• 24 Ağustos 2019 Cumartesi

Ardahan Göle Budaklı Köyü Derneğinden Kaz Gecesi

"Ardahan Göle Budaklı Köyü Derneğinden Kaz Gecesi"

Ankara’da bulunan KAI Dernekler Federasyonuna bağlı Ardahan Göle Budaklı Köyü Derneği bu sene ikincisi olan kaz gecesini düzenledi.

Ardahan Göle Budaklı Köyü Derneğinden Kaz Gecesi

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Ankara’da bulunan KAI Dernekler Federasyonuna bağlı Ardahan Göle Budaklı Köyü Derneği  bu sene ikincisi olan kaz gecesini düzenledi. Geceye Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, KAI Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım, KAI Dernekler Federasyonu Genel Başkan Vekili ve İş Adamı Yener Acay, Göle Budaklı Köylüleri ve çok sayıda KAI Dernekler Federasyonu üyesi katılım sağladılar. Gecede açılık konuşmasını dernek başkanı Naim Açıkyıldız gerçekleştirdi. Kendisi geceye katılanlara teşekkür ederek kısa bir selamlama konuşması gerçekleştirdi. Akabinde Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar konuştu. Yaşar; “Bizleri siz değerli hemşehrilerimle buluşturan değerli başkanlarıma teşekkür ediyorum. Malumunuz yakında bir seçime giriyoruz. Bu seçimde her partiden ve ittifaklar kurulu. Bizler istiyoruz ki ilçemize kim iyi hizmetlerde bulunacaksa o başkan olsun. Bizlerin 10 yılda yaptıkları ortada. Aday olan arkadaşlarında yaptıkları yapacakları ortada. Bunda söz sizde mühür sizde. İlçenize hangimizi daha faydalı görüyorsanız onu seçin. Tekrardan bizleri bu geceye davet eden başta dernek başkanı Naim Açıkyıldız olmak üzere tüm yönetimine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

KAI Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım yaptı. Yıldırım; “Bizler hep bir düstur üzerine hayatlarımızı şekillendiririz. Birlikte rahmet ayrılıkta azap vardır düsturu. Geçmişte olduğu gibi bugünde yarında birlik olmak zorundayız. Bizler bir olursak bu gibi güzel gecelerde her zaman bir araya gelebiliriz. Bu güzel geceyi organize eden başta dernek başkanımız Naim Açıkyıldız olmaz üzere yönetimi ve siz değerli Budaklı Köylülerine en kalbi duygularımla teşekkürlerimi sunuyorum. Tüm misafirlerimi selamlıyor hepinize iyi eğlenceler diliyorum.” dedi.

Gece konuşmalardan sonra Grup Aras’ın türküleriyle beraber halaylarla devam etti. Grup Aras’dan sonra  gecenin onun konuğu TRT Türk Halk Müziği Sanatçısı bölgemizin gururu Selma Geçer sahneyi aldı. Selma Geçer’in türküleriyle halaylarla gece son buldu.  

(BA-BA-S) ANKARA (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.220827