• 24 Ağustos 2019 Cumartesi

Alibeyoğlu Seçim Gündemini Değerlendirdi

"Alibeyoğlu Seçim Gündemini Değerlendirdi"

DSP Kars Belediye Başkan Adayı Naif Alibeyoğlu, Büyük Kale Otel’de düzenlediği basın toplantısında seçim gündemini değerlendirdi.

Alibeyoğlu Seçim Gündemini Değerlendirdi

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

DSP Kars Belediye Başkan Adayı Naif Alibeyoğlu, Büyük Kale Otel’de düzenlediği basın toplantısında seçim gündemini değerlendirdi.

1999-2004 seçimlerinde Kars Belediye Başkanlığı görevini yürüten Naif Alibeyoğlu, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimlerine başkanlığa yeniden talip oldu. Siyasetin güçlü isimlerinden, Kars sevdalısı, hizmet aşığı, kültür elçisi Alibeyoğlu bu seçim sürecinde de yine ilgiyle karşılanan bir isim olmayı başardı.

Naif Alibeyoğlu’nun bugünkü programı ise Basın Toplantısı oldu. Büyük Kale Otel’de gazetecilerle bir araya gelen Alibeyoğlu, sözlerine tüm Kars halkının 21 Mart Nevruz Bayramını kutlayarak başladı.

Kars’ta 10 yıl yokluklar ve imkansızlıklar içinde belediye hizmetleri yaptıklarını belirten Alibeyoğlu, çoğundan su parası bile alamadıklarını hatırlattı. İnsanların çamur nedeniyle poşet takıp şehir merkezine geldiklerini, yokluklar içinde yaşam sürdüklerini de hatırlatan Alibeyoğlu, anaların bile bu olumsuzluklar içinde düşe kalka omuzluklarla su taşıdıklarını aktardı. Tüm bu imkansızlıklar içinde ulusal ve uluslararası kaynaklar bularak Kars’ı bir yerlere getirdiklerini ifade eden Alibeyoğlu, yolu, suyu, kanalizasyonu, parkı, bahçeyi, doğalgazı, tiyatroyu, sinemayı, festivalleri projeler üreterek, büyükelçileri Kars’a getirerek Kars’ı gündeme taşıdıklarını belirtti.

FESTİVALLER KENTİYDİ

Alibeyoğlu şunları söyledi:

“Kars bizim zamanımızda marka kent ilan edilmişti.  Festival ve etkinlikler ile kardeş kent ilişkilerimiz başlamıştı. Ama maalesef gelinen nokta ortadadır. 10 yıl önce bıraktığımız kent bu değil ama beni bu derece üzen bu noktaya getiren aday olmama sebep olan nedenlerden ve etkenlerden başlıcası buraya gelen 20 yıl 30 yıl sonra gelen Karslılar ya da ilk kez gelen insanlar bu şehir'e bir şey yapılmamış mı diyorlar?  Bizimle beraber Kars bale ve opera gibi benzeri etkinlikler ile karşılaştı.

HEP BERABER EL ELE VERMELİYİZ

Bu şehir içine kapandı ve bir hastalığa yakalandı. Bu şehir kurtarılmayı bekliyor. Ama bu şehrin kurtarıcı beklemesine gerek yok. Bu işe ben önderlik edeceğim ama bu şehrin gerçek kahramanları değerli hemşerilerim asıl kurtarıcı sizlersiniz. Hep beraber el ele vermeliyiz ‘bu benim, şu senin partin ve bu benim etnik yapım demeden’ bu imkansızlıkları, bu olumsuzlukları, bu talan edilmeyi ve kentin hak edilmediği noktaya getirilmeyi asla insanlarımız istemiyorlar. Objektif olmak lazım ve duygusal olmaktan kurtulmak lazım. 5 yıl boyunca yakınıp seçimden seçime unutmamak lazım. Maalesef yine aynı senaryoları yaşatmak isteyen insanlar var.

SU SORUNUNU ÇÖZMÜŞTÜK

Aslında en büyük ayrımcılığı partiler yapıyorlar. Partiler aday belirlerken ‘Kürdün ne kadar oyu var Azerinin ve Terekemenin ve Yerlinin kaç oyu var’ diyerek ona göre aday belirliyorlar. Aday da buraya gelince o söylemle geliyor. Açık oturuma çağırıyorsunuz gelmiyor. Projeleriniz ne kaynaklarız ne bu şehri nasıl sınıf atlatacaksınız, bu sıkıntılardan, bu talandan nasıl kurtaracaksınız. Su sorununu çözmüştük. Benim projem biliyorum nasıl çözüleceğini ve bu yıl içinde çözeceğim. Ama diğer arkadaşlara sormak lazım nasıl çözeceksiniz.

BİR BELEDİYE BAŞKANI VİZYONU, PROJELERİ, KAYNAKLARI VE DURUŞU ÖNEMLİ AYNI ZAMANDA İRADE KOYMASI DA ÇOK ÖNEMLİDİR

Bilinen borç ortada 485 milyon borç varmış hangi malın ve hizmetin karşılığı yüzlerce insan işe gelmeden maaş alıyorlar. Ama öte yandan belediye de çalışanlar 4 aydır maaş almıyorlar. Hazin, trajikomik ve trajedi yaşanıyor. Onun için bu gidişata bir dur demenin zamanı geldi. Açık ve net konuşuyorum işe gelmeyenlerin hepsinin işine son vereceğim. Ama çalışanların önce maaşı, çalışanların daha iyi koşulda yaşaması, ikramiyelerini gününde alması yaşam standartlarının yükseltilmesi özelikle sahada çalışanların personellerimizin giyimleri bir belediye başkanın personeline ve meclis üyesine sahip çıkamıyorsa ona lakap takılıyorsa bir belediye başkanı dövülüyorsa o belediye başkanı bu şehri terk etmelidir. Bir belediye başkanı vizyonu, projeleri, kaynakları ve duruşu önemli aynı zamanda irade koyması da çok önemlidir. Eğer yapamıyorsa da özür dilemek de bir erdemliktir. Maalesef böyle bir şeyi de görmedik.

KARS KAFKASLARA AÇILAN ÖTE YANDAN ANADOLU'YA AÇILAN ÇOK ÖNEMLİ BİR KAPIDIR

Kars'ta en büyük etnik yapı ve ırk gençliktir. Artık gençlik yeni bir hayat, özgürlük ve hizmet istiyor. Birileri metropol de oturuyor buradan yükünü almış gitmiş ama oradan bu şehri dizayn etmek istiyor. Artık bu şehirden elinizi çekin diyoruz.  Biz burada sadece önce Allaha sonra değerli halkımıza güveniyoruz. Göreceksiniz çok büyük bir destan yazacağız. Bu destanın kahramanı Kars halkı olacak. 93 harbinde büyük kahramanlık yapmış gazilik unvanı almış 1918’ler de ermeni işgaline karşı ve İngiliz işgaline karşı mücadele etmiş ve Kafkas hükümetini kurmuş ve bu büyük Cumhuriyetin evlatları olarak laik olmadığımız yerde olduğunu biliyor insanlar o kurtarıcıların evlatları olarak biz bu şehre sahip çıkmak zorundayız. Kars Kafkaslara açılan öte yandan Anadolu'ya açılan çok önemli bir kapıdır. Buradan bütün hemşerilerimize çağrıda bulunuyorum.

9 GÜN SONRA BU BÜYÜK ZAFERİ HEP BİRLİKTE KUTLAYACAĞIZ

Kars'ı hep beraber ve birlikte kurtaracağız. Bütün kararları Kars halkı ile beraber yöneteceğiz. Biliyoruz işimiz zor ama Kars halkı ile birlikte bunun üstesinden geleceğimize inanıyorum. Türkiye'nin şu an da en kirli ve berbat şehri ve çöplerden geçilmiyor. Esnafımız gülmeyi unutmuş gençlerimiz geleceğinden umutsuz bir şekilde umutlarını yitirmiş durumdalar. Kars için, hemşerilerimiz için gerek hizmetler konusunda gerekse insan yaşamı konusunda köprüden önceki son çıkışımız. El ele verip büyük bir destan yazacağız. İnanıyorum ki bütün partilerin toplamından daha fazla oy alacağız. Belediye başkanının partisi değil vizyonu, projeleri, kaynakları ve önemli olan irade koyması. Ben bütün Kars'ın adayıyım. Kars'ta birliğe ve beraberliğe ihtiyaç var. Ama öncelikle hizmete ihtiyaç var o yüzden buradayım. Bütün kirli senaryoları ortaya çıkaracağız. Bu konuda desteklerinizi bekliyorum. Artık Kars halkı satın alınmayacak. Daha önceden dediğim gibi önce Allaha değerli hemşerilerimize güveniyorum. Hep birlikte daha güzel günler göreceğiz. 9 gün sonra bu büyük zaferi hep birlikte kutlayacağız. Bu zafer bütün Kars'ın zaferi olacak.”dedi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.240761