Açık Öğretim Lisesi Öğrencilerine ek sınav duyurusu

Açık Öğretim Lisesi Öğrencilerine ek sınav duyurusu

MEB tarafından yapılan açıklamada, açık öğretim, mesleki açık öğretim ve açık öğretim imam hatip liseleri ile söz konusu liselerin yurt dışı programlarında 8 dönem ve üzerinde kayıtlı olanlar ile üniversitelere kayıt yaptırma hakkı kazanan açık öğretim öğrencilerine ek sınav hakkı tanındığı belirtildi.

Açık Öğretim Lisesi Öğrencilerine ek sınav duyurusu


Açık Öğretim Lisesi Öğrencilerine ek sınav duyurusu

KAFKAS HABER AJANSI

MEB tarafından yapılan açıklamada, açık öğretim, mesleki açık öğretim ve açık öğretim imam hatip liseleri ile söz konusu liselerin yurt dışı programlarında 8 dönem ve üzerinde kayıtlı olanlar ile üniversitelere kayıt yaptırma hakkı kazanan açık öğretim öğrencilerine ek sınav hakkı tanındığı belirtildi. Buna göre, öğrenciler, 6-7 Ekim’de Ankara, İstanbul ve İzmir’in de aralarında bulunduğu 32 il merkezinde üç oturum halinde yapılacak ek sınavlar için 18 Eylül’e kadar başvurabilecek.

Yüz yüze eğitim meslek dersleri için ek sınava katılmak isteyen öğrenciler de yüz yüze eğitim aldıkları kurumlara 18 Eylül’e kadar başvurabilecek.

Yüz yüze eğitim meslek dersleri için ek sınavlar, 19-25 Eylül’de yüz yüze eğitim veren kurumlar tarafından yapılacak.

Okuluna açıktan devam eden isteyen binlerce gencin merakla beklediği Açık Lise 3. dönem sınavi 7-8 Temmuz 2018 tarihleri arasında yapıldı. AÖL 3. Dönem Sınav Sonuçlarını bekleyen öğrenciler mezun olmak için az bir kredisi kalan öğrenciler AÖL 3. Ek Sınav beklentisi içerisine girdi. AÖL 3. Ek Sınavın yapılması, birçok kişinin mezun olmasını sağlayacaktır. AÖL ek sınavı genelllikle mezun olacak öğrencilere verilen bir haktır. Mezuniyete kısa bir süre kala AÖL ek sınavları ne zaman sorusunun yanıtı sorgulanmaya başlandı. EK sınav için şartlar her sene farklılık gösteriyor. MEB’den şu ana kadar ek sınav için bir açıklama gelmedi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her ne kadar AÖL 2018-2019 eğitim öğretim yılı takvimi belli olsa da geçen yıl mezun olmayı az puanla kaybeden öğrencilerin ek sınav hakkı talebi devam ediyor. AÖL sınavları belli yaş grubuna yılda 2 dönem yapılırken bazı yaş gruplarına 3 dönem olarak uygulanmaktadır. 2018 yılında AÖL sınavlarının sonu gelirken bir çok öğrenci az kredi ile mezun olma şansını yitirmesi öğrencilerin ek sınav taleplerini yükseltti.

AÖL 3. Ek Sınavın yapılıp yapılmayacağına dair bir netlik kazanmamakla birlikte sınav yapılırsa sınav tarihleri, başvuru tarihleri, sınav ücreti ve sınava katılım şartı gibi detaylar belli olacaktır.

AÖL’de okuyup üniversite sınavına girmiş birçok öğrenci, liseyi bitirmek için az kredisi olanlar ek sınav talep ediyor. Bunun için de change.org sitesinde bir imza kampanyası başlattılar.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI
Bu Haberin Manşeti :

Açık Öğretim Lisesi Öğrencilerine ek sınav duyurusu
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :   Açık Öğretim Lisesi  Öğrencilere  ek sınav duyurusu  kars haberleri   
<< Önceki Haber Açık Öğretim Lisesi Öğrencilerine ek sınav duyurusu Sonraki Haber >>

Açık Öğretim Lisesi Öğrencilerine ek sınav duyurusu

DMCA.com Protection Status

Açık Öğretim Lisesi Öğrencilerine ek sınav duyurusu

  Yukleme: 0.215753