Adalet ve Şahadet

Adalet ve Şahadet

Kafkas Haber Ajansı (KHA) Yazarı Harakânî Vakfı Başkanı Yavuz Selim Uzgur’un, “Adalet ve Şahadet” yazısı:

Adalet ve Şahadet


Adalet ve Şahadet

Kafkas Haber Ajansı (KHA) Yazarı Harakânî Vakfı Başkanı Yavuz Selim Uzgur’un, “Adalet ve Şahadet” yazısı:

Müslüman Türk Milleti, binlerce yıldır yeryüzünde şehadet aşkıyla yaşayarak, hak olan nizamı tesis etmek için canlarını ortaya koymuştur. Milletimiz, tarihin  her döneminde bu ideali tesis etmek için, akla hayale gelmeyecek olan bir gayreti ve mücadeleyi göstermekten asla çekinmemiştir. Canlarını verip şehit oldular lakin asla mahkum ve mağlup olmadılar. Çünkü davalarının arkasında Allah azze ve âlâ olduğuna şüphesiz olarak inandılar. Allah yaratandır, hakimdir. O'nun dışında herkes ve herşey O'nun mahlukudur, mahkumudur. Herkesin ve herşeyin gücü, kuvveti O'ndandır, O'nunladır (c.c) Dilediğinin dermanını anında keser, istediğini derhal yok eder.

Bu aziz millet bu inanç, azim ve gayretle hakkı ve adaleti tesis etmek için mücadele vermektedir. Zamanın her evresinde zalimler, müstebid despotlar, insana ve insanın inanç, yaşam, söz ve hürriyet hakkını tanımayan kişiler, idareciler, krallar, devletler olmuştur ve olacaktır da. Hidayet ve adalete dönmeleri umulmayan sapıkların yaptıkları yanlışlar her zaman için sıkıntı doğurmuştur. Onlar tövbe edip Hak, hakikat ve adalete dönmezler.

Türk Milleti, ilahî güneşin doğması için; batılı, yalanı, fitne ve fesadı ortadan kaldırarak adaleti ortaya koyan bir millettir. Böylece Allahu Teâlâ'nın nuru bütün ruhlarda, bedenlerde, manada, maddede, tüm varlık safha ve sahalarında kemaliyle parlayıp görünür olacaktır. Yokluk uçurumlarındaki fani varlıkların, adaletsizlikleri, iftiraları, batılları, yalanları ve batıl davalarının karanlıkları kaybolup gidecektir.

[18:23, 15.7.2018] Yavuz Uzgur: 15 Temmuz günü de bu aziz millet, büyük liderinin arkasında durarak şahlandı. Zulme ve haksızlığa bir kez daha dur diyerek, Hak ve adalet için şehit ve gazi oldular. İki cihan sultanı Efendimize (s.a.v) ümmet olmanın şuuruyla, onun getirmiş olduğu adalet ve dengeli hayat üzerine kurulmuş olan tevhid yolunda yek vücud oldular. Tefrikayla devleti ve milleti bölüp parçalayan, zulümle haksızlık yapan, tahammülsüz, nefislerinin ve şeytanlarının kulu ve kölesi olan, geçici varlıklarının, şehvetlerinin, kibirlerinin ellerinde zebun olmuş, hayvanî kuvvet sahibi kimselerin çıkardıkları kötü neticeleri bertaraf ederek yine şehit ve gazi oldular ama zalimlere geçit vermediler.

Tüm iyilik ve güzellikler yüce Yaratıcının emri olan adalet ve ihsanın içerisindedir. Mutluluk dolu bir hayat yaşamak için, yeryüzünden fitneyi, fesadı ve bozgunculuğu kaldırıp yok etmek; yerine Hakkı, adaleti, huzuru, iyiliği yaşamak ve yaymak için çalışmak, bu yolda şehit olmak aziz milletimizin kaderidir. Aziz Türk Milleti liderleri ve önderleriyle, geçmişte olduğu gibi 15 Temmuz'da da bu ideali ortaya koymuş ve ispatlamıştır. Biiznillah gelecek de böyle olacaktır. Bu gayret, hamiyet ve fütüvvet zamanın her evresinde haklıyı haksızdan ayırmıştır ve ayıracaktır.

Allahu Teâlâ Hazretleri bin yıl önce bu fedakar, civanmert milletimizin eliyle kurmuş olduğu adalet ve fütüvvet medeniyetini ve onu devam ettiren büyük Müslüman Türk Devletini kıyamet saatine kadar ayakta tutacaktır. Bu civanmert milleti payidar kılacaktır.

Bu münasebetle tüm şehitlerimize yüce Mevlâ'dan rahmet ve mağfiret, gazilerimize de sıhhat ve afiyet dileyerek milletimizi Allah'a emanet ediyorum.

HARAKÂNÎ VAKFI BAŞKANI

YAVUZ SELİM UZGUR

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI
Bu Haberin Manşeti :

Adalet ve Şahadet
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :  

Adalet ve Şahadet

DMCA.com Protection Status

Adalet ve Şahadet

  Yukleme: 0.061242