• 17 Haziran 2019 Pazartesi

Anne Demek Kocaman Bir Yürek Demektir

"Anne Demek Kocaman Bir Yürek Demektir"

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, 13 Mayıs Anneler Günü nedeniyle şehitlerin geride bıraktığı en kıymetli emanetleri olan Annelerini ve ailelerini ziyaret etti.

Anne Demek Kocaman Bir Yürek Demektir

KAFKAS HABER AJANSI

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, 13 Mayıs Anneler Günü nedeniyle şehitlerin geride bıraktığı en kıymetli emanetleri olan Annelerini ve ailelerini ziyaret etti.

ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ ŞEREF DEDE

Vali Ersin Yazıcı ve Bayan Yazıcı, beraberinde İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek ve İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kınay ile birlikte ilk olarak 2004 yılında Van'ın Başkale İlçesinde bölücü terör örgütü mensuplarıyla girdiği çatışmada şehit düşen Uzman Çavuş Şeref Dede'nin annesini ziyaret etti.

ŞEHİT PİYADE ER MEHMET EREN

Vali Ersin Yazıcı, beraberindeki heyetle daha sonra 1995 yılında Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde güvenlik kuvvetlerince yürütülen operasyon sırasında bölücü terör örgütleri ile girdiği çatışmada şehit düşen Piyade Er Mehmet Eren'in annesini ve ailesini ziyaret etti.

ŞEHİT JANDARMA ER İBRAHİM ŞENGÜL

Vali Yazıcı son olarak 1991 yılında Kayseri Yahyalar'da şehit düşen Jandarma Er İbrahim Şengül'ün annesini ve ailesini ziyaret etti.

EMANETLERİNE SAHİP ÇIKMAK BİZİM GÖREVİMİZDİR

Şehitlerin anneleri ve aileleriyle sohbet eden Vali Ersin Yazıcı, "Şehitlerimizin geride kalan aileleri ve çocukları milletimizin ve devletimizin en kutsal emanetleridir. Yürekleri kocaman annelerimiz mutlu olurlarsa, toplum olarak bizler de mutlu oluruz. Vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden şehitlerimizin geride bıraktıkları emanetlerine sahip çıkmak bizim görevimizdir. Devlet olarak her zaman yanınızdayız, olmaya da devam edeceğiz. Bizim kapımızda gönlümüzde sizlere her zaman ardına kadar açık. Bu aziz topraklar ve milletimiz için ölümsüzlüğe uğurladığımız kahraman şehitlerimizin bizlere emanetleri olan şehit annelerine millet olarak minnet ve şükran duygularımızı sunuyorum. En değerli varlıklarını vatan, bayrak ve millet uğruna cepheye gönderen şehitlerimizin annelerine sevgilerimi, saygılarımı, şükranlarımı sunuyor, yaşamımız boyunca vazgeçemediğimiz, güven ve desteğini aradığımız, yanında huzur bulduğumuz, bizleri karşılıksız sevgi ve emekleriyle büyüten tüm annelerimizin Anneler Günü'nü en içten duygularımla kutlarım.''dedi.

(BA-BA-S) BALIKESİR (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.223592