KARS Haber Girişi : 09 Aralık 2019 23:59

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Kars’ta konuştu

Kongre süreci kapsamında Kars’a gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, AK Parti İl teşkilat toplantısında yaptığı konuşmada partinin ilkelerinden söz etti.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Kars’ta konuştu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Kars’ta konuştu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Kars’ta konuştu

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kongre süreci kapsamında Kars’a gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, AK Parti İl teşkilat toplantısında yaptığı konuşmada partinin ilkelerinden söz etti.

İl başkanlığına kalabalık ekiple gelen Kandemir partililerin meşaleli gösterisiyle karşılandı. Slogan ve alkışları da estik etmeyen gençlerin sevgi gösterisi eşliğinde toplantı salonuna geçti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir kendisiyle birlikte gelen ve heyeti tanıttıktan sonra 18 yıllık geçmişi bulunan AK Parti’nin ilkelerini, hedeflerini ve kongre sürecinin değerlendirmesini yaptı.

 “Çok imtihanlardan geçmiş bir siyaset hareketiyiz.” diyen Kandemir, “Allah’a hamdolsun 18 senenin sonunda ufak-tefek münferit olaylar hariç bu kadar büyük bir ailede yüzümüzü kızartacak, başımız öne eğdirecek hiçbir olaya rastlamadık. Ailenin bazı hayta çocukları vardır ama o haytalar zaman zaman teşkilatlarımızda olmuş mudur? Olmuştur. Fakat hep sınırlarını bilmiştir. Asla kendisine verilen emanete ihanet edecek, yüzümüzü kızartacak bir suçun içerisine girmemişlerdir. Bunu çok kıymetli buluyor, çok önemli buluyoruz. Bakın son dönemlerde hep beraber görüyoruz, nefsine uyan, “ben” diyen, “ben olmazsam yanar tüm teşkilatlar, yanar Türkiye” diye düşünen, kendini merkeze koyanlar bizi anlamamışlar. Bizi anlayamazlar. Burada bulunan isimsiz kahramanlardan dava ahlakı öğrenin. Cebinde beş kuruş para olmadığı halde bu akşamki toplantıyı kaçırmamak için dolmuşa binemeyip karda-kışta yürüyen arkadaşlardan dava ahlakı öğrenin. PKK’nın tüm tehditlerine rağmen “Ben varım ve var olacağım” diyenlerden dava ahlakı öğrenin. Yüreğini bu işin merkezine koyanlardan dava ahlakı öğrenin. Bin şükür bu davaya inanmış ahlakı, yaşamıyla şahitlik edecek şekilde bize yön gösteren bir ailenin fertleriyiz. Bizim istikametimiz, yolumuz, aynı zamanda içinde yaşadığımız siperimiz öyle zikzak çizmeyiz biz, son nefesimize kadar var olacağız ve bu mücadelenin şahitleri, tanıkları ve tarihin bizzat yazıcıları olacağız. Türkiye’nin seyrüseferini, nereden nereye geldiğini zaman zaman birbirimize hatırlatmamız lazım. Çok badirelerden geçtik, çok sıkıntılar atlattık, bunu beraber başardık. Birlikte bir tarih yazdık” dedi.

AK Parti’nin enerjisini aşağıya çekmeye çalışanların olabileceğine de dikkat çeken Kandemir, “Bizim ahlakımızda eksikleri kapatmak olacak. Kusurları bulup, büyütüp afişe edip ortalığa döken değil, kusurları nasıl gideririz? Bunun mücadelesini yapmak var. Böyle olacağız. Karşımızdaki ittifakı görüyorsunuz, başaramadılar, başaramadılar, başaramadılar, “Acaba nasıl oraları karıştırırız” dediler, bun fırsat vermeyeceğiz. Biz birbirimize emanetiz. İyi tanış olacağız, birbirimizi seveceğiz. Çünkü burada inşa ettiğimiz şey, bu 18 senede inşa ettiğimiz bu muazzam Türkiye Kalesi çok kıymetli ve önemli. Buradan Allah’ın izniyle Türkiye’yi çok güzel yerlere taşıyacağız. Bakın bu Barış Pınarı Hareketiyle beraber hamdolsun Türkiye pek çok problemini geride bıraktı. Bir defa karşımızda konumlananların durduğu yer manasında geride bıraktı. Göreceksiniz 2020’den itibaren çocuklarımıza, gençlerimize daha kolay iş bulacağız, beraber yaşayacağız, ticaret yapanlar daha rahat edecek, nefes alacak. Göreceksiniz özgürlükler, insan hakları anlamında Türkiye örnek ülke olmaya devam edecek.” diye konuştu.

AK Parti Kars İl Teşkilatının sıcak ve samimiyetini de görmekten mutlu olduğunu belirterek konuşmasını tamamlayan Kandemir, programının ardından havayoluyla İstanbul’a hareket etti.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.