AK Partili Kadınlar Diyabete Dikkat Çekti

"AK Partili Kadınlar Diyabete Dikkat Çekti"

14 Kasım Dünya Diyabet gününe dikkat çekmek için AK Parti Kadın kolları basın toplantısı düzenledi.

AK Partili Kadınlar Diyabete Dikkat Çekti

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

14 Kasım Dünya Diyabet gününe dikkat çekmek için AK Parti Kadın kolları basın toplantısı düzenledi.

AK Parti Kars Kadın Kolları Başkanlığı ve üyeleri 14 Kasım Dünya Diyabet gününe dikkat çekmek üzere Faikbey Caddesi GAMP Konağı önünde basın açıklaması yaptılar.

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Sevim Arslanoğlu, dünyada 425 milyon diyabet hastası bulunduğunu belirterek, " Diyabet ülkemizde giderek artan ciddi organ kaybına yol açan ve yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen kronik bir hastalıktır. Diyabet hastalığını önlemek onu kontrol altına almanın ilk adımıdır. Diyabet zamanında ve iyi tedavi edilmediğinde tüm sistemlerde bozukluğa yol açar. Dünyada yaşayan her 11 kişiden 1’i diyabet hastasıdır. 2 diyabetli yetişkinden 1’ne teşhis konulmamıştır. Yani kişi diyabet hastası olduğunu bilmemektedir. Diyabet hastalarının en büyük belirtileri çok su içme, çok idrara çıkma, çok yeme, görme kaybı, halsizlik, görme bulanıklığıdır. Neden olduğu sağlık sorunları da böbrek yetmezliği, görme kaybı ve sinir hasarları dır. Bu nedenle doğru beslen, hareket et diyabetten korun diyoruz. 14 Kasım Dünya diyabet gününüz kutlu olsun" şeklinde konuştu.

AK Kadınlar daha sonra vatandaşlara mavi balon dağıtarak diyabete dikkat çektiler.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.228295