• 20 Temmuz 2019 Cumartesi

Araç Donmasına Son: Ver Isı Devrede

"Araç Donmasına Son: Ver Isı Devrede"

Sibirya soğuklarının hüküm sürdüğü Kars’ta özellikle sabahları aracı çalışmayan, mazot depolarında ateş yakmak zorunda kalan sürücülere müjde.

Araç Donmasına Son: Ver Isı Devrede

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Sibirya soğuklarının hüküm sürdüğü Kars’ta özellikle sabahları aracı çalışmayan, mazot depolarında ateş yakmak zorunda kalan sürücülere müjde.

Avrupa ülkesi İsveç’te üretilen ve Türkiye’de de patenti alınan VER-ISI (Motor ısıtıcısı) Rusya’dan sonra Kars’ta da görücüye çıkıyor.

Merkezi İstanbul’da bulunan VER- ISI motor ısıtıcısı Kars’a getiren VER-ISI Firması, araç sürücülerini rahatlatacak olan ürünü Karslılarla buluşturuyor.

Kars’ta araç sürücülerini büyük bir sıkıntıdan kurtaracak, ‘Aracım dondu, aracım çalışmadı, aracım ısınmadı’ gibi sorunları ortadan kaldıracak olan bu yeni buluş hakkında açıklamada bulunan VER-ISI Motor ısıtıcısı satış temsilcisi Enver Kırbaş, “İsveç’te 45 yıldır kullanılan bu aparat Türkiye’ye getirerek Ardahan’da resmi olarak Özçam Petrol’la bayilik sözleşmemizi yaptık. Bu ürün sayesinde özellikle Ardahan gibi eksi 45 dereceyi bulan soğuk havalarda sürücüleri araç çalışmayacak korkusunu ortadan kaldıracak. Araç donmasını tamamen ortadan kaldıracak ve küçük bir aparatla sorun kökten çözülüyor. Türkiye’de bir ilk olan VER-ISI aparatı, radyatör hortumuna kolayca takılan bu sistem elektrikle çalışıyor ve soğuk günlerde her türlü aracınızı yaz sıcaklığında olmasını sağlıyor. Soğuk günlerde arabanızla yaz sıcaklığını hissedin. VER-ISI sistemi ucuza mal olan basit bir sistemdir. Ben İsveç’e 1972’nin sonunda gittim. İskandinav Ülkesi, Kuzey yani kutuplara yakın İsveç, Norveç, Danimarka, Finlandiya, İzlanda, buralar coğrafi konum itibarı ile çok soğuk ülkeler. Eksi 15-20’lerde. Aynı bizim doğu illerimizdeki iklimler gibi soğuk yerlerdir. İsveç’te araçların o soğuklarda çalışmaması gibi bir sorun kesinlikle yoktur. Ben bu sistemin Türkiye gibi bir ülkede neden olmasın dedim ve bu sistemi Türkiye’ye getirdim. İsveç’te arabasına binen düğmeye basıyor çalıştırıyor işine gidiyor. Türkiye TV kanallarını açtık. Doğu illerimizde soğuk hava koşullarının zorluklarını anlatıyorlar. Bir minibüsçüyü gösteriyorlar. Arabası soğuktan çalışmadığı için motorun altına çalı çırpı kâğıt yakıp ısıtmaya çalışıyordu, devamında araç tutuşmuş yanıyordu. Buradan yola çıktık ve İsveç’te kullanılan parçayı Türkiye’ye tanıtmaya karar verdik ve geçen yıldan bu yana Türkiye’de satışa başladık. 220 volt ev elektriği ile çalışan aparat motoru ısıtıyor ve donma ya da çalışmama gibi bir sorunu kalmıyor. Kullanımı ve takılması basit olan bir aparattır. Bu aparat İsveç’in yüzde 95’inde, Norveç’in yüzde 80’inde, Danimarka’nın yüzde 70’inde, Almanya’nın da soğuk bölgelerinde yüzde 40’ında araçlarda takılıdır” dedi. 

KULLANIMI:

Elektrik fişlerinin kuru olmasına dikkat edin. Toprak hatlı üçlü fiş kullanılmasına dikkat edin.

KULLANIM ALANLARI:

Binek arabalar, minibüs, dolmuş, taksi, pikap, otobüs, kamyon, tır, su ile çalışan deniz motorları, yol inşaatlarındaki şantiyeler, ağır iş makineleri, taşıyıcılar, yapı inşaatlarındaki şantiyeler ve her türlü iș makineleri.

TAKILMASI:

Alt radyatör borusunun ortasından kesilip eldeki ısıtıcıyı borunun arasına ilave ederek kelepçe yardımı ile monte edilir. Soğuk motorun ilk çalışmasındaki dezavantajlar, olumsuzluklar ve görülen zararlar; Soğuk motor çalışmakta zorlanır. -Soğuk motor çalıştığında ısınıncaya kadar geçen zaman içinde en az iki misli yakıt tüketir ve harcar. 

KARS’ta TEMİZ İŞ OTO RADYATÖR TAMİRİ işyerinde usta Tuncay Polat, ürünü alan sürücülerin araçlarına montajı ücretsiz yapacak.

GSM: 0542 336 20 26

ŞAİKO Karşısı Belediye Dükkanları No: 59 KARS

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.230968