KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
SERKA, bölgenin yöresel ürünlerini YÖREX fuarýnda tanýttý
Anasayfaya Dn Tm Turizm Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SERKA, bölgenin yöresel ürünlerini YÖREX fuarýnda tanýttý
2015-10-09 - 12:33
GAZÝ KARS
Facebook'ta Paylas

 SERKA, bölgenin yöresel ürünlerini YÖREX fuarýnda tanýttý

Serhat Kalkýnma Ajansý (SERKA), Antalya’da bu yýl 6’ýncýsý düzenlenen YÖREX Yöresel Ürünler Fuarý’na katýlarak Aðrý, Ardahan, Iðdýr ve Kars illerinin yöresel ürünlerini tanýttý.

“Sizin Oralarýn Nesi Meþhur?”  sloganýyla Antalya’da Expo Center’da bu yýl 6’ýncýsý düzenlenen Yörex Yöresel Ürünler Fuarý’na 68 ilden yaklaþýk 350 kurum, kuruluþ ve iþletme temsilcisi katýldý. 7 bin metrekarelik alanda kurulan fuarda katýlýmcý iller yöresel ürünlerini sergilerken, Aðrý, Ardahan, Iðdýr ve Kars illerinde faaliyet yürüten Serhat Kalkýnma Ajansý da, yöresel ürünlerini tanýtmak amacýyla stant açtý. Yöresel ürünlerin yaný sýra bölge illerinin tarihi ve turistik deðerlerinin de fotoðraflarla tanýtýldýðý fuarda SERKA standý büyük ilgi gördü. Fuarý gezen TOBB Baþkaný Rifat Hisarcýklýoðlu SERKA standýný ziyaret ederek Genel Sekreter Hüsnü Kapu ile illerin Ticaret ve Sanayi Odasý Baþkanlarýndan bölge ilerinin yöresel ürünleri hakkýnda bilgi aldý ve bölge illerinin yöresel ürünlerini tattý. 

Ajanslarýn YÖREX’e olan ilgisinden memnun olduðunu ifade eden Hisarcýklýoðlu, “Geçtiðimiz yýl 61 ilin katýldýðý fuara bu yýl 68 il katýldý. Yine 5 bin metrekarelik alaný 7 bine çýkardýk. Fuara katýlan tüm katýlýmcýlar yöresel ürünlerin coðrafi iþaretlerine aðýrlýk vermelidirler. Bu konu çok önemlidir. Coðrafi iþaret, hem ürünün hem de kentlerin tanýtýmýna büyük katký saðlamaktadýr” dedi. Konuþmanýn ardýndan Genel Sekreter Kapu, Baþkan Hisarcýklýoðlu’na SERKA plaketi takdim etti.

6 yýl önce baþlayan ve Türkiye’nin önemli fuarlarýndan biri haline gelen YÖREX Yöresel Ürünler Fuarý, üretildiði veya yetiþtirildiði yörenin adýyla anýlan tarým ürünleri, gýda ürünleri, el sanatý ve sanayi ürünlerini ulusal ve küresel ölçekte tanýtmak amacýyla düzenlenen bir organizasyondur. Yöresel ürünlerin ticarileþme süreçlerini desteklemek, ürünlerde markalaþmayý saðlamak, ürünlerin katma deðerini arttýrmak, yöresel ürünleri üreten iþletmelerin ekonomik kapasitelerini geliþtirmek ve ürünleri kamuoyuna mal etmek gibi temel amaçlarý bulunmaktadýr.

(BA-BA-S) GAZÝ KARS (KHA) – KAFKAS HABER AJANSIKHA

Haberin tamamini okuyabilmek iin abone olmaniz gerekmektedir. Abone olmak iin TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Facebook'ta Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
Bu Haber 1064 Defa Okundu

YORUMLAR

Turizm Kategorisine Ait Diğer Haberler

Arslan, Berlin Fuarý’nda Kars’ýn Turizmi Büyük Kale’de masaya yatýrýldý Kars Turizminde Son Durum! Kültürel Miras istatistikleri SERKA, bölgenin yöresel ürünlerini YÖREX fuarýnda tanýttý Sarýkamýþ, kýþ turizmine hazýrlanýyor Tarihe Deðer Hotel Katherina Sarayý Turizmciler: Saldýrýyý Lanetliyoruz. Turizm Evrenseldir TÜRSAB, Kafkasya Turizm’de buluþtu Kars-Kafkasya Turizm Seyahat Acentesi hizmette Bir Bildiri Üzerinden Kars’a 870 Turist Geldi Kars’ýn Turizmi

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VDEO HABERLER
Ciritte heyecanl anlar
Ciritte heyecanl anlar
Anketler
OK OKUNANLAR
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...

Referandum Sonular, Kars Referandum Sonular, 2010 Referandum Sonular, Referandum Oy Sonular, Trkiye Referandum Sonular, izmir haber, canl referandum sonular

RSS 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır