KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
Avrupa Þampiyonu Tuðrulhan Erdemir baba ocaðýnda
Anasayfaya Dn Tm Spor Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Avrupa Þampiyonu Tuðrulhan Erdemir baba ocaðýnda
2017-10-30 - 23:34
GAZÝ KARS
Facebook'ta Paylas

 Avrupa Þampiyonu Tuðrulhan Erdemir baba ocaðýnda

KAFKAS HABER AJANSI

AVRUPA ÞAMPÝYONU TUÐRULHAN ERDEMÝR KARS HAVALÝMANINDA DAVULLU ZURNALI KARÞILANDI

ERDEMÝR’ÝN AÝLESÝ EVÝNE HAYIRLI OLSUNA GELENLERE TATLI ÝKRAM ETTÝ

Türkiye Boks Federasyonu tarafýndan Antalya Spor Salonu’nda düzenlenen EUBC Genç Erkekler Avrupa Boks Þampiyonasý’nda, 64 kiloda Rus rakibini yenerek Avrupa Þampiyonu olan Karslý Tuðrulhan Erdemir, Kars Harakani Havalimanýnda coþkulu bir kalabalýk tarafýndan davullu zurnalý karþýlandý.

33 ülkeden 200’e yakýn sporcunun katýldýðý müsabakalarda mücadele eden milli takým sporcularýndan Karslý Tuðrulhan Erdemir’in, 64 kiloda altýn madalya kazanarak baþarýlarýna bir yenisini daha eklemesi Kars’ta büyük heyecan yaþattý. Erdemir’i Kars’a geliþinde Harakani Havalimaný’nda Gençlik ve Spor Ýl Müdürü Gürsel Polat, þube müdürleri ve yardýmcý antrenör Kývanç Buru, Erdemir’in ailesi ve vatandaþlar karþýladý.

Burada halkla kucaklaþan Tuðrulhan Erdemir daha sonra araç konvoyuyla þehir turu attý. Elindeki madalyasýyla halký selamlayan Erdemir’i evine geldiðinde de vatandaþlar yalnýz býrakmadý. ‘Hayýrlý olsun’a eve gelenlere Erdemir’in ailesi tarafýndan tatlý ikram edildi.

Tuðrulhan Erdemir, “Öncelikle Kars halkýna teþekkür ediyorum beni karþýladýklarý için. Daha önceden gençler dünya þampiyonu olmuþtum þimdi de Avrupa þampiyonu oldum. Mutluyuz ve sevinçliyiz. Ýnþallah olimpiyatlarda da ayný baþarýyý gösterip olimpiyat þampiyonu olmak istiyorum.” dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor Ýl Müdürü Gürsel Polat da, “Gençleri tebrik ediyoruz, sporcularýmýzý, antrenörlerini ve ailelerini tebrik ediyoruz. Ailelerinin destek vermesiyle  bu baþarýlar artýyor. Bir boksörümüz daha vardý Necat Ekinci. O da son maçýnda elendi. Tuðrulhan Erdemir zaten þampiyon. Önümüzde 2020 olimpiyat oyunlarý var. Ýnþallah her iki sporcumuzu da olimpiyatlarda görmekten kývanç duyacaðýz. Çalýþýyorlar, çalýþacaklar. Tuðrulhan’a da Necat’a da güveniyoruz. Ýnþallah olimpiyatlarda da bayraðýmýzý göndere çektirip ülkemize altýn madalya getireceklerdir. Ben þimdiden tebrik ediyor ve baþarýlarýnýn artarak devam etmesini diliyorum.” diye konuþtu.

Yardýmcý Antrenör Kývanç Buru ise, “Emeði geçen antrenörümüz Ankara’da olduðu için bugün Kars’a gelemedi. Tuðrulhan Erdemir daha önce Avrupa üçüncüsü olmuþtu. Geçen yýl dünya þampiyonu olmuþtu. 64 kiloda en zor sýklette Avrupa þampiyonu oldu. Aslýnda yarýþmaya giren ülkeler arasýnda Türkiye tek bir altýn madalya aldý o da 30 Ekim Kars’ýn Kurtuluþ gününe denk getiren  Tuðrulhan Erdemir oldu. Ben baþarýlarýnýn devamýný diliyorum. Allah nasip ederse 2020 olimpiyat þampiyonu da olacak.  Emeði geçen herkese çok çok teþekkür ederiz.” þeklinde konuþtu.

(BA-BA-S) GAZÝ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI

 


KHA

Haberin tamamini okuyabilmek iin abone olmaniz gerekmektedir. Abone olmak iin TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Facebook'ta Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
Bu Haber 1553 Defa Okundu

YORUMLAR

Spor Kategorisine Ait Diğer Haberler

Kars’ýn Spor Bülteni Kars36 Spor, Çatýksu Gençlikspor maçý Kars’ta Kick Boks Þampiyonasý Kars36 Spor’un Çatýksu Gençlikspora attýðý goller Kars36 Spor, Çatýksu Gençlikspor’u 4-0 maðlup etti Kars36 Spor’un Elektriðini Kestiler! Avrupa Þampiyonu Tuðrulhan Erdemir baba ocaðýnda Kars36 Spor Kulübü Baþkaný Muharrem Yýldýz Ardahan maçýný deðerlendirdi Kars’ýn demir Yumruðu Tuðrulhan Erdemir final maçýna çýkacak Kars36Spor’un Baþarý Serüveni Tuðrulhan Erdemir yarý finale yükseldi Kazanan Kars Oldu!

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VDEO HABERLER
Ciritte heyecanl anlar
Ciritte heyecanl anlar
Anketler
OK OKUNANLAR
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...

Referandum Sonular, Kars Referandum Sonular, 2010 Referandum Sonular, Referandum Oy Sonular, Trkiye Referandum Sonular, izmir haber, canl referandum sonular

RSS 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır