KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
Kars Cihan Otomotiv yeni nesil araçlarýn tanýtýmý yaptý
Anasayfaya Dn Tm Teknoloji haberleri Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kars Cihan Otomotiv yeni nesil araçlarýn tanýtýmý yaptý - Ford Transit Custom, Yeni Ranger ve Focus 1.0 motor; arazi, ticari ve binek araçlarý - araç tanýtýmý haberleri
2012-11-08 - 18:35
GAZÝ KARS
Facebook'ta Paylas
Kars Cihan Otomotiv yeni nesil araçlarýn tanýtýmý yaptý
 
Kars Cihan Otomotiv yeni nesil araçlarýn tanýtýmýný Cumhuriyet Meydaný’nda yaptý. Tanýtým; 11 Kasým Pazar günü 08:00–16:00 saatleri arasýnda yine Cumhuriyet Meydaný’nda devam edecek.
 
Ford Transit Custom, Yeni Ranger ve Focus 1.0 motor; arazi, ticari ve binek araçlarýnýn tanýtýmýna vatandaþ yoðun ilgi gösterdi. Kars Cihan Otomotiv Satýþ Müdürü Serkan Kazak ve diðer görevliler araçlarýn tüm özelliklerini vatandaþlara bir bir anlattýlar. Ýlginin yoðun olmasýnýn da Kars’ta son model arabalara duyulan ilginin de bir göstergesi oldu.
 
Custom, Ranger ve yeni 1000 motorluk Focus marka araçlarýn kompaktlýk, çevresel performans, yeni dizaynlarý ve Otomotiv’in deneyimi tanýtýmla gözler önüne serildi.
 
Kars Cihan Otomotiv Satýþ Müdürü Serkan Kazak, yeni çýkan araçlarýnýn tanýtýmýnda yaptýðý konuþmasýnda, araçlarýnýn dizaynlarý ve teknoloji donanýmlarýyla vatandaþlarýn çað atlayarak geleceðe atýlma imkaný bulacaklarýný söyledi.
 
Firmalarýnda üretilen ticari, binek ve arazi araçlarýnýn yenilenmenin her seferinde gerçek bir baþarý oluþturan somut, belirgin, ölçülebilir unsurlara dayandýrdýklarýný da dile getiren Kazak, ergonomide, sürüþ deneyiminde, mimaride ve çevresel olarak yeniden doðuþ fikriyle birçok yeniliði bir araya getirdiklerini söyledi.
 
Kars Cihan Oto Ford Bayii Satýþ Müdürü Serkan Kazak þunlarý söyledi:
“Bugün ve 11 Kasým Pazar günü itibariyle Ford araçlarýmýzýn yeni çýkan modellerini tanýtmayý amaçlýyoruz. Bu araçlar Ford Tourneo Custom, yeni Ranger ve Ford 1.0 litre Focus’un Kars Merkez Cumhuriyet Meydanýnda tanýtýmýný yapýyoruz. Bütün Kars halkýmýzý Pazar gününe kadar devam edecek olan aktivitemize bekliyoruz.
 
Yeni çýkan modellerimizden Tourneo Custom’un özelliklerinden bazýlar geri görüþ kamerasý, 2.2 yeni nesil dediðimiz global puma motor, önden çekiþli bir araç, yakýtý ise ortalama 7.7 ile çok az yakan bir araç olmakla beraber güvenlik konusunda da ön ve arka olmak üzere park sensoru, þerit takip sistemi dediðimiz sistemle þeritten çýkýldýðý zaman direksiyondaki titreme sayesinde þerit ihlali uyarýsý veriyor. Bu sayede de olasý kazalarýn önüne geçilmesi hedefleniyor.
 
Otomatik yanan farlar, otomatik kararan iç dikiz aynasý ve mp3 çalar yaný sýra koltuklardaki ýsýtma sistemiyle sürücülerine konforlu bir sürüþ saðlýyor. Bütün koltuklarý ön tarafa doðru katlanabilir özelliði taþýyan bu aracýmýz 8+1 özelliðine sahip olmakla beraber ticari ve binek olarak kalabalýk ailelere önerebileceðimiz bir araçtýr. Araç alýmlarýnda en büyük etken servis ve yedek parçadýr, bizim araçlarýmýzýn servisleri Türkiye’nin hemen hemen her tarafýnda mevcuttur.
 
Ýkinci yeni modelimiz olan Ford Ranger’in özelliklerinden bazýlarý ise þunlardýr. Hem 4x2 hem de 4x4 þanzýman seçenekleriyle sunulmakta olan bir modeldir. 150 beygir motor seçeneðiyle 2.2 motorluk bir araçtýr. Eski Ranger’e göre sudan geçme özelliðine sahip olan bu yeni model aracýmýz 1 metreye yakýn sudan geçme özelliði taþýyor. Bu özellikte Ranger’i bu sýnýfta en yukarý kýlan bir özelliktir. Aracýmýzda güvenlik donanýmý olarak ABS, EBD, klima, yol bilgisayarý standart olarak sunulan donanýmlardan bazýlarýdýr.
 
Üçüncü yeni model aracýmýz olan Ford Focus ise yeni motor teknolojisine dikkat çekmek istiyorum. 1 litre EcoBoost motor (turbo beslemeli) 3 piston, 998 diye tabir ettiðimiz 1 litre Focus Avrupa da ve dünyada yýlýn motor ödülünü alan bir araçtýr. Markalar içerisinde sadece Ford da kullanýlan bu sistem özellikle yakýtý dizel veya LPG kadar uygun yakmaktadýr. Ortalama yakýt verilerimiz 5.1, þehir içerisinde 4.4 ve þehir dýþarýsýnda 6.4 lük bir yakýt tüketimine sahip bir araçtýr.”
(BA-BA-S) GAZÝ KARS (KHA) – BEDÝR ALTUNOK
 

KHA

Haberin tamamini okuyabilmek iin abone olmaniz gerekmektedir. Abone olmak iin TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Facebook'ta Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
Bu Haber 5411 Defa Okundu

YORUMLAR

Teknoloji haberleri Kategorisine Ait Diğer Haberler

Her Þey Yeni Nesil Doblo’da On-line itibarýnýzý karalatmayýn! Ford Otosan 50 Yýllýk Ar-Ge deneyiminin baþyapýtýný tüm dünya için üretti Pirelli’den sýcak kampanya Gençler, Ücretsiz Ýnterneti Çok Sevdi Geleceðin tasarýmcýlarý 2. Anadolu cam afiþ tasarým yarýþmasý’nda buluþtu Trend Micro, Heartbleed’in Türkiye ve dünyadaki verilerini açýklýyor Düþler ve Umutlar 3.Bölüm Fragmaný izle full (5 Nisan Cumartesi) Yasaklý Sitelere ve Youtube’ye Nasýl Girilir? DNS Ayarlarý Nasýl Deðiþtirilir? bjk karabük maçý canlý izle lig tv den canlý izle ANLIK Bugünün saraylýsý full 20.bölüm fragmaný izle “Teknoloji Baðýmlýlýðý” masaya yatýrýlacak

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VDEO HABERLER
Ciritte heyecanl anlar
Ciritte heyecanl anlar
Anketler
OK OKUNANLAR
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...

Referandum Sonular, Kars Referandum Sonular, 2010 Referandum Sonular, Referandum Oy Sonular, Trkiye Referandum Sonular, izmir haber, canl referandum sonular

RSS 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır