• 22 Ağustos 2019 Perşembe

Alaska Kurdunun Balık Avı!

"Alaska Kurdunun Balık Avı!"

Buz tutan Çıldır Gölü’nde sahipleri tarafından gezintiye çıkarılan Alaska Kurdu, buzun delinmesiyle gölden çıkarılan balığı öyle bir yakaladı ki çevredekiler bile balığı kurdun ağzından alamadı.

Alaska Kurdunun Balık Avı!

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Buz tutan Çıldır Gölü’nde sahipleri tarafından gezintiye çıkarılan Alaska Kurdu, buzun delinmesiyle gölden çıkarılan balığı öyle bir yakaladı ki çevredekiler bile balığı kurdun ağzından alamadı.

Kars Ardahan sınırları içinde yer alan Çıldır Gölü’nde renkli görüntüler yaşanıyor. Doğu Ekspresi yolcularının da akın ettiği gölde bir dizi etkinlik yapılıyor. Atlı kızak, at turu, buzdan kale gezintisi gibi birçok etkinliğe sahne olan gölde bazı okullarda öğrencilere yönelik program düzenliyor.

Kars Özel Çelik Başarı Koleji de öğretmen, öğrenci ve velilerle birlikte yüzeyi buz tutan Çıldır Gölü’ne giderek İngilizce Kısa Film çekimleri yaptı. Çekimler için buzun delindiği noktalardan balık çıkarılmaya başladı. Öğrenciler İngilizce anonslar yapıp, çıkarılan balıkları yakından görme fırsatı buldular.

Bu sırada Ardahan’dan göle gelen gençler “Sona” ismini verdikleri Alaska Kurduyla buz üstünde gezintiye çıktılar. Balık tutulan bölüme geldiklerinde de sürpriz bir gelişme yaşandı. Öğrencilerin görmesi için ağlarla çıkarılan bir balığı Alaska Kurdu ağzıyla yakalayıp dişlerini geçirerek sıkıca tuttu. Sahipleri ve çevredekiler uzun süre balığı kurdun ağzından almaya çalıştılar. Balık ve tavuk eti yememeleriyle bilinen kurt köpeği yaklaşık 5 dakika balığı ağzında tuttu. Sahiplerinin tüm çabaları sonuçsuz kalınca ağzındaki balıkla dolaşan Alaska Kurdu bir anda ilgi odağı oldu. Gençler kurtla birlikte hatıra fotoğrafları çektirmeye başladılar.

Alaska Kurdu sonunda inadından vazgeçti ve balığı buzlu zemine kendiliğinden bıraktıktan sonra sahipleriyle birlikte alandan uzaklaştı.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.223382