KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber  kars haberleri kars ajans
Aytemiz Oruçoğulları Petrol2 hizmete açıldı
Anasayfaya Dön Tüm Tanıtım Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aytemiz Oruçoğulları Petrol2 hizmete açıldı
2011-03-26 - 02:02
GAZİ KARS
Facebook'ta Paylaş

 Aytemiz Oruçoğulları Petrol2 hizmete açıldı

KAFKAS HABER AJANSI – BEDİR ALTUNOK

Aytemiz Oruçoğulları Petrol2, 29 Temmuz 2017 cumartesi günü saat: 13.30’da görkemli bir açılışla hizmete girdi.

Kars Yenişehir Mahallesi İsmail Aytemiz Bulvarı üzerinde açılan Oruçoğulları Petrol2 açılışına Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Kars Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fahri Ötegen, Aytemiz Akaryakıt A.Ş. Genel Müdürü Yakup Yazar, Saha Müdürü Şevket Aybuğa, Oruçoğulları Petrol Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Hoşgönüllü, Müftü Mehmet Genç, Ehlibey Derneği Başkanı Ali Ekber Işık, Kültür ve Turizm İl Müdürü Hakan Doğanay, Kafkasya Turizm Birliği KARSOD Başkanı Halit Özer, çok sayıda STK temsilcisi, esnaf ve vatandaş katıldı.

İl Müftüsü Mehmet Genç ve Ehlibey Derneği Başkanı Ali Ekber Işık’ın duasının ardından kurdele kesimiyle açılış gerçekleştirildi. Açılışın ardından davetliler tesisleri gezerek sunulan imkanları ve yenilikleri yerinde gördüler. Son derece modern ve donanımlı tesislerde sunulan market imkanını da yerinde gördüklerini belirten katılımcılar Alirıza Hoşgönüllü’ye kente getirdiği bu hizmetlerden dolayı teşekkürettiler.

Yüzlerce çelenğin gönderildiği, istasyon giriş ve çıkışlarıın Türk bayraklarıyla donatıldığı, Kars’ın medai iftiharı, Kars’ın aşığı İşadamı İsmail Aytemiz’in fotoğrafının asıldığı, Kafkasya Mice Business Services organizasyonudaki görkemli açılış büyük beğeni topladı. Market

ALLAH HEPİNİZİ VAR ETSİN

Oruçoğulları Petrol Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Hoşgönüllü, “Şehir dışından ve ilimizden bu açılışa katılan değerli dostlar, Allah hepinizi var etsin. Bizi bu mutlu günümüzde yalnız bırakmadığınız için hepinize sonsuz şükranlarımı sunuyorum.” diyerek katılımcılara teşekkür etti.

Firmanın katettiği yol ve gösterdiği başarılardan da söz eden Hoşgönüllü, “Hepinizin malumu üzere geçtiğimiz yıl Nisan ayında Oruçoğulları Madencilik ve İnşaat olarak akaryakıt sektörüne adım attık. O günden bugüne kadar geçen süre zarfında siz değerli hemşehrilerimizin teveccühü karşılığında bizlerde vermiş olduğumuz hizmet kalitesini her geçen gün yükseltmeyi hedefledik. Müşterilerimizin bize yoğun ilgi göstermesi bizi onlara karşı daha sorumlu hissettirme gerekliliği doğurdu. Bu gereklilik sonucunda da bizde istasyon ağımızı genişleterek şehrin başka bir noktasında hizmet verebilmek için adım attık ve yeni istasyonumuzuaçmaya karar verdik.” dedi.

AYTEMİZ’E TEŞEKKÜR

Hoşgönüllü daha sonra şunları söyledi:

“Türkiye genelinde 550’yi aşkın istasyon ağıyla yurdumuzu saran Aytemiz Akaryakıt A.Ş.’nin bir bayiliğini daha açmanın vermiş olduğu mutluluğu ve gururu hep birlikte yaşıyoruz. Çünkü Türkiye’nin en büyük dağıtım bayilerinden olan Aytemiz Akaryakıt A.Ş. içerisinde Karslı bir bayii olmak her zaman sizi diğer bayilerin bir adım önüne çıkarır. Bu da değerli büyüğümüz ve yönemit kurulu başkanımız Sayın İsmail Aytemiz’in şehrine vermiş olduğu önemden kaynaklanır. Oruçoğulları Petrol olarak şehrimizin en önemli işadamı, değerli büyüğümüz Sayın İsmail Aytemiz’in kendi adını taşıdığı bulvar üzerindeki istasyonumuzu sizlerin hizmetine sunuyoruz. Bizler Aytemiz ailesi içerisinde yer almaktan her zaman onur ve gurur duyuyoruz. Tüm bu yatırımları ve şehrine vermiş olduğu hizmetleri ve akaryakıt sektörüne adım attığımız günden bugüne kadar bize desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen değerli büyüğümüz, yönetim kurulu başkanımız Sayın İsmail Aytemiz’e, yine destekleriyle her zaman yanımızda olan Genel Müdürümüz Sayın Yakup Yazar’a, yine her zaman yanımızda bulunan saha müdürümüz Sayın Şevket Aybuga’ya şahsım ve firmam adına sizlerin huzurunda sorsuz şükranlarımı sunarak teşekkür ediyorum.”

Hoşgönüllü konuşmasını şöyle tamamladı:

“Değerli hemşehrilerim ve kıymetli protokol üyelerimiz; bizlere vermiş olduğunuz desteği her zaman yanımızda hissettiğimiz sürece sizlere daha iyi hizmet vereceğimize söz veriyorum. Memleketimize her zaman yatırım yapmaktan onur ve gurur duyacağımızı, istihdam oluşturuacağımızı ve her zaman önceliğimizin müşteri memnuniyeti olacağını sizlere tüm samimiyetimle ifade etmek istiyorum. Tekrardan açılışımıza katıldığınız için hepinize saygılarımı sunuyorum.”

KARS’TAKİ YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDECEK

Aytemiz Akaryakıt A.Ş Genel Müdürü Yakup Yazar da, “Bugün gerçekleştirmiş olduğumuz Oruçoğulları Petrol2’nin açılışına katılan herkese şahsım ve şirketim adına teşekkür ederim. Öncelikli olarak sizlere hemşehriniz, Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın İsmail Aytemiz’in selam ve sevgilerini iletmek istiyorum. Sayın İsmail Aytemiz, Kars için çok farklı. Ben 26 yıldır kendisiyle çalışıyorum ve Kars deyince İsmail Aytemiz için akan sular duruyor. Kars’a bakış açısı ve diğer illerde Karslı hemşehrilerine karşı samimiyeti çok daha farklıdır. Bu nedenle böyle bir değere Kars olarak sahip olmak, böyle bir büyüğümüzle birlikte çalışıyor olmaktan ben de sizler gibi bir hemşehriniz olarak mutluluk duyuyorum. Kars benim için de çok önemlikha çünkü burası benim doğup büyüdüğüm bir şehir. Türkiye’nin birçok yerinde açılış gerçekleştiriyoruz fakat hiçbiri beni bugünkü kadar heyecanlandırmadı. Öte yandan ilimiz tarım ve hayvancılık bölgesi ve bu tür işyerlerin açılması istihdam açısından büyük önem arz ediyor. Kars maalesef sürekli göç veren bir ilimiz fakat son zamanlarda Kars’a baktığımızda güzel şeylerin olduğunu görmek bizleri çok mutlu ediyor. 2015 yılında Türkiye’de yaklaşık 26 milyon ton akaryakıtın yüzde 5’ini Doğu Anadolu bölgesi kullanmış, 26 milyon tondan 50 bin tonunu ise Kars kullanmıştır. Aytemiz Akaryakıt olarak bu istasyonumuz Kars’ta 11’nci. Türkiye genelinde ise 560’ncı istasyonumuzun açılışını yaptık. 560 istasyonun yaklaşık 520 istasyonumuz lisansını almış ve satışlarını yapmaktadırlar. Diğerleri de önümüzdei günlerde lisanslarını alacaklar ve satışa başlayacaklardır.” dedi.

