• 18 Temmuz 2019 Perşembe

AK Ocaklar Olağan Kongresi Yapıldı

"AK Ocaklar Olağan Kongresi Yapıldı"

Ak Ocaklar Derneği Genel Merkezi kongresini tamamladı.

AK Ocaklar Olağan Kongresi Yapıldı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Ak Ocaklar Derneği Genel Merkezi kongresini tamamladı. Hakan Yiğit güven tazeleyerek yeniden genel başkanlığa getirildi. Alper Tunga Kılıç da yönetim kurulu üyesi oldu.

YENİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

1.  Hakan Yiğit

2.  Mehmet Iş

3.  Sener Yıldız

4.  Mehmet Satıcı

5.  Derya Deniz

6.  Hüseyin Köl

7.  Hakan Yılmaz

8.  Cengiz Kardeş

9.  Ali Osman Sevgili

10.Diyadin Kişeçok

11.Osman Öztürk

12.Ali Kanat

13.Hasip Özalp

14.Alper Tunga Kılıç

15.Cengizhan Duman

YEDEK YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

1. Furkan Yiğit

2. Yunus Yildiz

3. Salih Şahin

4. Adnan Çağlar

5. Davut Karacan

6. Murat Ceylan

7. Muhittin Karadere

DENETİM KURULU ÜYELERİ

1. Emre Yildiz

2. Ihsan Yiğit

3. Erol Tuna

DENETİM KURULU YEDEK ÜYELERİ

1. Tuncay Ergül

2. Ramazan Ergin

3. Kemal Şenyıldız

GENEL BAŞKAN DANIŞMANLARI

1. Hasan Baydan

2. Erol Kelekçi

3. Ibrahim Karakeçili

4. Ahmet Güçlü

5. Özgür Göktürk

6. Mehmet Saruhan

BASIN DANIŞMANI

İbrahim Kekeç

HUKUK DANIŞMANI

Mehmet Salih Güntekin

KIBRIS TEMSİLCİSİ

Mikail Yücel

AK Ocaklar Genel Başkanı Hakan Yiğit şunları söyledi:

“Yönetim kurulumuzu oyları ile destekleyen değerli üyelerimize teşekkür ediyoruz.

Genel Kurulumuzda yönetim kurulumuza tam yetki verilmiş olup şube ve temsilcilik verme açma kapatma yetkisi dahilinde 30 Ocak 2019 tarihîne kadar gereken bilgilendirme bilgilendirilecektir.

 Bu vesile ile aramıza katılan herkese teşekkür ediyor görev değişikliği yaptığımız arkadaşlara başarılar diliyoruz.

 Kurulduğumuz günden bu güne kadar emek veren katkı sağlayan herkese teşekkürler sunuyorum.

Rabbim mahçup etmesin;

 Birliğimiz dirlik olsun inşallah ...

Ankara'dan selam ve dualarımızı yolluyoruz.

" Zor günleri atlatanlar, Kolay günde kaybetmezler “

HAKAN YİĞİT KİMDİR?

O bir dava adamı. Ömrünü canını yatanı milleti ve dini için ortaya koymuş gönüllü bir nefer. Yılmadan, yorulmadan yoluna devam eden soyadı gibi bir YİĞİT insan. Gecesini gündüzüne katıp davası uğruna Anadoluyu karış karış gezen biri. Yoğurtlu makarna ile karnını doyuran, köy sofralarında bizimle birlikte yufkayı dürüm yapıp tüketen Anadolu çocuğu. Mütevazi kişiliği ve esprili kimliği ile gönüllerimize taht kuran Başkanımız o Davası uğruna kardeşini şehit vermiş , yüreği bu gururla atan Tokat’ın bağrından çıkmış olan bir kahraman Hakan YİĞİT. Aslen Tokat ili Reşadiye ilçesindendir. 17.06.1974 doğumludur. İlk Orta ve Lise tahsilini Ankara’da tamamlamıştır. Makina ve Motor üzerine stajını ODTÜ de tamamlamıştır. Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler de eğitimine devam etmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır. Esnaf olup ticaretle uğraşmaktadır. Siyasete 1991 senesinde çocuk iken MGV Milli Gençlik Vakfında başladı. Refah Partisi Etimesgut Gençlik Kolları Başkanlığı Fazilet Partisi Etimesgut Gençlik Kolları Başkanlığı görevlerini yaptı. 28 Şubat ve 1998 de davası ve inançları doğrultusunda kazandığı tüm sınavları kaybettirildi. 2001 senesinde Etimesgut Ak Parti Kurucular kurulunda ve 6 yıl yönetim kurulu üyeliği yaptı. 27 yaşında 3 dönem sürecek olan Sincan Osmanlı Mahallesi Muhtarlığı görevlerini üst üste kazandı. Ankara Muhtarlar Derneği kurucusu ve Başkanlığı ve Muhtarlar Federasyonu kurucu üyeliğini üstlendi. Sincan Sosyal Yardımlaşma Vakfı mütevelli heyet üyeliği 2 dönem yaptı. Bir çok sivil toplum kuruluşunda genç yaşına rağmen görevler ve başkanlıklar yaptı. Ak Parti Sincan ilçe başkan adayı oldu. Ak Parti den Reşadiye Belediye Başkan a adayı oldu. Ama bu kadar emek ve çile karşılığını bulamadı.Herkes gibi Davasına küsmedi.Makam mevki hırsına hiç yenilmedi.Değerlerine hep sahip çıktı. 30 Eylül 2014 tarihinde Alnım AK ve Milli ve Manevi değerlerimiz yaşatılmalı diyerek bu günlerde adını sıkça duyduğumuz ve Türkiye ‘nin büyüyen en güçlü dava STK’sı olan AK OCAKLAR DERNEĞİNİ kurdu. Onbinlerce kitleye ulaşarak Anadolu Kardeşliği ve Ahde Vefa diyerek 15 Temmuz gecesi hain FETÖ’nün düzenlediği kalkışmaya karşı direndi. Kardeşi Erkan Yiğit’i şehit verdi. Diğer kardeşi Volkan Yiğit’i gazi verdi. Kendisi de o gece kahramanlık destanı yazdı ve şehit abisi oldu. Davasına genç yaşına rağmen çok şey sığdıran Hakan YİĞİT gençliğin ve milli dirilişin yeni sembolü oldu.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.230412