Aküzüm Otomotiv Kars Merkez Ağadeve Köyü İlkokulu’na Kütüphane Yaptırdı

"Aküzüm Otomotiv Kars Merkez Ağadeve Köyü İlkokulu’na Kütüphane Yaptırdı"

New Holland Traktörleri Kars Bayisi olan Aküzüm Otomotiv, 30 mayıs 2019 tarihinde Kars ili Merkez ilçesi Ağadeve Köyü’nde bulunan Ağadeve Köyü İlkokuluna bir kütüphane yaptırdı.

Aküzüm Otomotiv Kars Merkez Ağadeve Köyü İlkokulu’na Kütüphane Yaptırdı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

New Holland Traktörleri Kars Bayisi olan Aküzüm Otomotiv, 30 mayıs 2019 tarihinde Kars ili Merkez ilçesi Ağadeve Köyü’nde bulunan Ağadeve Köyü İlkokuluna bir kütüphane yaptırdı.

Kütüphane açılışında Türk Traktör Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Jiri Velhartıcky, Türk Traktör Ürün İletişim Müdürü Mehmet Kır, New Holland Doğu Anadolu Bölge Müdürü Zehra Çankaya, New Holland Doğu Anadolu Bölge Servis Yöneticisi Ahmet Doğan Akçay, Türk Traktör Ekipman Satış Sorumlusu Mert Şener, Türk Traktör Ürün İletişim Uzmanı Yaser Özsalar,Ağadeve Köy Muhtarı Mustafa Asaşın,Ağadeve Köyü İlkokulu Müdürü Barış Erkman, Ağadeve Köyü İlkokulunda görev yapan öğretmenler, Aküzüm Otomotiv şirket sahibi Ahmet Aküzüm ve çalışma arkadaşları ve köy halkı hazır bulundular.

İşletme sahibi Ahmet Aküzüm konuşmasında, kendisinin de bir baba olarak çocuklarına okuma alışkanlığı kazandırmak için çaba sarfettiğini belirterek bu alışkanlığın çocukken kazanılması gerektiği ve bu işin çocuklar açısından kolaylaştırılması için yaşlarına uygun, dili anlaşılır, resimli ve keyif alacakları kitapların seçilerek sağlanabilineceğini belirtti. Bu anlamda bu köy okuluna özel olarak Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’tan 6-12 yaş çocuklara uygun resimli ve 3 boyutlu 500adet kitabın da getirtilerek kütüphaneye yerleştirildiğini belirtti. Ayrıca memleketine daha fazla sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirmek istediğini ve bu tarz çalışmalarının devam edeceğini de belirterek bu konuda emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

Konuşmasının ardından okul müdürü tarafından bu örnek davranışı için işletme sahibi Ahmet Aküzüm’e bir plaket verildi.

1962 yılından bu yana Koç Grubu’na ait New Holland traktörlerinin Kars ilinde bayiliğini yapan Aküzüm Otomotiv işletmesi, traktör, iş makinesi ve ekipmanlara ait satış, servis ve yedek parçanın yanı sıra tarımsal danışmanlık hizmetlerini de sunmaktadır.

Sosyal sorumluluk projelerine verdiği önemi Ağadeve köyü ilkokuluna kütüphane yaptırarak bir kez daha gösteren Aküzüm Otomotiv işletme sahibi Ahmet Aküzüm, benzeri çalışmaların Kars ilinin farklı köylerinde de devam edileceğinin müjdesini verdi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.239689