SEKTÖR 2016 YILINDA YÜZDE 20 BÜYÜRKEN AYTEMİZ YÜZDE 70 BÜYÜDÜ

Yazar ayrıca, “Aytemiz Akaryakıt Türkiye’de şu anda ilk 6 dağıtıcı arasındayız. Şu anda Türkiye’de pompa satış Pazar payımız yüzde 4.5’larda. En yakın rakimibizle yüzde 1’in altında bir Pazar payı vardır inşallah kısa sürede onu yakalayacağımıza inanıyoruz. Sektör 2016 yılında yüzde 20 büyürken Aytemiz yüzde 70 büyüdü. Bu da tabi siz değerli bayilerimizin ve Türkiye geneline yayılmış bayi ağımızın çok büyük önemi ve destekleri vardır. Sadece istasyon açmakla kalmayacaksanız çünkü; sektörümüz akaryakıt ve LPG satışının yanında bir hizmet sektörüdür. Bu hizmet sektöründe marketiyle, tuvaletiyle, yıkamasıyla, personelin güler yüzüyle yani her şeyiyle bir bütün olmuştur. Çünkü sektörümüzün fiyat politikası yakıtın dışından da gerçekten hizmettir. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz bu istasyonumuz da bunun en güzel göstergesidir. Biz şirket olarak satışın yanında istasyonluramızda artık araçtan direkt öde sistemiyle akaryakıt ikmalinizi sağlıyorsunuz. Bankalarla anlaşmalar ve milli piyango çekilişleri gibi bir dizi imkan sunulmaktadır. Bunlar elbette ki siz değerli tüketicilerimize en iyisini sunmak adına yapılan hizmetlerdir.” diye konuştu.

TÜRKİYE’DE YAKLAŞIK 12 BİN 600 İSTASYONDA 100 BİN KİŞİ ÇALIMAKTADIR

Akaryakıt sektörünün ekonomiye, vergiye katkılarının çok büyük olduğunu da belirten Yazar, “Bugün satın aldığınız motorinde yaklaşık yüzde 60’ı vergi, benzinde yüzde 70’i vergi ama bu sektör önemli bir istihdam yaratmaktadır. Türkiye’de yaklaşık 12 bin 600 istasyonda 100 bin kişi çalışmaktadır. Buradaki istasyonumuzda da şu anda 8 kişi çalışmakta. Zaten Türkiye ortalaması da 8’dir. Çünkü Kars ilimiz maalesef sanayinin olmadığı, tamamen tarım ve hayvancılığa dayalı bir ildir. Sanayinin olduğu yerde 12 ay bir hareketlilik vardır ama ilimizde bu söylenemez. Onun için istihdam açısından bu tür yatırımlar bizim için önemlidir.Çünkü bizim ilimizin problemlerinden birisi de işsizliktir. Ne mutlu bize bu işsizliğin bimesinde bizim de katkımız oluyorsa bu da bizi ayrıca sevindirmektedir.” şeklinde konuştu.

AYTEMİZ; İÇANADOLU, KARADENİZ, DOĞU ANADOLU BÖLGESİNDE

Aytemiz olarak özellikle İçanadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu Bölgesinde marka olarak bir numara olduklarını da vurgulayan Yazar, şunları kaydetti:

“Kars’ta yaklaşık 57 istasyon var Bunların 50 tanesi akaryakıt ve LPG’li. Kars’a diğer istasyonlar ortalaması 2750 litre Aytemiz olarak biz ise 3500 litre, LPG ortalaması diğer sektörlerin 450 litre Aytemiz’in ise 750 litredir. Tabi bu satıylarda siz değerli hemşehrimizin de çok büyük bir katkısı var. Bu konuda da tekrar teşekkür etmek istiyorum. Gönül ister ki Kars’ta her istasyonu Aytemiz yapmak. Tabi her şirketin kendine göre ilkeleri ve prensipleri vardır. Bu ilke ve prensipler dahilinde şirketiniz için en uygun neyse onu seçmeye çalışıyorsunuz. Oruçoğulları ailesiyle 2015 yılında bir iş ortaklığımız oldu. Geçen süre zarfında şirket olarak kendilerinden çok memnunuz. Gerek satış, gerek hizmet ve gerekse de müşteri potansieli olarak bu konuda çok memnunuz. Ben huzurlarınızda başta Ali Rıza bey olmak üzere Oruçoğulları ailesine teşekkür etmek istiyorum. Çünkü bizim sektörümüzde temsil çok önemli temsilde de hizmet vardır. Bizleri bu mutlu günümüzde yalnız bırakmayıp teşrif ettiğiniz için şahsım ve şirket adına teşekkür ediyorum.”

KARS DENİLDİĞİ ZAMAN İSMAİL AYTEMİZ İÇİN AKAN SULAR DURUYOR

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta ise şunları söyledi:

“İstanbul’dan buralara kadar gelerek bizleri yalnız bırakmayan çok değerli misafirlere hoşgeldiniz diyorum. İsmail Aytemiz ismi bizler için çok önemlidir. Şahsımın da aile dostu, kirvem, amcam, ağabeyim dediğim ve varlığıyla gurur duyduğum bir insan. Kars denildiği zaman İsmail Aytemiz için akan sular duruyor, buna defalarca kez şahsım da şahit oldum. Türkiye’nin muhtelif yerlerine yatırımları oluyor fakat Kars için yatırımlarını, Kars’ı ayrıca önemsediğini her ziyaret ettiğinde kendisi de bunu sürekli olarak vurgulamış ve hayata geçirerek göstermiştir. Ben de yerel yönetici olarak Kars’ta bu tür işletmelerin açılışında bulunmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Bu tür işletmelerin ilimize kazandırılmasıkha istihdamın artması, Kars’ın gelişmesi ve ekonomiye katkı demektir. Allah nasip ederse yakın zamanda faaliyete geçecek olan Kars Tiflis Bakü Demiryolu Projesi ile birlikte Kars Doğu’nun parlayan güneşi, iş merkezi ve cazibe merkezine dönüşecektir. Bu anlamda bu tür işletmelerin bu cazibe merkezine hitap etmesi büyük önem arz etmektedir. Bu anlamda başta sayın İsmail Aytemiz ağabeyimiz olmak üzere Oruçoğulları Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Hoşgönül ve yönetim kurulu üyelerine, tüm aileye teşekkür ediyorum.”

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI

 


KHA

Haberin tamamını okuyabilmek için abone olmanız gerekmektedir. Abone olmak için TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
  • Paylaş
Bu Haber 2383 Defa Okundu

YORUMLAR

Tanıtım Kategorisine Ait Diğer Haberler

Özel Eylül Anaokulu Masal Cafe Hizmete Açıldı Giyim Dünyası’nda okul satışları başladı Sahibinden Satılık Apartlar Ögel Kardeşlerde Yaz ve Bayram Fırsatları Cihan Otomotiv’de Ağustos Ayı Fırsatları Kafkasya Turizmi Tanıyalım Aytemiz Oruçoğulları Petrol2 hizmete açıldı Cihan Otomotiv’de Temmuz Ayı Fırsatları Cihan Otomotiv’de Haziran Ayı Fırsatları Cihan Otomotiv’de Mayıs Ayı Fırsatları Bakan Nirvana Cafe & Restoran açılışını gerçekleştirdi

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VİDEO HABERLER
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı
Adem Çalkın’ın Selim Kongresi konuşmasının tamamı VİDEO
Anketler
ÇOK OKUNANLAR
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!
Şoförlere bubi tuzağı gibi yol!

Referandum Sonuçları, Kars Referandum Sonuçları, 2010 Referandum Sonuçları, Referandum Oy Sonuçları, Türkiye Referandum Sonuçları, izmir haber, canlı referandum sonuçları

RSS © 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansı | Kars Haberleri | Kars Haber kars haberleri kars ajans
KHA Tan Ofset San.Tic.'nin Kurulusudur. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır