Ali Şayir çocukluğuna gitti

"Ali Şayir çocukluğuna gitti"

Kars’ın yetiştirdiği saygın işadamlarından Ali Şayir, doğup büyüdüğü Susuz’un Yolboyu Köyü’nde Kafkas Haber Ajansı’nın yaptığı paylaşımla adeta çocukluğuna gitti.

Ali Şayir çocukluğuna gitti

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars’ın yetiştirdiği saygın işadamlarından Ali Şayir, doğup büyüdüğü Susuz’un Yolboyu Köyü’nde Kafkas Haber Ajansı’nın yaptığı paylaşımla adeta çocukluğuna gitti.

Şayir Kurumsal Dağıtım Hizmetleri A.Ş. Şirketi Genel Müdürü Ali Şayir, Kafkas Haber Ajansı’nın köyünden yaptığı paylaşımlarla oldukça duygulandı. Adeta çocukluğunu yaşayan Şayir, köy hayatının unutulmaz anılarını hatırladığını bir anda çocukluğunun gözlerinin önünden geçtiğini söyledi.

ŞAYİR KÖYÜNÜ UNUTMADI

Köyündeki camilerin yapımında,

Mezarlık tali ağaçların dikiminde, (3 sefer ayrı çeşit ağaç diktirdi)

Köy Okulunun 15 yıldır eğitim desteğini elinden geldiğince sağladı ve üzerine düşen yardımı gönderdi.

Hasta işsiz ve yardıma muhtaç köylülerine elinden geldiğince yardımcı oldu.

KARS’IN GURURU

Ali Şayir’in köyünden ilk ayrılışı 14 yaşında oldu. Lise tahsili için 12 Eylül 1980’de geri döndü.

Köyüne sürekli gidip geldi. En son iş için 1983’de İstanbul’a gitti. Yaşarlar İletişim Firmayı kurup Turkcell bayisi oldu.

Ali Şayir geçen hafta da 25 yıllık Bayilik plaketini aldı.

Şayir başarıdan başarıya koşmaya, gönlündeki köyüyle yaşamaya ve köyünü yaşatmaya devam ediyor.

EĞİTİME DESTEKLERİ SÜRÜYOR

Ali Şayir, Kars Digor Dağpınar Ortaokulu’na da spor malzemesi yardımları göndermişti. Dağpınardan bir vatandaş da “Ali Bey size nasıl ve hangi kelimelerle teşekkür edeceğimi bilemedim. Malzemeler okula geldiğinde çocuklarımın gözlerindeki sevinci o an görmenizi isterdim. Size minnettarım ne kadar teşekkür etsem azdır. Rabbim üzerinizdeki nimetlerini arttırsın. Sağlıcakla kalın” mesajını paylaşmıştı.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.236518