AK Parti il kongresi yapıldı

"AK Parti il kongresi yapıldı"

AK Parti il kongresi yapıldı

DATA[

AK Parti il kongresi yapıldı
 
-TÜRKİYE AVRUPA BİRLİĞİ BAKANI EGEMEN BAĞIŞ, ERMENİLER İŞGAL ETTİĞİ AZERBAYCAN TOPRAKLARINDAN ÇEKİLSİN, BOLLUĞA KAVUŞSUN” DEDİ.
 
Iğdır’da yapılan Ak parti 4. Olağan kongresinde konuşan Türkiye Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, Ermenistan’a Eurovision’dan çekilmek yerine Karabağ’dan çekilmeyi önerdi.
 
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Ermenistan’ın Azerbaycan’da yapılacak Eurovision şarkı yarışmasından çekileceğine , Karabağ’dan çekilip bolluğa kavuşsun “ dedi.Bakan Bağış, Bugün Azerbaycan’ın toprakları işgal altındadır Ermeniler ise çekilmiyorlar. Ülkelerinin ekonomisi sıkıntıda. 4 milyonluk nüfus 2 milyona inmiştir. Açlık çekiliyor.Çekil topraklardan sınır kapılarını açalım bolluğa kavuş Ermeniler zenginleşsin.Ermenistan sınırından sesleniyorum ,bu gidişle bir yere varılmaz.Asl olan yarışmadan çekilmek değil işgal ettiğin topraklardan çekilmendir.Azerbaycan’la sınırsınız dost olun.Hukukunuz gelişsin Yalan iftiralarla Türkiye’ye yalan tarihi iftiralar atmaktan vazgeçin vakit kaybetmeyin Topraklardan çekil huzura kavuşun.Komşularınızla dost olun zenginleşin Biz Ermenistan’ın zenginleşmesinden sınır kapılarının açılmasından ticaretin gelişmesinden yanayız.İnşallah buradan Ermenistan sınırından Ermeniler bu çağırımıza uyar kulak verir.”şeklinde konuştu.Daha sonra terör örgütüne de seslenen Bakan Bağış, artık itibarınız sıfır oldu. Kaçacak yer bulamıyorsunuz başbakanımız dediği gibi gelin silahları bırakın.BDP li vekillerde sesleniyorum doktor dövmekle dershane basmakla taramakla bir yere varılmaz gelin terör örgütüyle aranıza bir set çekin mecliste sorunları çözelim “dedi.Ağrı dağının turizme açılması gerektiğin vurgulayan Bakan Bağış,Haziran ayında sayın başbakanımızla Iğdır havaalanını açmaya geleceğiz. Buradan Iğdırlara sesleniyorum belediye başkanlığını kazanma sözü veriyor musunuz dedi. Salondan 3 kere evet sesi yükselince “unutmayın söz vermek yerine getirmektir. Sözünüzde duracaksınız” şeklinde konuştu. Daha sonra teşkilattan sorumlu genel başkan yardımcısı Fikri Işık,kongreye tek olarak giren il başkanı Mustafa Buluş , Ak partinin icraatlarını yaptıklarını anlattı.Daha sonra seçime geçildi Mustafa Buluş yeniden il başkanı seçildi.Bakan bağış valiliği ziyaret ederek Iğdır valisi Amir Çiçek’ten brifing aldı. Ardından Antolya düğün salonunda sivil toplum kuruluşu yöneticileri ile bir araya geldi.
(SÜ-BA-S) IĞDIR (KHA) – SERDR ÜNSAL

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.236731