• 24 Ağustos 2019 Cumartesi

Arpaçay Belediye Başkanına köpek saldırdı

"Arpaçay Belediye Başkanına köpek saldırdı"

Kars'ın AK Partili Arpaçay Belediye Başkanı Erçetin Altay, bayram öncesi yardım faaliyetleri için geziye çıktığı mahallede bir köpeğin saldırısına uğradı.

Kolundan ve omzundan yaralanan Başkan Altay, hastanedeki tedavisinin ardından evinde istirahata çekildi.
Olay dün saat 18.00 sıralarında Yalınçayır Mahallesi’nde meydana geldi. Daireden çıktıktan sonra özel arabasıyla mahalleye giden Başkan Erçetin Altay, yardıma muhtaç bir aileye yardım malzemesi götürdü.

Yardım malzemelerini aileye teslim etmek için mahalle sakinleriyle birlikte evin bahçesine girdi. Ev sakinleri de karşılamaya çıktıklarında bir anda zincirini koparan köpek havlayarak başkana saldırdı. Neye uğradığını şaşıran başkan Altay, yüzünü korumaya çalıştı. Köpek bu defa başkanın kolunu ısırdı.

Köpekten kurtulmak için ayağıyla itmeye çalıştığı sırada dengesini kaybedip yere düşünce köpekte başkanın üstüne çullandı. Mahalle sakinleri saldırgan köpeği ayırmak için büyük çaba harcadı. Yaklaşık 5 dakika süren mücadelede köpek uzaklaştırıldı. Kolundan ve omzundan yaralanan başkanı mahalle sakinleri Arpaçay Devlet Hastanesi’ne götürdü. Burada tedavisi yapılan başkan Altay, tetenoz ve kuduz aşısı yaptırdıktan sonra istirahat için evine geçti. 
Ağır yaralanmaktan kurtulan Başkan Erçetin Altay, “Yardım malzemelerini vermek için mahalle sakinleriyle birlikte evin bahçesine girdiğimizde köpek bir anda üstüme saldırdı. Ne yapacağımı şaşırıp kaldım. Hemen yüzümü korumaya çalıştım. Baktım köpek hırçınlaşmış bende kafasını tutmaya çalıştım. Ayağımla itmeye çalıştığımda ise dengemi kaybedip düştüm. Ben yere düşünce köpekte üstüme çullandı. Adeta beni parçalamaya çalıştı. Aile fertleri ve mahalleli köpeği güçlükle benden uzaklaştırdı. Şükür ucuz atlattım.” dedi. 
Başkan Altay, 31 Mart 2019 mahalli idareler seçimleri sonrasında sokak hayvanları için “çiçek yerine mama” kampanyası başlatmış ve “Onlar bize emanet” sloganıyla tebrik hediyeleri yerine sokak hayvanlarına mama desteği yapmaları çağrısında bulunmuştu.

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.262889