Aile Hekimi 10. Ek yerleştirme yapıldı

"Aile Hekimi 10. Ek yerleştirme yapıldı"

Aile Hekimi 10. Ek yerleştirme yapıldı

DATA[

 
Aile Hekimi 10. Ek yerleştirme yapıldı
 
Kars İl Halk Sağlığı Müdürlüğü Aile Hekimliği 10. Ek yerleştirme kurası İl Sağlık Müdürlüğü Sosyal Tesisler Konferans Salonunda yapıldı.
 
10. Ek yerleştirme kurası, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mehmet Kan, İl Halk Sağlığı Müdür yardımcısı Dr.Sabri Selçuk Avşar, Destek Hizmetleri Birim Sorumlusu Vekili Yücel Önalan’ın katılımıyla yapıldı. Açılış konuşması ve İstiklal Marşının okunması ardından kürsüye çıkan İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mehmet Kan, şu görüşlere yer verdi.
“Sağlık Bakanlığının uygulamış olduğu Sağlıkta değişim ve dönüşüm programı çerçevesinde uygulunan Aile Hekimliği İlimizde 3. Yılına girmiş bulunmaktadır. Bakanlığın Sağlık politikası ve yenilikleri ile birlikte, Aile Hekimliği sahadaki son uygulamadır. Bu vesile ile ilimizdeki 3. Yılın 10. Ek yerleştirmesini bugün gerçekleştiriyorum. Hepinize hoş geldiniz diyorum, saygılar sunuyorum. Malumunuz 2005 yıllında Düzce pilot il olmak üzere 2010 yılında tüm Türkiye geneline yayılan Aile Hekimliği, bugün sahada 25 bin Aile Hekimi ve bir o kadar da Aile Sağlığı elemanı olarak 1. Basamak Sağlık hizmetlerini bir özveri ve sabırla yerine getirmektedir. Bununla birlikte 2000’li yıllardaki hasta memnuniyeti % 30-35’lerden 2012 yılı itibariyle % 75-80’lere çıkmıştır. Sizlerin gayretli çalışmaları sayesinde, sağlıklı verilerin toplanması, hastaların kayıt altına alınması, kronik hastaların takibinin iyi yapılması, 2. basamak Sağlık hizmetlerindeki iş yükünü epeyce azaltmış ve daha da azaltacaktır. Bizler; Sağlık çalışanları olarak, görevimiz gereği , insanlara hizmetin en iyisini, en kalitesini sunmak için çalışıyoruz ve bunun için varız. Bu görevimizde, zaman zaman birtakım olumsuzluklar yaşasak da, birtakım haksızlıklara maruz kalsak da, bıkmadan usanmadan çalışıyor ve tek amacımız hastaları iyileştirmek ve onları sağlığına kavuşturmak olduğunun bilinci ile hareket etmekteyiz. Değerli arkadaşlar; insan sadece kendisi için yaşamaz , birtakım büyüklü ve küçüklü işler vardır ki, başkaları için yapılırsa değer kazanır. Ayrıca her iş bir çalışmanın, bir emeğin neticesi elde edilmişse değerlidir. Büyük işler büyük gayret, sebat ve enerji ister, hiçbir zahmete katlanmadan birtakım şeylere sahip olma arzusu, hafifliğin ve tembelliğin işaretleridir. Beğenilen, taktir edilen ve elde edilmekle iftihar edilen her şey ancak büyük bir çalışma zevkine ve çok sağlam bir iradeye sahip olmakla elde edilir. Sağlam bir iradeye sahip insan ümit ve hayal ettiğine sahip olabilir. Hayatta büyük işler yapabilir. Doğru istikamet verilmiş bir irade; insanı aynı zamanda adil, faziletli ve dürüst yapar. Bunun için önce bilmek, sonra düşünmek, bilmek için çalışmak düşünmek için hür ve dürüst olmak icap eder. Bütün bu meziyetleri taşıdığınıza inandığım siz değerli meslek taşlarıma, yeni görevinizde başarılar ve kolaylıklar diliyorum, Hepinize yeni yılın Sağlık mutluluk ve güzellikler getirmesini, barışın egemen olduğu bir dünya özlemiyle sağlıcakla kalın diyorum” dedi.
 
6 Doktor feragat etti. 5 Doktor tercih yaparak Aile hekimi oldu.1 Doktor Aile Hekimi kurasına katılmadı.
 

KARS

İLİ 10. EK YERLEŞTİRME AİLE HEKİMLİĞİ BOŞ POZİSYONLARI

SIRA NO

ASM ADI

AHB KODU

YERLE

ŞTİRİLEN HEKİMİN ADI VE SOYADI

1

MERKEZ BA

ŞBAKANLIK TOKİ ASM

360001

DR.ESMA ARSLAN

2

MERKEZ AKBABA ASM

360027

DR.

ŞEYMA MUTLU

3

MERKEZ BA

ŞGEDİKLER ASM

360028

 

4

ARPAÇAY KOÇKÖY ASM

360206

 

5

D

İGOR KOCAKÖY ASM

360307

DR.ESRA KAHRAMAN

6

D

İGOR ASM

360310

 

7

KA

ĞIZMAN ŞAHİNDERE 2 NOLU ASM

360409

DR. ZAFER UYAR

8

SARIKAMI

Ş ARMUTLU ASM

360510

 

9

SARIKAMI

Ş KARAURGAN ASM

360513

 

10

SARIKAMI

Ş KAZIKKAYA ASM

360514

 

11

SARIKAMI

Ş ÇAMYAZI ASM

360515

 

12

SUSUZ ASM

360703

DR. O

ĞUZHAN AYANOĞLU
(UA-BA-S) GAZİ KARS (KHA)
 

 

 

 


 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.231400