ağız kokusu nasıl giderilir ve gider

"ağız kokusu nasıl giderilir ve gider"

ağız kokusu nasıl giderilir, Ağız kokusunu önlemenin yolları nelerdir, Ağız kokusunu nasıl önleri, Ağız kokusunu yok etmek için aşağıdaki açıklama sizlere yararlı olacaktır.

"ağız kokusu nasıl giderilir​ nelerdir"

 

Dr. Mehmet Öz'ün söylediğine göre ağız kokularının yüzde doksanı dildeki bakterilerden oluşuyor. Ağız kokusunu engellemek için önerdikleri şunlardır:

Çözüm 1 Sabahları mutlaka bir şeyler yemelisiniz. Uyanır uyanmaz ağızda görülen koku çok normaldir. Geceleri ağız kurur. Bu durum bakterilerin ihtiyaç duyduğu kuru ortamı hazırlar. Kahvaltı, erken saatte ağız kuruluğunun geçmesini sağlayacaktır.

Çözüm 2 Su için. Susamadığınız zamanlarda bile su içerseniz, ağzınızda yer eden bakterilerin azalmasını sağlarsınız.

Çözüm 3 Diş ipi kullanın. Ağız kokusu ağız içinin durumunu yansıtan bir göstergedir. Dişlerinizin arasında bulunan bakterileri sadece ve sadece diş ipiyle uzak tutabilirsiniz. Eğer dişi ipi kullanmazsanız yemek parçacıkları, ağzınızdaki bakterileri besleyecek ve ağız kokusunun yayılmasına neden olacaktır.

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.218917