KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
Erbaþar Özsoy vefat etti
Anasayfaya Dn Tm Yaþam Haberleri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erbaþar Özsoy vefat etti - ERZURUMLU SÝYASETÇÝ ERBAÞAR ÖZSOY VEFAT ETTÝ
2013-08-01 - 11:25
ERZURUM
Facebook'ta Paylas

 Erbaþar Özsoy vefat etti

ERZURUMLU SÝYASETÇÝ ERBAÞAR ÖZSOY VEFAT ETTÝ

Lenfoma hastalýðýna yenik düþen Özsoy’un cenazesi yarýn cuma namazýnýn ardýndan Ankara Karþýyaka Camii’nden kaldýrýlacak. Uzun yýllar CHP’de siyaset yapan ve Erzurum Ýl Baþkanlýðý görevinin yanýnda birkaç dönem de Erzurum Milletvekili adayý olan Erbaþar Özsoy, Ýþ Bankasý Yönetim Kurulu Üyeliði, CHP Parti Meclis Üyeliði ve Hukuk Danýþmanlýðýnýn yaný sýra bir dönem de Deniz Baykal’ýn da avukatlýðýný yapmýþtý.

ÞENKAYA’DA HÜZÜN

Erbaþar Özsoy’un ölümü, memleketi Erzurum’un Þenkaya ilçesinde de üzüntüyle karþýlandý. Özsoy’un amcazadesi olan Doðu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Baþkaný Feridun Fazýl Özsoy ve diðer aile fertleri cenaze törenine katýlmak için Ankara’ya gitti.

FACEBOOK’TAN MESAJ

Erzurumlu Avukat Erbaþar Özsoy, bir süre önce kiþisel Facebook hesabýnda sevenlerini hastalýðý hakkýnda bilgilendirmiþti:

 “Sevgili Dostlar, beþ aydan beri Lenfoma hastalýðýndan dolayý tedavi görmekteyim. Bundan dolayý Facebook’a uzun süredir girip sizlerle haberleþemedim. Rahatsýzlýðýmý tesadüfen duyan çok sayýda dost hastaneye ve eve gelerek acýmý paylaþtý. Kendilerine teþekkür ettiðimi ve bu mesajla da saðlýk durumu hakkýnda siz sevgili dostlarýmý geçte olsa bilgi vermek yükümlülüðümü yerine getiriyorum. Hepinize saðlýklý ve mutlu bir yaþam diliyorum. En kýymetli varlýðýnýz ve hazineniz saðlýðýnýzdýr. Ona dikkat edin ve koruyun. Sevgi ve saygýlarýmla…”

ERBAÞAR ÖZSOY KÝMDÝR?

Erbaþar Özsoy, 1948 yýlýnda Erzurum-Þenkaya’da doðdu. Erzurum Lisesi ve Ýstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Ayný üniversitenin Ýþletme Ýktisadi Enstitüsü’nde master yaptý. Avukatlýðýn yaný sýra uzun yýllar sendika hukuk müþavirliði yaptý. Sendika ve Toplu Sözleþme Hukuku alanýnda yayýnlanmýþ iki kitabý bulunan Özsoy, merkezi Ankara’da bulunan Demokrasi ve Gençlik Vakfý’nýn Genel Baþkanlýðýný yaptý. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Avukatý olan Erbaþar Özsoy, Erzurum Ýl Baþkanlýðý, CHP Yüksek Disiplin Kurulu, Genel Yönetim Kurulu ve Parti Meclisi Üyeliði yaptý. 1995 ve 1999 Milletvekilliði Genel Seçimlerinde CHP Erzurum Milletvekili adayý oldu. 1997 yýlýnda CHP’yi temsilen Türkiye Ýþ Bankasý Yönetim Kurulu üyeliðine seçildi. Bir dönem C.H.P. Genel Baþkaný Deniz Baykal’ýn avukatlýðýný yapan Erbaþar Özsoy, ayný zamanda CHP’nin Parti Meclisi Üyesi ve Hukuk Danýþmaný. Ýngilizce bilen Erbaþar Özsoy, öðretmen Güzin hanýmla evli ve iki çocuk babasý.

(BA-BA-S) ERZRUM (KHA) 


KHA

Haberin tamamini okuyabilmek iin abone olmaniz gerekmektedir. Abone olmak iin TIKLAYIN


  • Yahoo'da Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Facebook'ta Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
  • Paylas
Bu Haber 12090 Defa Okundu

YORUMLAR

Yaþam Kategorisine Ait Diğer Haberler

En Güzel Aþk Sözleri Kýsa Anlamlý Sevgiliye Aþk Mesajlarý 2016 yeni Kars’ta Öðretmen Yücel Aydýn intihar etti Cinnet Getiren Baba, Ýki Çocuðu ve Eþini Öldürdükten Sonra Ýntihar Etti Döner býçaðýnýn üzerine düþtü! Kaðýzman’da kýz kaçýrma silahlý kavgaya dönüþtü Yaralama olayýnýn devamý cinayetle sonuçlandý Fahri Osmanoðlu hayatýný kaybetti Mehmet Küpeli; Gözyaþlarý Arasýnda Topraða Verildi Ulusoy son yolculuðuna uðurlandý Salýncaðýn ipiyle boðuldu Virajý alamayan araç takla attý: 3 yaralý Eyvah Eyvah 3 izle full HD (2014) +30

Abone Girişi

Yeni Abonelik        Şifre Unuttum ?
VDEO HABERLER
Ciritte heyecanl anlar
Ciritte heyecanl anlar
Anketler
OK OKUNANLAR
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...
Sanayiciyim dedi, azl dolandrc kt...

Referandum Sonular, Kars Referandum Sonular, 2010 Referandum Sonular, Referandum Oy Sonular, Trkiye Referandum Sonular, izmir haber, canl referandum sonular

RSS 2010 KHA | Kafkas Haber Ajansý | Kars Haberleri | Kars Haber, kars güncel, kars ajans
KHA Bedir ALTUNOK adına resmi yayın organıdır. Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır