AKP’nin dış politikası var mı?

"AKP’nin dış politikası var mı?"

AKP’nin dış politikası var mı?

DATA[

AKP’nin dış politikası var mı?
 
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Yönetme Kurulu Üyesi Settar Kaya’nın “AKP’nin dış politikası var mı?” yazısı:
 
Dış politikalar millidir. Partilere, hükümetlere göre değişmez. Türkiye Cumhuriyetinin de Yüce ATATÜRK’ün “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh”anlayışı üzerine oturttuğu bir dış Politikası vardı, ta ki AKP iktidara gelinceye kadar.
 
AKP ile birlikte “devlet politikası” yerini “parti politikasına” bıraktı. Daha doğrusu devletimiz “parti devleti”haline geldi.
 
AKP’nin dış politikasından söz ederken, gerçekte ABD’nin dış politikasından söz etmiş oluyoruz. ABD’nin dış politikasından kasıt ise İsrail’in dış politikası olduğunu bilmeyen yoktur. Zira ABD sayesinde varlığını devam ettiren bir iktidarın, onun çıkarlarına uygun davranmaktan başka şansı yoktur.
 
Vaktiyle bir genelkurmay başkanımız “sayın başbakanımız tak diye emrediyor, şak diye icra ediyorum”demiş, daha sonra da o başbakan onu Milletvekili yapmıştı. Şimdi de” ABD tak diye emrediyor, AKP Şak diye icra ediyor.” Onlarda onu üçüncü defa iktidara getiriyorlar.
 
Öyle olmasa, daha altı ay öncesine kadar Başbakanın “dostum ve kardeşim” diyerek ellerinden madalya aldığı, karşılıklı vizeleri kaldırdığı devlet başkanlarına bugün düşman olup, onlara parmak sallamasının sebebi nedir?
 
AKP iktidarına kadar Türkiye hiçbir devletin tetikçiliğini yapmamıştır. Kaldı ki İslam ülkeleri ile dayanışma içerisinde olmuş, ABD ve Avrupa’ya karşı onların haklarını savunmuştur. Filistin davasını desteklemiştir. Güçlü ordusu sayesinde her zaman “caydırıcı güç” özelliğini korumuştur.
 
AKP ile birlikte, askerimizin başına çuval geçirilmiş ve hepimizin bildiği noktaya gelen Orduyu tasfiye planı uygulanmıştır. Böylece Türkiye” güç” olmaktan çıkarılmıştır. Irak’ta yapılan zulme sessiz kalınmıştır. Yıllardır ekonomimize büyük katkıları olan Libya ile aramız açılmıştır. Şimdi de Suriye ile neredeyse savaş kapıya dayanmıştır.
 
Bütün bunlar olurken, güya biz İslami referansları ağır basan bir iktidar ile yönetiliyormuşuz! Güya komşularımızla” sıfır sorun” politikası güdüyormuşuz! Aldatmacaya bakar mısınız? İslam ülkeleri yerle yeksan ediliyor, İslam coğrafyası İsrail’in güvenliğine göre düzenleniyor, AKP bunu yapanlarla işbirliği içerisinde ve hala Müslümanlıktan dem vuruyor.
 
AKP’ li belediyeler en uzun iftar sofrası düzenleme yarışına girişmişler. Böylece ne kadar sıkı Müslüman olduklarını ispata çalışıyorlar. Milletin parasını millete yedirerek sevap ve oy kazanıyorlar!
 
Bu arada olup bitenleri halkın gözünden kaçırmak için de SOMALİ istismarıyla göz boyamaya çalışılıyorlar.
 
Türk halkı ise hala hipnozun etkisinde, hala uyuyor. Mirza Elekber SABİR’in yüzyıl önce söylediği gibi.
 
Ses salma yatanlar uyanar, goy hele yatsın
Yatmışları razı değilem kimse uyatsın.
Tek tek uyananlar varsa da hak dadına çatsın
Men salim olum, cümle cihan batsa da batsın!
(BA-BA-S) KARS (KHA)

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.273911