• 19 Haziran 2019 Çarşamba

Alper Tunga Kılıç: “Küresel Terörün Kıskacındaki Gençlik”

"Alper Tunga Kılıç: “Küresel Terörün Kıskacındaki Gençlik”"

Alper Tunga Kılıç yazdı: “Benim Vicdanım Rahat Değil Ya Sizinki”

Alper Tunga Kılıç: “Küresel Terörün Kıskacındaki Gençlik”

KAFKAS HABER AJANSI

Alper Tunga Kılıç yazdı: “Benim Vicdanım Rahat Değil Ya Sizinki”

“TOPLUMUN KANAYAN YARASI AF VE CEZA İNDİRİMİ MESELESİ”

Bu Hadise Çok Önemli Bir Konu Olmakla Beraber Toplumsal Düzeyde Hepimizi İlgilendiren Ve Kanayan Bir Yara Olarak Ve Çare Üretilemeyen Veya Birilerinin Bu Meseleye Sanki Cüzzamlı Veya Veremliymiş Gibi Bir Bakış Açısıyla Bakmalarından Dolayı Çözülemeyen Bir Hale Dönüşmesinden Kaynaklanmaktadır.

Sorunların Çözüm  Noktasından Uzaklaşanlar Ohalde Gelin Hep Beraber Bu Sorunların Nasıl Başladığını Kimler Tarafından Sistematik Bir Şekilde Başlatıldığını Üretildiğini Ve Türetildigini  Başlangıç Ve Oluşum Noktasına Derinlemesine Girerek Ve Aşagıda Yazacagım Sebeplerle Birlikte Değerlendirerek Bakalım.

KILIÇ: KÜRESEL TERÖRÜN KISKACINDAKİ GENÇLİK

Birilerinin de Bence  Sürece Bu Boyuttan Bakmaları Gerekir. Şuan Adalet Kavramına Karşı Toplumda Ciddi Bir Güvensizlik Var. Eğer Bu Ülkede Fetö Terör Örgütünü Kabul Ediyorsanız Bu Örgütün Devlette Ve Toplumda Oluşturduğu Tahribatı da Kabul Edeceksiniz.

Mesele Sadece Yargıdaki Fetö’cü Yapılanmayı Temizlemekle Bitmiyor. Ayrıca Tüm Kamu Kurum Ve Kuruluşlarında Bu Örgütler Ve Çeteler Tarafından Mağdur Edilen İşten Atılan İhraç Edilen Önü Kesilen Terfi Ettirilmeyen Binlerce Vatan Evladı Varken Binlercesi de Bu Örgütün Yargıda Eğitimde Emniyette Ve Orduda Yapılanması İçin Araç Ve Amaç Olarak Kullanılmış Ve Kurban Edilmiştir.

Zira 15 Temmuzda Darbe Yapmak İsteyenler “Ajanlar Hariç” Bu Örgütün Mensupları  Amerikalı Fransalı İtalyalı Almanyalı Değillerdi Hepsi Bu Ülkenin Vatandaşı Ve Bu Ülkenin Evlatlarıydı. Devlet Olarak Sizin Ulaşamadığınız Dokunamadığınız Ve Kazanamadığınız Her Gence Maalesef Terör Örgütleri Ulaşır Uyuşturucu Ve Suç Çeteleri Ulaşır. Ve Bu Olasılık Kaçınılmaz Bir Gerçektir. Bu kadar Ne.

Fetö Terör Örgütü Bu Kurumlarda Yapılanmak Ve Kadrolaşmak İçin. Suç Üretmişlerdir. Ve Suçun Oluşmasının Önünü Açmışlardır. Böylelikle de Oluşturulan Tahribat Sürecinde Önlerine Geleni Cezaevlerine Tıkabasa Tıkmışlardır. Terör Üretmişlerdir. Suçun Olmadığı Bir Yerde Avukata Hakime Ve Savcıya İhtiyaç Duymasınız. O halde Kadrolaşma Yapmak İçin Ne Yapmaları Gerekiyordu Suç Üretmeleri Gerekiyordu.

Ve Fazlasıyla Yaptılar Ve Bu Ülkenin En Kıymetli Hazine si Olan Gençler Üzerinden Bu Kitlesel Kumpas Devreye Sokuldu. Bu Ülkede Gasp Ve Kapkaç Olaylarının Hangi İç İşleri Bakanlarının Döneminde Arttığına İyi Bakılması Ve Araştırılması Lazım.

Yaradılışın Tek Sahibi Yüceler Yücesi Yüce Allah Bile Ben Tövbe Eden Kulumu Affederim. Tövbe Kapısı Açıktır. Dediği Bir Dine İnandığımız Bu Ülkede Bu Ceza Evlerindeki Demir Kapıları Açmak Çok Mu Zor. Yüce Allahın Tövbe Kapıları Açık İnsanoğlunun Yaptığı Dört Duvarın Demir Kapıları Kapalı.

Bende Ceza Evinde Yatmış Bir İnsan Olarak Orada Mağdur Olan Bir Çok Vatan Evladını Gördüm. Onların Pişmanlıklarına Şahit Oldum. Hayat Hikayelerini Dinledim. Acılarını Yokluklarını Paylaştım. Ve Her şeye Rağmen Devlete Bağlılıklarını da Gördüm İstisnalar Hariç. Ayrıca Devletin İvedilikle Ceza Evlerinde Suç Ayrımı Yaparak Koğuşları İşlenen Suça Göre Mahkumları Kategorize Etmesi Gerekmektedir.

Çünkü Çok Basit Suçlardan Gelen Gençlerin Çeşitli Suçlardan Yatan Mahkumlarla Aynı Koğuşu Paylaşmalarından Dolayı Ceza Sürelerinde İçerde Edinmiş Oldukları Arkadaşlıklardan Etkilendiklerini Daha Önce Uyuşturucu Kullanmayan Bir Gencin Çıktıktan Sonra Uyuşturucu Kullandığını Silah Satmayan Bir Gencin Silah Kaçakçısı Olduğunu Uyuşturucu Satmayan Bir Gencin Torbacılık Yaptığını Daha Önce Hırsızlık Yapmayanın Hırsızlığa Teşvik Edildiğini Bizzat Görerek Ve Yaşayarak Müşahede Etmiş Bir İnsanım.

Birilerinin Söylediğinin Tam Aksine Ceza Evleri Bir Islah Yeri Değildir. Suçun Türediği Ve Gençlerin  Daha Fazla Suça Bulaştığı Ve Birçok  Çeşitli Suçla İlk kez Tanıştığı Yerdir. Herkes Bunu İyi Bilsin ki Tarihte Örnekleriyle Mevcuttur ki Ülkemizde De Olduğu Gibi Birçok Ülkenin Mazisinde de Şu Gerçek Vardır.

En Büyük Mafya Çete Ve Terör Örgütlerinin Temelleri Hep Ceza Evlerinde Atılmıştır. Hepimiz Gençlik Yıllarımız da Hatalar Yaptık. Kimimizin Yaptığı Hatalar Büyük Bedeller Ödememize Sebep Olurken Kimimizde Ufak Tefek Tecrübelerle Ve Hasarlarla O Dönemleri Geride Bıraktık. Ama Kimse Şunu Unutmasın. Herkes Bir Engelli Her Kes Bir Hasta Herkes Bir Mahkum Adayıdır.

Bunlar Yaşam Boyunca Hepimizin Başına Gelebilir. Gençlik Yıllarında Karıştığım Bir Kavgadan Dolayı 5 Yıl Hapis Cezasıyla Cezalandırıldım. Devlet Memuruydum. Ve Almış Olduğum 5 Yıllık Hapis Cezasından Dolayı Memuriyetime de Son Verilmiş Oldu.

Peki Şimdi Soruyorum Sizlere Ceza Evine Düşmüş Olmam Beni Kötü Bir İnsan mı Yapar. Ceza Evine Düşmüş Olmam Benim İyi Güzel Ve Faydalı Yapmış Olduğum Kişisel Ve Toplumsal Güzellikleri Yok mu Eder. Peki İlk kez İşlemiş Olduğum Bir Suçta Hemen 5 yıl Hapis Cezasıyla Cezalandırılmam mı Gerekirdi.

Adalet Sadece Kitapta Yazan Suçun Karşılığı Maddelerinin Uygulanmasıyla Tesis Edilmez. Bir Şahsın Toplumdaki Yeri Yaptıkları Ve Yapabilecekleri Faydalı Hususlarda Göz Önünde Bulundurulmalıdır Ve Böyle Tesis Edilmelidir. Hayatlar Ve Gelecekler Bir Çırpıda Yok Sayılmamalıdır. 2015 Yılında Denetimli Serbestlik Gördüğüm Bir Dönemde 1 Kasım Seçimlerinde Kars da Halen Mahkumken Ülkem İçin AK Partiye Destek Vermiş Ve Sn. Cumhurbaşkanımızı Desteklediğimizi Deklare Ederek Ülkemizin Ve Şehrimizin Siyasetine de Katkıda Bulunduk.

Arkasından 15 Temmuz u Yaşadık Yine Devletimizin Ve Sn. Cumhurbaşkanımızın Yanında Olduk. Ve Ben 15 Temmuz Gecesi İstanbul’da Atatürk Havalimanında Sn. Cumhurbaşkanımızın Uçağının İndiği Yerde Darbecilere Karşı Ceng Eden Binlerce Vatan Evladından Biriyim. Ben O Gece Orda Neleri Ve Kimleri Gördüm Biliyor musunuz. Şimdi Birilerinin Ya Bunlar Serseridir Bizim Kars Tabiriyle Cellodur Dedikleri İçki Masasından Arkadaşlarıyla Birlikte Geleni Sarhoş Olmalarına Rağmen Orda Mücadele Edenleri Gördüm.

Yani Sizin Anlayacağınız Toplumun Belki Normal Bir Zamanda Gördüğünde Veya Karşılaştığında Adam Yerine Koymadıkları O Gençlerin Bu Ülke İçin Nasıl Bir Mücadeleyi Canları Pahasına Ortaya Koyduklarını Gördüm.

15 Temmuz Gecesi Bu Devletin Ve Bu Milletin Geleceğini Darbecilere Ve Vatan Hainlerin e Teslim Etmeyen Bu Gençlerin Geleceğini Temizlemek Ve Bu Gençlere Sabıkasız Ve Tertemiz Bir Gelecek Hediye Etmek Bu Devletin Boynunun Borcudur.

Dinimizde Nefis Denen Bir Gerçek Var. Bizler Aciz Kullarız. Nefsimize Yenik Düşebilir Şaşar Beşeriz. Uyuşturucu Kullanan Ve Hırsızlığa Sürüklenen Mağdur olan Mağdur Edilen Her Vatan Evladının Düşmüş Olduğu Bu Halin Sorumlusu Devlettir.

Her Devlet Vatandaşını Korumak Zorundadır. Bu Uyuşturucu İlleti Ülkemizin Şehirlerine Sokaklarına Nerden Gelmiştir. Nasıl Gelmiştir Kim Sokmuştur Ve Bu Uyuşturucu Baronlarına Kim Yol Vermiştir. Bu Gençlerimizin Mahallelerine Sokaklarına Okullarına Nasıl Gelmiştir. Bu Uyuşturucu Bu Gençlerin Ceplerine Sofralarına Kadar Nasıl Ulaşmıştır.

Devletteki Oluşan Güvenlik Zaafı Neden Göz Ardı Edilmektedir. Bu Ülkeye Canlı Bombalar Hangi Yollar Dan Geldiyse Kim Tarafından Göz Yumuldu Ve Sokulduysa Bu Gençlerde Aynı Kişiler Ve Aynı Planın Bir Parçası Olarak Hedef Alınmıştır. Nasıl ki Gençlerimizin Bir Kısmı Terör Örgütleri Tarafından Kandırıldı Ve Dağlarda Çürüdüyse Bir Kısmı da Uyuşturucu  Gasp Ve Hırsızlık Gibi Suçlara Sistematik Olarak Bulaştırıldılar Ve Ceza Evlerinde Çürütülmektedirler.

Devletimizin Bu Gençlerimizin Hedef Alındığı Bu Kitlesel Ve Büyük Planı İyi Okuması Ve Görmesi Gerekir.Daha Düne Kadar Güney Doğu Bölgemizde Bulunan Şehirlerde Hendekler Kazılmadı mı Terör Örgütü Buralara Mühimmatlar Cephaneler Ağır Silahlar Getirmedi mi.

Günlerce Aylarca Süren Çatışmalar Yaşanmadı mı. Yüzlerce Şehit Vermedik mi. Peki Bu Örgütler Buralara Kadar Gelirken Devlet Nerdeydi. Ben Size Söyleyeyim. Devlet Uyuyordu Ve Uyutuluyordu.

İşte O zamanlar Devletin Uyuyan Ve Uyutulan Bu Dönemleri Ve Evvelinde Bu Gençlerde Her Türlü Suça Teröre Ve Uyuşturucu Tuzağına Düşürüldüler. Bizler Nefsi Olan Bir Yaradılışla Yaratılmışız. Bu Uyuşturucu İlleti Nefsine Yenik Düşen Gençlerimizin Hayatlarını Mahvetmiştir. Devlet Bu İlletin Gençlerimize Geldiği Ve Ulaştığı Yolları Yakıp Yıkmalıdır. Çözüm Ve Çare Bu Gençleri Ceza Evlerine Doldurmak Değildir.

Bu Gençlerin Geleceği De Aileleriyle Birlikte Mahvolmaktadır. Gençlerimiz Hayatlarının Baharında Daha Doğruyla Yanlışı Ayırt Edemedikleri Yaş Çağlarında Teröre Bulaştırılmış, Uyuşturucuya Bulaştırılmış Suça Bulaştırılmıştır.

Ben Size Söyleyeyim Bu Çocuklar Bu Cemaatlere Nasıl Kaptırıldıysa Aynı Yollarla Uyuşturucuya Suça Ve Terör Örgütlerine Kaptırılmıştır. Maalesef Devletin İş Güzarlığının Bedelini Her Zamanki Gibi Gençlerimizin Ödediği Bir Gerçektir.

MHP’nin AF Veya CEZA İNDİRİMİ Teklifini Düşündüğümüzde Yerinde Ve Biran Evvel Hayata Geçirilmesi Gereken Bir Süreç Olduğu Kanaati Bendede Hasıl Olmuştur. Ve Doğru Bir Karardır. Devletimiz Bu Süreci İşletmelidir. Dış Güçlerin Güdümünde Hareket Eden İçerdeki Ve Dışarıdaki Hainlerin Ve Cemaatler Gibi Terör Örgütlerinin Cirit Alanı Haline Gelen Ülkemizde Bu Bedelin Bu Gençlere Ödetilmemesi Gerekiyor Diye Düşünüyorum.

Nasıl ki Ülkemizde Eğitim Sistemini Çökerterek Kendi Eğitim Sistemlerini Kurdular Ve Dershaneleri Aracılığı İle Hem Para Kazanıp Hem de Gençlerimizi Devşirerek Birer İhanetçi Haline Dönüştürdülerse Yargıyı Ve Toplumsal Düzeni de Böyle Çökerttiler. Dersanelerde Devşirdikleri Gençlerimizi Hain Sokaklarda Devşirdikleri Gençlerimizi de Suçlu Ve Mahkum Ettiler.

Bizleri Yaratan  Yüce Allahın Bile Tövbe Kapıları Ardına Kadar Açıkken. İnsan Oğlunun Yaptığı Ceza Evlerinin Demir Kapıları Ardına Kadar Kapatılmamalıdır. Gençler Ailelerinden Ve Geleceklerinden Koparılmamalıdır. Bilakis Gençlerimizin Geleceğine Uzanan Eller Kökünden Koparılmalıdır. Yüce Allah En Islah Olmaz Kullarına Bile Defalarca Şans Tanımışken Kulları da Birbirilerine Şans Tanımalıdırlar.

 Zira ADALET SADECE MÜLKÜN TEMELİ DEĞİLDİR. Dinimizin Ve Toplumsal Vicdanında Temelidir. Devletimiz O Kapıları da Ardına Kadar Açacak Güce Ve Kudrete Muktedirdir. Yeter ki Niyet Olsun. Bu Gençlerin Ve Kader Mahkûmlarının Yeniden Rehabilite Edilerek Devlete Ve Topluma Kazandırılması Gerekmektedir.

Unutmayın ki Kaybettiğimiz Her Genç Bu Ülkenin Temelinden Sökülüp Koparılmış Bir Tuğladır. Bir Temel Taşıdır. Saygılarımla Ve Hürmetlerimle.

Alper Tunga KILIÇ

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.213613