• 21 Ağustos 2019 Çarşamba

Aliyev’in 15’inci Ölüm Yıldönümü Anma Töreni

"Aliyev’in 15’inci Ölüm Yıldönümü Anma Töreni"

KARS VALİSİ TÜRKER ÖKSÜZ, AZERBAYCAN’IN UMUMİ LİDERİ HAYDAR ALİYEV’İN 15’İNCİ ÖLÜM YILDÖNÜMÜ ANMA TÖRENİNE KATILDI

Aliyev’in 15’inci Ölüm Yıldönümü Anma Töreni

KARS VALİSİ TÜRKER ÖKSÜZ, AZERBAYCAN’IN UMUMİ LİDERİ HAYDAR ALİYEV’İN 15’İNCİ ÖLÜM YILDÖNÜMÜ ANMA TÖRENİNE KATILDI

Azerbaycan Kars Başkonsolosluğu’nca Haydar Aliyev Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen anma programına, Vali Türker Öksüz, 14. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Özgür Nuhut, Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuri Guliyev, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu, İl Jandarma Komutan Vekili Murat Kılıç, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Azerbaycan milli marşı ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Başkonsolos Nuri Guliyev yaptı.

Vali Türker Öksüz de katılımcılara hitap ederek: “Azerbaycan Cumhuriyeti’nin milli daimi lideri Haydar Aliyev’in ölüm yıldönümü dolayısıyla burada bulunmaktayız. Ülkemiz ve Azerbaycan iki dost ve kardeş ülkedir ve öyle de kalacaktır. Bir millet iki devlet olarak çok stratejik ilişkilere sahibiz. Sosyal alanda, ekonomik alanda, kültürel alanda ilişkilerimiz her geçen gün gelişiyor. TANAP Projesi, Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin geldiği noktayı göstermesi açısından çok önem taşıyor. 15’inci vefat yıldönümünde merhum Haydar Aliyev’i rahmetle anıyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından program, Haydar Aliyev ile ilgili sinevizyon gösterisi, öğrenciler tarafından okunan şiirler ve düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödül töreniyle ile sona erdi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.297540