Açık Oturuma Davet

"Açık Oturuma Davet"

İYİ Parti Kars Belediye Başkan Adayı Settar Kaya, aday adaylarını açık oturuma davet etti.

Açık Oturuma Davet

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İYİ Parti Kars Belediye Başkan Adayı Settar Kaya, aday adaylarını açık oturuma davet etti. Kaya, açık oturumun da Halk Eğitim Müdürlüğü Salonu’nda 02 Şubat 2019 Cumartesi günü saat: 13.00’de yapılması önerisini sundu. Kaya, “Aday arkadaşların özel programları ve düşüncelerini de dikkate alarak farklı teklifleri de değerlendiririz.” açıklamasını yaptı.

Settar Kaya’nın basın açıklaması şöyle:

Sevgili Karslılar,

Siyasi partilerimizin hepsi adaylarını ilan ettiler.

Seçim dönemlerinin özelliğidir, vaatler, projeler havada uçuşur. Seçmenin aklını çelmek için her yola başvurulur. İçinde yaşadığımız dönemde etkileme, yönlendirme araçlarına sosyal medya iletişim araçları da eklendi. Ne yazık ki bunlar seçmenin adayları iyi tanıma ve değerlendirmeleri için yeterli değildir.

Oysa seçmeni doğru bilgilendirmenin en etkili aracı adayların yüz yüze yaptıkları tartışmalar, açık oturumlardır. Demokrasinin gereği de budur. İleri demokrasiyle yönetilen ülkelerde bu yöntem uygulanır. ABD seçimlerinde bunu sıkça görürüz. Seçmen salonlarda yerini alır veya televizyonları başında adayları izler. Böylece karşılaştırmalı olarak değerlendirme yapma, oyunu daha objektif kullanma şansı olur.

İYİ Parti Kars belediye başkan adayı olarak, diğer partilerin adaylarını bir açık oturumda, seçmenle buluşmaya davet ediyorum. Böylece dedikoduya, istismara, bilgi kirliliğine fırsat vermeden, daha medeni, daha çağdaş, daha demokratik bir yöntemi Kars siyasetinde gelenek haline getirmiş oluruz.

Hemşerilerimizin canlı olarak izleyecekleri teknik hazırlıklarda yapılabilir.

Halk Eğitim Müdürlüğü salonu bunun için uygun bir mekândır. Benim önerim 02 Şubat 2019 Cumartesi, saat;13.00'tür.

Programın yönetimi konusunu il başkanlıklarımız birlikte kararlaştırabilirler.

Aday arkadaşların özel programları ve düşüncelerini de dikkate alarak farklı teklifleri de değerlendiririz.

Kamuoyuna saygı ile arz ederim.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.718403