

Ümmügülsüm Şen (Engelsiz)

MASA TENİSİ

Erkekler:

İşitme Kategorisi : Mertcan Karabağ (Ayçare)

Doğancan Kızılkaya (75. Yıl)

Özel Öğrenme Kategorisi: Polat Aygün (Ayçare)

Bayanlar:

Beşire Pirbudak (Engelsiz)

Ayşe Sarıdağ (Engelsiz)

BADMİNTON:

Fatma Aslan (Engelsiz)

Ayşe Sarıdağ (Engelsiz)

Songül Saltık (Engelsiz)

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 1277 Defa Okundu

YORUMLAR

Spor Kategorisine Ait Diğer Haberler

Genç Kafkars, Kars’ta Malatya ile karşılaşıyor Kars’ta Spora Bir Darbe Daha Sporculara ödülleri Orka oteller adına Ertan Torunogullari verdi U23 Karakucak Türkiye Şampiyonası sona erdi Kars36 Spor’u Taraftarlar Havaalanında Çoşkuyla Karşıladı Kars36 Spor stadı olmayan kentte destan yazıyor Kars36 Spor tarih Tarih Yazdı Canser Oltu şampiyon oldu Karsspor’dan Haberin Var Mı! Mehmet Ali Armağan Ağyol Ağrı 1970 Spor’da!!! Altın Adam Muhammed Kars 36 Spor Sahada Esti Esti Gürledi

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır