• 22 Ağustos 2019 Perşembe

Ali ihsan Alınak, CHP’den Aday Adayı

"Ali ihsan Alınak, CHP’den Aday Adayı"

Mimar Ali ihsan Alınak, Kars Belediye Başkanlığı için aday olduğunu açıkladı.

Ali ihsan Alınak, CHP’den Aday Adayı

KAFKAS HABER AJANSI

Mimar Ali ihsan Alınak, Kars Belediye Başkanlığı için aday olduğunu açıkladı.

Uzun yıllar Mimarlar Odası Kars Temsilciliği yapan ve Kars’ta yaşayan Mimar Ali ihsan Alınak’ın, Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) belediye başkan adaylığını açıkladı.

Kars’ta belediyecilik tarihine yeni bir ivme kazandırma, Kars Belediyesi’ni Kars halkı ile birlikte yönetmeye aday olduğunu söyleyen Mimar Ali ihsan Alınak : “Popülerlik ve ego tatmin etmek hırsıyla “belediye başkan adayı” olmak Kars'a yapılabilecek en büyük kötülük ve haksızlıktır” dedi.

HESAP VEREBİLİRLİK EN ONURLU GÖREVİMİZ OLACAK

Kars’ta birlik, beraberlik ve kardeşlikten yana kesin ve net bir tavır alarak, hiç kimsenin ötekileştirilmediği, her bir vatandaşa eşit hizmet götürüleceği, yoksul mahallelere ise pozitif ayrımcılık yapılacağı bir modelle Kars halkının karşısına çıkacaklarını belirten Alınak, Kars halkına hesap vermeyi onurlu ve en önemli görev olarak kabul edileceğini söyledi.

“BİRLİKTE YAŞAMA KÜLTÜRÜ”NÜ KURUMSALLAŞTIRACAĞIZ

Mimar Alınak sözlerini şöyle sürdürdü : “Kars’ta ortak yaşamın gerekliliği üzerine bir belediyecilik anlayışı geliştireceğiz. Bu anlamda Kars Belediyesi ile ilgili tüm yönetsel kadrolarımızı seçim öncesi ilan edeceğiz. Belediye başkanı ve beş (5) başkan yardımcısı kadrosu ile Kars’ta yaşayan tüm yapıların kendilerini temsil edeceği çağdaş ve demokratik yönetim geliştireceğiz. Tüm kararların ortak alındığı bu model Türkiye yerel yönetimlerinde ortak yaşamın ve ortak aklın ürünü olacaktır. Kars’ta ‘birlikte yaşama kültür’ünü kurumsallaştırmak esas gayemiz olacaktır. “

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.237239