Alper Tunga Kılıç’a AK Ocaklar’dan görev

"Alper Tunga Kılıç’a AK Ocaklar’dan görev"

KARS AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI OLAN ALPER TUNGA KILIÇ, ŞİMDİ DE AK OCAKLAR GENEL BAŞKAN BAŞDANIŞMANLIK GÖREVİNE GETİRİLDİ

Alper Tunga Kılıç’a AK Ocaklar’dan görev

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 AK OCAKLAR DERNEĞİ HAKKINDA ACEBOOK VİDEO; LİNKE TIKLAYIP İZLEYİNİZ: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2298549407043530&id=100006654786085

KARS AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI OLAN ALPER TUNGA KILIÇ, ŞİMDİ DE AK OCAKLAR GENEL BAŞKAN BAŞDANIŞMANLIK GÖREVİNE GETİRİLDİ

15 Temmuz şehit ve gazi abisi olan aynı zamanda da AK Ocaklar genel başkanı Hakan Yiğit tarafından genel başkan başdanışmanlık görevine davet edilen Alper Tunga Kılıç, “15 Temmuz hain darbe sürecinde ülkemizin müdafaası için gözünü dahi kırpmadan ileri atılan darbe gecesinde 2 şehit ve bir gazi veren AK Ocaklar genel başkanı sn. Hakan Yiğit’le çalışmak ve kader birliği yapmak bizim için bir şereftir. Şahsımı böylesine kıymetli ve onurlu bir vazifeye layık gören sn. genel başkanımıza teşekkür ediyorum. Ülke genelinde de hızla büyüyen ve teşkilatlanan AK Ocaklar yakın bir zaman da çok büyük başarılara imza atacağından hiç şüphemiz yoktur. Bizlerde sn. genel başkanımıza her hususta son nefesimize kadar kardeş olacak destek olacağız. Çalışmalarımıza ve faaliyetlerimize hızlıca başladık. İnşallah AK Ocaklar ailesiyle büyük başarılara imza atacağız.” dedi.

ALPER TUNGA KILIÇ KİMDİR?

AK Parti Kars Belediye Başkan Adayı Adayı Alper Tunga Kılıç kimdir?

11.01.1983 yılında Kars’ta dünyaya gelen Alper Tunga Kılıç, babasının devlet memuru olması hasebiyle 6 yaşına kadar Ardahan’da bulundu. Ardından babası Mehmet Kılıç’ın Kars’ın Akyaka ilçesine tayin olmasıyla birlikte 3 yıl Akyaka’nın kendi köyleri de olan Duraklı Köyünde yaşadı ve İlkokul eğitimine de Duraklı köyünde başladı. İlkokul 3. sınıfa kadar Duraklı’da yaşayan Kılıç, ardından tekrar babasının Kars’ın Kağızman ilçesine tayin olmasıyla birlikte ilkokul ve ortaokul eğitimini Kağızman’da tamamladı.

1996 yılında babasının vefat etmesiyle birlikte Lise eğitimine devam etmek için Kars Yetiştirme 1997 yılında Kars Yetiştirme Yurduna yerleşti. Lise eğitimini de Kars Cumhuriyet Lisesinde tamamladı.

Kars’a geldiği 1997 yılında yurtta eğitimine devam ettiği dönemde ülkü ocaklarıyla tanışmış, lise çağlarında ülkü ocakları çatısı altında çok ciddi gençlik ve toplumsal faaliyetlerde yer almıştır.

Ülkü ocaklarının manevi pınarında ruhunu ve karakterini şekillendiren Kılıç, yurtlu ve ülkücü kimliğini özdeşleştirdi. Ardından devletin yetiştirme yurdu mensuplarına tanımış olduğu devlet memurluğu hakkından faydalanarak 2002 yılında İzmir Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü’ne memur olarak yerleşmeye hak kazandı.

2002 yılından 2005 yılına kadar İzmir’de ardından Kastamonu’da memuriyetine devam etti. 2007 yılında vatani görevini yapmak üzere memuriyetten ayrılan Kılıç, vatani görevinden sonra memuriyet görevine dönmedi. 2009 yılı Mart ayında Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun yaşadığı elim helikopter kazasının ardından Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı seçilen ve şuanda da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanı olarak görev yapan eski geçiş hükümeti döneminde de kültür ve turizm bakanlığı yapmış olan Yalçın Topçu’nun ekibinde yer aldı ve Kars Büyük Birlik Partisi İl Başkanlığı görevine getirildi. Kars’ta 1 yıl il başkanlığı yapan Kılıç daha sonra Yalçın Topçu’nun siyasi başdanışmanı olarak BBP genel merkezinde bulundu.

7 Haziran seçimlerinden sonra ülkemizde yaşatılmak istenen siyasi kaos sürecine de kayıtsız kalmayan Kılıç, gezi, hendek ve çukur dönemlerinde de ortaya koymuş oldukları iradeyi 1 Kasım seçimlerinde de Kars’tan “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve AK Parti’nin yanında olmalıyız” diyerek ilk destek açıklamasını yaptı  ve büyük bir özveri ve fedakarlıkla tüm terör örgütlerine karşı PKK ve FETÖ terör örgütlerine karşı devletin ve milletin yanında yer alarak bu iradeyi net ve tereddütsüz bir şekilde ortaya koydu.

Ardından gençlik kitlesi ve gençlik faaliyetleri yoğun olan Kılıç, Kars Spor Kulübünde kulüp 2. başkanı olarak Kars Spor’la birlikte Kars Gençliğine hizmet etti. Kars Spor Kulübünde bulunduğu dönemde de Karslı gençlerin fiziksel ve ruhsal olarak çeşitli spor dallarında ciddi başarılara imza atabileceği ve Karslı gençlerde bu özelliğin artı ve avantajlı bir özellik olduğunu savundu ve “Kars, spor şehri olsun” kampanyasını başlattı.

Kars Spor bünyesine aldıkları Kick Boks savunma sanatları spor faaliyetleriyle de birçok başarıya imza atmış gençler Kars Spor Kulübü başkanı ve yönetiminin de vermiş olduğu destekle başarıdan başarıya koşmuş madalyadan madalyaya adeta uçmuşlardır.

Şuanda da Kars Altay Gençlik ve Spor Kulübü Derneği olarak devam eden Kick Boks savunma sanatları kapsamında faaliyet gösteren ve özel salonları da bulunan kulübünde kurucu kulüp başkanlığını yapan Kılıç, Kars’ta uluslararası Dünya Kick Boks gala gecelerini planlamış ve Kars’ta düzenlenen 2 büyük gala gecesinin de temellerini attı.

24 Haziran genel seçimlerinde de Kars’ta AK Parti’ye desteklerini sürdüren Kılıç, seçim öncesi yine Kars siyaseti adına başarılı işlere imza attı.

Şuan İstanbul’da da gayrimenkul ortaklığı olan Kılıç, İstanbul’da da ticaretle uğraşmakta aynı zamanda da kamu yönetimi 3. sınıf öğrencisi olarak bir yandan da eğitimine devam etmekte.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.229964