Aralık ilçesi yeni kanalizasyona ve su şebekesine kavuşuyor

"Aralık ilçesi yeni kanalizasyona ve su şebekesine kavuşuyor"

Iğdır’a bağlı Aralık ilçesi yeni kanalizasyon ve su şebekesine kavuşuyor.

Aralık ilçesi yeni kanalizasyona ve su şebekesine kavuşuyor

KAFKAS HABER AJANSI / SERDAR ÜNSAL

Iğdır’a bağlı Aralık ilçesi yeni kanalizasyon ve su şebekesine kavuşuyor.

Aralık belediye başkanı Bayram Teksay,”İlçemizde bulunan kanalizasyon şebekesi yetersizdi. Her geçen gün nüfusumuz artıyor. Bu konuda iller bankasına müracaatımızı yapmıştık onaylandı. Şu anda ilçemizde kanalizasyon çalışması devam ediyor. 19 km alana kanalizasyon şebekesi 18 km alana da su şebekesi çekilecek. Her iki şebeke 9 milyon 200 bin TL mal olacak. Kanalizasyon şebekesi Nisan ayının birinde yapımına başlandı. Bittiğinde su şebekesi başlayacak 9 ay içinde bitmesi planlanıyor. Daha erkende bitebilir.  %50 si iller bankası %50 sinide belediyemiz karşılayacaktır. Yeni Kanalizasyon ve su şebekesi bittiğinde ilçemiz modern bir görünüme kavuşacaktır.”dedi.

19 kilometre uzunluğundaki yeni kanalizasyon hattı ile birlikte Aralık ilçesinin daha modern bir alt yapı sistemine kavuşacağını ifade eden Teksay, ilçemizin alt yapı sorununu da ortadan kaldıracağımız için mutluluk duyuyoruz” dedi.

 (BA-BA-S) IĞDIR (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.300146