• 17 Haziran 2019 Pazartesi

AK Parti adayları bu Pazar temayüle giriyor

"AK Parti adayları bu Pazar temayüle giriyor"

AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, dün saat 22.00 itibariyle başvuruların sona erdiğini ve yedi ilçe belediye başkanlığı için 32 olmak üzere toplam 50 aday adayının başvuru yaptığını açıkladı.

AK Parti adayları bu Pazar temayüle giriyor

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, dün saat 22.00 itibariyle başvuruların sona erdiğini ve yedi ilçe belediye başkanlığı için 32 olmak üzere toplam 50 aday adayının başvuru yaptığını açıkladı. Çalkın, önümüzdeki Pazar (yarın) temayül yoklamasının yapılacağını ardından da genel merkez tarafından adayların açıklanacağını söyledi.

Bütün aday adaylarına AK Parti’ye gösterdikleri teveccühten dolayı teşekkür eden Kars İl Başkanı Adem Çalkın, “18 Kars merkeze, 5 Akyaka, 3 Arpaçay, 6 Digor, 5 Kağızman, 5 Selim, 5 Susuz,  3 de Sarıkamış ilçemiz olmak üzere 50 belediye başkan aday adaylığına başvuru olmuştur. Bugün itibari ile başvurularımız sonra ermiştir. Bizim için memnuniyet verici bir başvuru süreci olduğunu sizlere ifade etmek istiyorum. Diğer partilere nazaran baktığınız zaman ilimizde gerçekten ciddi anlamda AK Partimize teveccüh olduğu ortadadır. Kars merkez için 18 başvuru önemli bir rakamdır. Kars için bütün aday adaylarımız bir birinden kıymetli bir birinden hünerli insanlardır. Bunların içerisinde mimar, inşaat mühendisi, doktor, avukat, serbest meslekle uğraşan iş adamlarımız olmak üzere birçok başvuru aldık, memnunuz inşallah ilerleyen dönemde de partimizin 18 Kasım Pazar günü saat 10.00 ile 16.00 arasında Genel Merkezimizden gelen büyüklerimizin katılımlarıyla temayül yoklaması yapılacaktır. Temaül yoklamasının sonuçları genel merkezimiz tarafından ilk defa bilgisayar ortamında olacaktır ve Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız direk kendisi oradan görecektir. Bundan sonraki değerlendirmeler Genel Başkanımızın nezlinde devam edecek. İnşallah Kars, 7 ilçemiz ve bir de beldemiz olmak üzere, belediye başkan adaylarımız Genel Merkezimizce belirlenecek ve inşallah Karslılara hizmetkar olmaya aday olacaklardır.” dedi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.220907