AK Parti’den Uyar’a proje ziyareti

"AK Parti’den Uyar’a proje ziyareti"

AK Parti’den Uyar’a proje ziyareti

DATA[

AK Parti’den Uyar’a proje ziyareti
 
AK Parti basından sorumlu Balıkesir Bandırma Başkan Yardımcısı Yakup Ataş ve yerel yönetimlerden sorumlu başkan yardımcısı Bora Öziş, Tarım İlçe Müdürü Sefa Uyar’ı ziyaret etti. Yaklaşık olarak 45 dakika süren ziyarette Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programı kapsamında üreticilere verilecek olan makine ve ekipman destekleri ele alındı.
 
AK Parti ilçe başkanlığı olarak bu projeden ilçe genelindeki tüm üreticilerin faydalanmasını istediklerini dile getiren basından sorumlu başkan yardımcısı Yakup Ataş, üreticilerin bu konuda bilgilendirilmesi için tarım ilçe müdürlüğünden gerekli çalışmaların yapılmasını istedi. Ataş, 3 Temmuz’da başlayıp 1 Ağustos 2012’de sona erecek projeyle ilgili tarım ilçe müdürlüğünden üreticilerin bilgilendirilmesini istedi.
 
Kırsal destekleme programında üreticilerin faydalanmaları için gerekli bilgilendirmenin internet ve sms yoluyla yapıldığını açıklayan Bandırma Tarım İlçe Müdürü Sefa Uyar 2011 yılında il genelinde bu proje için 5 milyon 200 bin TL kaynak ayrıldığını, bunun 578 bin 227 TL’sinin Bandırma’lı üreticilere verildiğini söyledi.
 
2012 yılında proje için aktarılacak olan kaynağın ise yapılacak müracaatlara göre değişeceğini dile getiren Uyar, bakanlığın kırsal yatırımları destekleme projesi kapsamında 27 değişik türden ekipmana destek verdiğini açıkladı. 
 
ATAŞ, TARIM İLÇE MÜDÜRÜ SEFA UYAR’A 2012 YILI HASAT DURUMUNU SORDU.
2012 yılında hububat rekoltesinde bir önceki yıllara göre gözle görülebilecek oranda rekolte ve kalite artışlarının olduğuna dikkat çeken Tarım İlçe Müdürü Sefa Uyar, bunda süneyle yapılan toplu mücadelenin etkisi olduğunu açıkladı.
(MT-BA-S) BALIKESİR (KHA) - MUSTAFA TETİK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.219705